Преглед на Samsung Galaxy Buds Plus: подобар звук, уште подобра издржливост

Оригиналните Galaxy Buds на Samsung беа прилично вистински безжични слушалки за во уво: тие понудија импресивно траење на батеријата, безжично полнење и лесен и удобен вклопување. Но, квалитетот на звукот беше во ред, а нивните вградени мики беа ужасни кога станува збор за говорни повици. Доколку ги добиете Galaxy Buds 129 $ како бонус за телефонска претплата или во продажба на… Прочитај повеќе

Мајкрософт потврди дека Xbox серија X ќе поддржува „четири генерации игри“

Фотографија од Том Ворен / The Verge Денес, Мајкрософт конечно откри многу од спецификациите за претстојната Xbox серија X, но компанијата исто така детализира нешто што е веројатно како важно: како конзолата ќе се справи со компатибилноста наназад. Според „Мајкрософт“, Серија X ќе поддржува „четири генерации“ на Xbox игри, на што компанијата алудираше на… Прочитај повеќе

Мајкрософт открива повеќе спецификации за Xbox Series X, потврдуваат 12 терфајлови GPU

„Мајкрософт“ открива повеќе спецификации за неговиот хардвер следната генерација Xbox Series X денес. Најголемата нова потврда е дека Xbox серија X ќе вклучува 12 терафлели со GPU перформанси, што е двојно повеќе од достапните во Xbox One X и осум пати од оригиналниот Xbox One. Овој вид на перформанси ја става Xbox серијата… Прочитај повеќе

Lenovo додава девет нови лаптопи во својата постава ThinkPad

Lenovo Lenovo објави пакет нови лаптопи. Немој премногу да излегуваш - не ги вклучува папките X1, тенок 7, Јога 5Г или кој било друг од репортерите со ваши производи што го известуваа уште од ЦЕС 2020 година. Тие се ThinkPads. Се сеќавате на ThinkPads? Леново обично најавува дополнителна надградба на својата постава ThinkPad за време на… Прочитај повеќе

Дизни Плус: Сè што треба да знаете (Ажурирање: понуди за нарачка во Велика Британија, Европа)

Ажурирање: 24 февруари 2020 година: Дизни Плус нуди попуст од 10 £ 10 € на цела година претплата на услугата во Велика Британија и во Европа. Ние го ажуриравме овој напис за да ја одрази новата понуда за нарачки за гореспоменатите региони. Дизни пред повеќе од една година објави дека компанијата планира да започне свој сервис за стриминг. Тоа… Прочитај повеќе

Huawei Mate Xs започна со подобрен дизајн на шарки и Kirin 990 5G SoC

Huawei го лансираше телефонот со можност за преклопување Mate Xs, ажурирана верзија на Mate X, која официјално започна минатата година. Huawei Mate Xs се подобрува според механизмот за шарки на неговиот претходник, спакува подобар хардвер за термичко управување и го напојува новиот Kirin 990 5G SoC. Остатокот од дизајнот останува практично непроменет. Матецот… Прочитај повеќе

Huawei Mate XS практично: Необичен флекс, но сепак е уникатен

Поминаа нешто помалку од една година откако Huawei го претстави својот прв телефонски преклопен, кинески ексклузивен Huawei Mate X. Сега го имаме неговиот наследник, Huawei Mate XS - итеративно ажурирање на телефонот до таблетот што може да се преклопи со помоќен процесор, побрза мрежна конекција, подобра камера и некои скриени измени за дизајн. Наместено да започне на глобално ниво… Прочитај повеќе

Hands-on: Realme X50 Pro 5G е првиот убиец на предводникот на 2020 година

Realme штотуку го објави X50 Pro 5G, најновиот и најголемиот смартфон од кинеската марка. Ова е предводник на компанијата на компанијата, така што ги спакува најдобрите спецификации и најновите карактеристики во нешто што има за цел да им конкурира на високите понуди од конкуренцијата. Минатата година Realme X2 Pro ја освои нашата награда Најдоброто од Android. Значи… Прочитај повеќе

Серија OnePlus 8: Сите гласини на едно место (Ажурирано на 24 февруари)

Ажурирање на 91Mobiles, 24 февруари 2020 година (3:45 часот ET): Ние го ажуриравме оригиналниот напис со некои наводни практични слики на OnePlus 8 Pro. Додадовме детали и за тоа зошто очекуваме да се полни безжично во серијата OnePlus 8, како и предложената временска рамка за лансирање на телефоните. Оригинален напис, 18 октомври 2019 година (2:29 часот… Прочитај повеќе

Huawei Mate XS + MatePad 5G практично: папките доаѓаат во ерата по Google

Следното поглавје на Huawei започнува со освежено преклопување и премија таблет Android. Пред една година, седнав во затворена просторија за состаноци некаде во утробата на Фера Гран Виа на Барселона за мобилен светски конгрес, за да го погледнам мојот прв поглед на Huawei Mate X. Тоа беше зората на времето на склопување ... Прочитај повеќе

Sony Xperia 10 II е овде со OLED дисплеј 21: 9, тројни задни камери

Willе испорача со Android 10 надвор од кутијата. Она што треба да го знаете новиот Xperia 10 II на Sony е првиот смартфон на компанијата со среден дострел со OLED дисплеј од 21: 9. Се одликува со систем со камера со трокреветни леќи на задниот дел со примарен сензор од 12 MP и два леќи од 8 MP. Xperia 10 II ќе биде… Прочитај повеќе

Договорот за пред-нарачки Дизни Плус Велика Британија ви добива годишна претплата за 50 фунти

Доколку го пропуштите договорот, ќе треба да издвоите 60 фунти за една година претплата. Она што треба да го знаете Клиентите во Велика Британија сега можат да нарачаат дванаесет месеци услуга Дизни + за само 50 фунти. Понудата со ограничен период ќе заврши на 23 март. Дизни + ќе биде промовирана во Велика Британија и… Прочитај повеќе