Безбедносни недостатоци се наоѓаат во бесплатни VPN Андроид апликации

Андроид корисниците кои бараат бесплатни VPN апликации во Google Play Store можеби ќе сакаат да размислат двапати откако новото истражување од Metrics Lab покажа дека една од петте од врвните бесплатни VPN апликации од 150 би можеле да бидат потенцијален извор на малициозен софтвер, додека една четвртина ...

Најдобра Евтин VPS хостинг се занимава на 2019

VPS (Виртуелни приватни сервери), како опција за хостинг, седат помеѓу дели хостинг и посветени сервери во целокупната хиерархија на веб хостинг. Сепак, додека тие делат многу функции со посветени сервери, нивните цени имаат тенденција да бидат многу пониски, речиси во согласност со заеднички хостинг. ...

Samsung најновата 970 Evo Plus SSD добива дури и побрзи и поевтини

NVMe солидна држава дискови (SSDs) само да се забрзува и поевтино. Минатата недела го имавме WD Black SN750 и сега Samsung реагира во вид со 970 Evo Plus. Иако Самсунг не го додели својот најнов SSD број на нов модел, тој значително го зголеми ...

Нова MacBook Air 2018 тастатура мааната откриена од страна на YouTuber

Најновата генерација на мембрански тастатури на глушецот на Епл повторно е под надзор по видео објавено од YouTube Lewis Hilsenteger од каналот Unbox Therapy. Во ново видео објавено во текот на викендот, во моментот на пишување, Хилсентегер покажува сериозен проблем со тастатурата со ...

Сега можете да испратите порака до пет различни корисници на Whatsapp

Whatsapp го ограничи бројот на пати на кои можете да препраќате порака, во потег што е дизајниран да го ограничи ширењето на дезинформации на апликацијата за популарни пораки. Сега можете да испратите порака до пет различни корисници или групи. Лимитот претходно беше наметнат ...

Честа часовник магија официјално објави за Европа

Честит часовник магија е официјално најавено за Европа во Париз, Франција, за време на почесен настан 20 настан за лансирање. На smartwatch беше издаден во Кина уште во октомври 2018, но сега е конечно лансирање надвор од татковината на Honor. Таа ќе биде достапна во црна, месечева светлина ...

Најдобро слушалки за поништување на бучава 2019: најдобри слушалки за патување и патување

Најдобри слушалки за отстранување слушалки за купување слушалки: Комбинирање добро и навистина смрди - но тоа не мора. Една од најлошите работи во врска со тоа е дека може да биде навистина бучна. Без разлика дали сте во авион, воз, автобус, па дури и шетате по улица зафатена со сообраќај, плачете ...

Најдобри вистински безжични ушни влошки: најдобри вистински безжични AirPod алтернативи наоколу

Кабли за слушалки може да падне од мода. Безжичниот звук звучи подобро од кога било, формати за компресија за Bluetooth 5.0 се посигурни, паметните телефони со врвен квалитет се испраќаат без приклучоци за слушалки, а слушателите од сите видови почнуваат да ги гледаат придобивките од безжичниот звук. Вистинска безжична само ...

Како да пристапите до поставките за Wi-Fi рутерот

Вашиот рутер ги зачувува поставките за вашата домашна Wi-Fi мрежа. Значи, ако сакате да промените нешто, мора да се најавите на софтверот на вашиот рутер, исто така познат како firmware. Од таму, можете да ја преименувате вашата мрежа, да ја промените лозинката, да го прилагодите нивото на безбедност, да креирате гостин ...

Како да направите резервна копија и вратете датотеката со слика на Windows 10

Дали вашата Windows 10 околина некогаш станала толку оштетена што била неупотреблива? Посебна резервна копија од Мајкрософт би можела да ве спаси ако некогаш се најдеш во таа ситуација. Познат како резервна копија на системската слика, функцијата создава цела датотека со слика од Windows 10, а ...

Како да конвертирате VHS Home Movies на DVD

Оние VHS касети кои седат во вашиот плакар нема да траат вечно. И ако веќе немате видеч, овие домашни филмови се прилично бескорисни. Ако навистина сакате овие ленти да го издржат тестот на времето, треба да ги дигитализирате наскоро. Еве три различни начини ...

Како да преземете и избришете ги вашите податоци од Facebook

Нема сомнение дека социјалните медиуми многу повеќе го олеснуваат чувањето поврзано со семејството и пријателите. Со временска рамка за активностите на сите ваши пријатели, лесно е да останете блиски со оние што ги сакате, дури и ако сте на илјадници милји далеку. Меѓутоа, ако не сте ...