Месец: септември 2014

4 алатки и совети кои ќе ви помогнат да биде повеќе аналитички продажби

Како дигитални продавачи, ние сме далеку од точката на потпирање на нашата стомакот кога станува збор за донесување одлуки. Постојат тони алатки таму за собирање на податоци и насочување на нашите стратегии за да можеме да направиме кориснички ориентирани подобрувања на нашите маркетинг напори. Вистинското прашање е ...

Подобрена достапност за Бинг

Бинг продолжува да ги промовира новите функции кои им помагаат на менаџерите на SEM поблиску да управуваат со нивните кампањи. Имавме комплетни естетски промени, надградби на Планирачот на кампањи и нови опции за таргетирање на мобилни / таблети. Бидејќи Google продолжува да презема повеќе и повеќе флексибилност и насочување опции од своите корисници, ...

Google AdWords нуди Креативен реклама во размер за ППЦ

Големи рекламни ППЦ имаат уникатен сет на предизвици. Оваа недела, Google AdWords издаде нова функција, за да им помогне на оние рекламни да ги обликуваат текстуалните реклами со креатори на рекламирање реклами. Од објавата: За рекламни со илјадници, па дури и милиони производи, кои прикажуваат приспособени пораки за секој ...

Поранешниот вработените во Google стартуваат пребарувач за возрасни забава

Не е тајна дека забавата за возрасни на Интернет е тука за да остане. Така, во септември 15, неколку поранешни вработени во Google започнаа пребарувачки Boodigo, кој им помага на корисниците да најдат порнографија на Интернет. Boodigo беше формиран од Колин Раунтри, Wasteland, и технолошка компанија 0x7a69. Според ...

Зошто линкови и извори во рамките на вашиот член се толку важни

Кога се обидувате да изработат веб-страница, еден од најсилните сигнали што можете да ги добивате е квалитетна backlink. Сепак, толку многу веб-администратори имаат аверзија кон поврзување на други домени, други веб-страници. Тие се чувствуваат како да се поврзува се случува да им наштети во ...

Маркетинг на ефикасноста на содржината - 3 чекори за иден успех

Од погробни почетоци на White Hat SEOs, извикувајќи "содржина е крал" за масовна кампања од пребарувачите и пазарот околу идејата за квалитетен маркетинг на содржини, содржината на маркетингот е долг пат. Сепак, патот на кој сме биле на крајот завршува. Како ...

Како да заработите пари на YouTube [infographic]

YouTube е меѓу најголемите веб-страници за споделување и гледање филмови со сосема различни теми. Нејзините имаат некои извонредни опции кои ви овозможуваат да направите некои убави пари преку монетизирање на вашиот канал на YouTube. Ако дополнително треба да заработите пари со YouTube, тогаш во моментов ...

Како да ја смените листата на постови на блогерот во приказот на мрежата

Многу Blogger блогови веќе ја додадоа оваа функција на нивните блогови, дури и ако сте посетиле било која професионална веб-страница, тогаш претежно сопственици на вебсајт се допаѓа да ги прикажуваат своите блог постови во мрежниот приказ. Тоа не е тешка работа што може да ја смените листата на објави за шаблони до мрежа ...

Како да инсталирате TYPO3 CMS на Ubuntu 14.04

Како да се инсталира на Ubuntu 14.04 Овој документ опишува како да инсталирате и да стартувате TYPO3 (верзија 6.2 LTS) на Ubuntu 14.04 системот. Верзијата TYPO3 6.6LTS е најновата верзија и има поддршка до март, 2017. На TYPO3 универзумот нуди високо флексибилни, ...

Како да инсталирате WordPress 4 на Ubuntu 14.04 LAMP

Овој туторијал е базиран на Ubuntu 14.04 сервер, па затоа треба да поставите основна инсталација на Ubuntu 14.04 серверот пред да продолжите со ова упатство. Системот треба да има статичка IP адреса. Јас го користам 192.168.0.100 како моја IP адреса во ова упатство и серверот1.example.com како ...

Како да инсталирате WordPress 4 на CentOS 7

Овој туторијал е базиран на CentOS 7.0 сервер, па треба да поставите основна инсталација на CentOS 7.0 серверот пред да продолжите со ова упатство. Системот треба да има статичка IP адреса. Јас го користам 192.168.0.100 како моја IP адреса во ова упатство и серверот1.example.com како ...

200 + Начини за правење пари онлајн [Инфографика]

Правењето пари онлајн е најжешките прашање во овие денови и сите треба да знаат длабоко во врска со ова прашање, па токму сега ќе собираме да споделиме Инфографик на 200 + методите за приходи на готовина онлајн. Потребно е вашето размислување да го научи целосно, но откако ќе го проучувате таму ...

Како да го исклучите автоматското подобрување на фотографиите на Blogger

Blogger Post Images се многу важни за вашата содржина и тие им помагаат на читателите на вашиот сајт лесно да ја разберат содржината на вашиот сајт. секогаш кога ќе испратите слика во пост на блогер тогаш бојата на позадината е изгледа како темна и специјално светло обоени области кои ја прават вашата страница досадна ...

Додај Pinterest Пин Тоа копче на глувчето на Blogger слики

Сликите се секогаш одличен извор за добивање блог сообраќај и веќе делевме различни упатства на оваа тема за тоа како можете да ги оптимизирате вашите слики на блогот и да го зголемите сообраќајот на вашиот блог, но денес ние ќе ви покажеме како можете да додадете Pinterest ...

Како Клонирањето може да ве направи милијардер [Инфографика]

ИТ Клонирањето е идеја да се повторува концептот на некоја друга профитабилна група и да се работи на тоа да се направи дополнително повисока. Постојат специјални корпорации, кои веќе клонираат различни веб-сајтови и овие денови се претвораат во екстра-добро. Нејзините имплицираат тие само ги дуплираат своите ...

Линукс за забрана на IP адреси

Cpanel има Deny Manager за забрана на IP-адреси на секоја индивидуална сметка / сайт. Што е одлично ако имате неколку домени хостирани на кутијата. Но, можеби имате еден домен со поставување на поддомени 100 + како своја сопствена сметка во рамките на cpanel или еден тон ...

7 бесплатен само-домаќин сервер за следење на алатки

Јас имам објавено за 20 бесплатни услуги за следење на времето на следење на веб-страниците, кои сите тие се управуваат, служат и се одржуваат од трети страни. Сите тие се бесплатни со неверојатни карактеристики, но сепак имате ограничена контрола. Повеќето од нив само ќе следат дали вашиот сервер / веб-страница е долу ...

Услуги за следење со xinetd

За xinetd xinetd (проширен интернет-сервер) ја извршува истата функција како inetd: таа започнува програми кои обезбедуваат интернет-услуги. Наместо да имаат такви сервери започнати во времето на иницијализација на системот, и да биде хибернатор додека не пристигне барање за поврзување, xinetd е единствениот процес на демон што започна и ...

Како да инсталирате Joomla на Ubuntu 14.04

Овој документ опишува како да инсталирате и конфигурирате Joomla на Ubuntu 14.04. Joomla е неверојатно популарен и наградуван софтвер со отворен код за управување со содржини (CMS) со отворен код кој им овозможува на корисниците да градат веб-страници и креираат потентни онлајн апликации на невозбудлив начин. Апсолутна удобност на корисникот и флексибилност го прават Joomla ...

Како да инсталирате MediaWiki на Ubuntu 14.04

Овој документ опишува како да инсталирате и конфигурирате MediaWiki на Ubuntu 14.04. MediaWiki е слободен софтвер базиран на сервер, кој е лиценциран со ГНУ-општата јавна лиценца (GPL). Таа е дизајнирана да биде извршена на голема фарма на сервери за веб-сајт кој добива милиони хитови за ...