Месец: април 2016

AdGooroo ги објавува резултатите за патни и малопродажни клучни зборови по промената на рекламната рекламна реклама на Google

AdGooroo го објави својот втор поглед на влијанието на Google со елиминирање на текстуални реклами во вистинската шина на резултатите од пребарувањето на работната површина. Двете анализи - еден за мало клучни зборови, друг за клучни зборови за патување - кажете слични приказни: намалување на бројот на рекламни натпреварувачи ...

Надвор од 61 платени извори на сообраќај за купување (вистински) наменет веб сообраќај

Постојат многу платени извори на сообраќај на интернет од каде можете да купите насочен сообраќај кон вашиот веб-сајт. Најдоброто нешто за онлајн рекламирањето (за разлика од телевизијата, радиото, печатењето, итн.) Е тоа што е целосно одговорно и може да се запознаете со точните поврат на секој ...

Фантастични десет алатки (бесплатно) за да ја зголемат вашата продуктивност

Како студент, професионален, бизнис лице или слободна пракса - можеби ќе сакате да останете продуктивни цело време. И, како што веројатно знаете, постојат неколку алатки и апликации на интернет кои можат да ве направат суперпродуктивни. Се разбира, веќе сум ...

Мајкрософт Индија сега нуди бесплатен Мајкрософт екран Dock и канцеларија 365 со Lumia 950 и Lumia 950 XL

Мајкрософт Индија сега нуди и Microsoft Display Dock и една година претплата за Office 365 Personal за бесплатни купувачи на Lumia 950 и Lumia 950 XL. Канцеларијата 365 Лична претплата, вообичаено Rs. 3,299 / -, вклучува пристап до најновите Office апликации на мобилен уред, ...

Windows 10 Изгради 14295 ISO-ови кои сега се достапни од Microsoft

Мајкрософт ги објави официјалните ИСО за Windows 10 Build 14295. Ако имате проблеми со надградбата на Windows 10 Build 14295 преку Windows Update, можеби ќе сакате да го користите овој ISO за рачно да го инсталирате оперативниот систем. Дополнително, можете исто така да го користите ISO за чистење ...

Мајкрософт со оглед на многу подобрената "Сите апликации листа" во Windows 10 Start Menu (таблет режим)

Мајкрософт неодамна го претстави Windows 10 Anniversary Update, претстојната голема надградба за Windows 10. Со претстојното ажурирање, "Мајкрософт" се очекува да воведе некои нови функции и компанијата исто така ќе воведе нови нови UI и UX подобрувања. Денес, компанијата објави нова Потрага ...

Microsoft објави поддршка за Office Add-Ins на Office 2016 за Mac

Со Office Add-in, програмерите можат да го направат своето решение како дел од платформата што ја поддржува Office. Користејќи ја моќта на веб и стандардните веб технологии како HTML5, XML, CSS3, JavaScript и REST API-и, тие можат да создадат додатоци кои комуницираат со податоци во Excel, Word, ...

Мајкрософт објави преглед на виртуелните машини на Azure Batch за Линукс

Azure Batch е распоред на работа на ниво на облак и пресметка на услугата за управување која го олеснува извршувањето на големи работни задачи паралелно. Вие само може да го известите Batch каков вид на виртуелен компјутер ви треба, како да ги конфигурирате, задачите и задачите што треба да се извршуваат, а услугата ја зема ...

Мајкрософт додава придобивки од Xamarin за претплатниците на Visual Studio Enterprise

Мајкрософт објави дека Visual Studio Professional и Enterprise вклучуваат професионални и корпоративни карактеристики на Xamarin без дополнителни трошоци. И постоечките и новите претплатници на Visual Studio Enterprise ќе имаат пристап до напредните можности на претпријатието Xamarin за бесплатно и намален пристап до Xamarin Test Cloud. Xamarin ...

Изградба на 2016: Xamarin да донесат iOS емулатор за Windows

Во изградбата на 2016, Мајкрософт објави дека компанијата го донесува iOS-емулаторот во Xamarin за Windows. За оние кои не се запознаени, Xamarin е алатка која програмерите можат да ја користат за да изградат крос-платформски апликации со C # кои работат на Windows, iOS и Android. На конференцијата, Џамарин покажа ...

Мајкрософт го ослободува Xamarin за корисниците на Visual Studio

Во изградбата 2016, Microsoft објави дека Xamarin ќе доаѓа бесплатно со Visual Studio. Xamarin ќе биде во секое издание на Visual Studio, вклучувајќи го и бесплатното Visual Studio Community Edition, кое е бесплатно за поединечни програмери, проекти со отворен код, академски истражувања, образование и мали професионални тимови. ...

4 индиректни начини за подобрување на Ваше пребарување рангови

Знам дека го сакате ... Повеќе органски сообраќај за пребарување. Кој не сака бесплатен, висококвалитетен сообраќај, кој доаѓа во месецот по месец? Затоа SEO е толку голема работа и една од главните теми на кои јас се фокусирам-овде, на Quick Sprout. Верувам дека повеќето ...

Треба да го префрлите вашиот сајт на HTTPS? Еве зошто треба или не треба

Постојат два вида оптимизација: Оние кои ги сакаат техничките работи ... ... и оние кои го мразат. Ако спаѓате во првата категорија, најверојатно веќе сте искусни со HTTPS. Ако сте во втората категорија SEOs, може да биде малку исплашена од тоа. ...

Мајкрософт ги донесува вашите Android известувања до Windows 10

Известувањата од вашиот телефон со Android наскоро ќе се појават на вашиот Windows 10 PC, благодарение на новата функција објавена во Build 2016, која Microsoft планира да ја донесе на двете платформи во блиска иднина. Добивањето известувања за да се појави во центарот за известувања на Windows 10 ќе биде ...

Razer Blade Стелт Преглед: висококвалитетен ultrabook

"За гејмерите. Од страна на гејмерите "одамна е таг линија за Razer со седиште во Сан Диего. Сепак, одвоено од својот вообичаен начин на работа, компанијата го претстави својот прв ultrabook, Razer Blade Stealth. За снимање, ова не е игри машина надвор од кутијата. Напротив, Razer ...

Toshiba прашања се повлече за 100,000 + погрешни лаптоп батерии кои може да се прегреат и се топат

Комисијата за безбедност на потрошувачите на САД издаде повлекување од повеќе од 100,000 Panasonic-брендирани пакувања на батерии кои се испорачуваат со 39 моделите на Toshiba лаптопи што се продаваат помеѓу јуни 2011 и јануари 2016. Погрешните литиум-јонски батерии можат да се прегреат што претставува опасност од изгореници и пожари. До денес, ...

Епл издава закрпи за да се поправат грешките што предизвикаа пад на апликациите при прислушување на веб-врски

Епл претходно оваа недела објави дека работи на тоа да се поправи веб-линк што удира во прашање, чие присуство се поклопи со доаѓањето на iOS 9.3 на март 21. Денес, компанијата направи добро на тоа ветување со објавувањето на iOS 9.3.1. Како гласини за Mac ...

Final Fantasy XV преоптоварување: Square Enix открива аниме серија, CG филм, мобилна игра, приколка и многу повеќе

Плоштадот Еникс им даде на фановите на Final Fantasy тон нови содржини кои ќе очекуваат во наредните месеци. За време на нејзиниот едночасовниот неофицијален: Final Fantasy XV настан во Лос Анџелес, во студиото се открива аниме серијалот Final Fantasy, филм со должина CG, мини-игра ...

Seagate најавува масивен десктоп хард диск со погон на хард диск од 8TB

Seagate неодамна воведе нов надворешен хард диск што го нарекува Innov8. Масивниот диск 8TB се поврзува со вашиот компјутер преку еден USB-Type-C конектор, што го прави првиот светски прв десктоп хард диск со погон на USB, според производителот на погонот. Да се ​​биде во можност да се заобиколи околу диск ...

Командната линија Линукс и баш-школка доаѓаат во Windows 10

Мајкрософт е посветен на тоа што искуството на Windows програмерот е подобар од кога и да е, поради што ја носат популарната баш-школка, заедно со целата командна околина на Линукс, на Windows 10 во претстојниот Ажурирање на годишнината. Програмерите биле во можност да користат Линукс команда школки како Баш ...