Месец: Може 2016

Како да ја исклучите камерата на вашиот iPhone

Како да се оневозможи камерата на iPhone Камерата на iPhone е една од најдобрите камери за паметни телефони во светот. Со својата 12-мегапикселна iSight камера, вашиот iPhone може да ви помогне да го снимите најдобриот снимки од тој посебен момент или тој прекрасен поглед. Несомнено, камерата на iPhone е ...

Како да ја вратите постарата верзија на Презентација на слајдовите на Google

Како да ја вратите постарата верзија на презентација на слајдовите на Google Стандардно, секогаш кога ќе направите промени во презентација на Google Слајдови складирани на вашиот диск, сервисот ќе зачувува ревизии на таа датотека за да можете да ја вратите назад во претходната верзија во случај ...

Како да го вклучите нараторот во Windows 10

Како да се овозможи приказна во Windows 10 Windows 10 има гласовен раскажувач кој може да биде овозможен за да им помогне на оние кои се визуелно оштетени. Кога ќе го вклучите Наратор во Windows 10, вашиот компјутер ќе ги прочита гласно сите копчиња што ги притискате, како и ...

Најдобри брендови за DSLR фото апарати

Дебатата за предност на бренд се одвиваат сè додека некој може да се сети. Мора исто така, да бидете вовлечени во такви дебати каде што одреден бренд X се спротивставува на брендот Y и побара вашето мислење за тоа кој бренд победува. И ова е ...

5 Единствени апликации за аларми

Многу луѓе често доцнат на часовите или работат со тоа што немаат аларм, благодарение на нивното тешко спиење. За среќа, Android нуди некои уникатни алармни апликации за таквите луѓе. Овие апликации помагаат лесно да се будат тешките прагови и да работат ефикасно. Од лесни и лесни тонови ...

Композициски точки во фотографијата

Повеќето од вас честопати слушнале за линијата - "Нема правила кога станува збор за фотографија". Вие креирате своја сопствена слика според вашите желби и се движите заедно. Сепак, постојат некои важни композициски точки кои нашироко се следат од страшни фотографи. Овие ...

Најдобри 5 алтернативи за тропање!

Очигледно би слушнале за Тиндер - најпопуларната датирачка апликација. Станува толку популарно што го смени начинот на кој традиционалните датираат сајтови работат. Речиси секој кој е единствен ја користи оваа апликација. Тоа е одличен, лесен и навредлив начин на ...

Екстензии на Chrome кои ќе го подобрат вашето прелистување

Вие дефинитивно го сакате вашиот прелистувач на Google Chrome. Но, дали, знаеш, има нешто познато како 'екстензии' што помагаат да се подобри искуството? Во суштина, екстензии се мали апликации кои додаваат некои дополнителни функции на прелистувачот. Можете да изберете од илјадници екстензии во ...

10 Андроид додатоци кои мора да ги користите

Ако сте корисник на Андроид, ќе знаете колку се важни визуелните домените на Homescreen. 2016 пристигна и сега се појавуваат уште поубави и корисни додатоци. Имаме составена листа на некои големи Android додатоци за вас. Погледнете ги! Андроид ...

Како да ја смените големината на фонтот во Windows 10?

Windows 10 оперативниот систем може да работи на компјутери, лаптопи, тефтери, па дури и мобилни телефони. Сепак, на секој уред, оперативниот систем поседува одредена големина на фонтот и не е толку совршен во секое време. За среќа, можете да ја прилагодите големината на содржината на екранот и да ...

Што можеме да сториме за да направиме целосна копија на Windows 10 PC?

Атрибутот за бекап на слика во Windows 10 содржи чекор по чекор копија на целиот систем. Оваа резервна копија ја носи целосната инсталација на оперативниот систем, подесувања, Windows апликации, десктоп програми и сите ваши индивидуални датотеки. Клучната предност на оваа карактеристика е тоа што обезбедува ...

Користење на менито Start како калкулатор Во Windows 10

Пресметувањето е заедничко дејство кога работите со вашиот компјутер. Во оперативниот систем Windows 10, можете да ја користите лентата со алатки за пребарување во менито Start или во таскбарот како калкулатор за да извршите некои основни пресметки како што се собирање, одземање, множење, делење, единица ...

Што можеме да сториме за да го решиме проблемот "Оваа апликација не може да се отвори" во Windows 10?

За оние кои штотуку инсталирале овој оперативен систем успешно, или оние кои имаат надградена нова верзија на Windows 10 веќе. "Оваа апликација не може да се отвори" е популарна грешка. Ова е навистина досаден проблем. За да го решите ова, не инсталирајте го системот повторно. Ајде да видиме ...

Како да ја поправите грешката на државната грешка во Windows 10

Грешка во власта за грешка во државата е позната како грешка 0x0000009F во Windows 10. Проблемот е најверојатно предизвикан од било каква грешка на возачот. Може да наидете на грешка кога го надградувате системот на Windows 10 или кога користите Windows 10. Може да се случи ...

Што можеме да направиме кога нашите компјутери со Windows 10 OS не се сеќаваат на Wifi лозинката?

Што можеме да направиме кога нашите компјутери со Windows 10 OS не се сеќаваат на Wifi лозинката? Постои прилично досадна грешка на новиот оперативен систем е тоа што не се сеќава на Wifi лозинката како и во претходните верзии. Тоа може да ве направи нетрпеливо ...

Што можеме да направиме кога имаме проблеми со активирање на процесот на Windows 10?

Во моментов, постојат неколку начини кои ви помагаат да го активирате вашиот нелегален надграден систем за работа. Сепак, ова не е добро во случај да сакате да го користите овој систем за работа во подолго време. Некои известувања за грешки Постои само еден метод за да го добиете бесплатно ...

Како да го поправите кодот за грешка 0xC004C003 во Windows 10

Код за порака за грешка 0xC004C003 е грешка при активирање која вели дека серверот ги определил клучевите за да бидат неважечки или клучевите се блокирани. Често се појавува кога корисниците на Windows 10 се обидуваат и го активираат нивниот оперативен систем по чиста инсталација. Тоа се случува кога производот ...

Како да ја поправите грешката 0x80070005 - 0x90002 во Windows 10

Постојат некои луѓе кои ја објавуваат грешката "Нешто се случи 0x80070005-0x90002" на нивните компјутери додека се обидува да инсталира Windows 10. Оваа грешка е предизвикана кога инсталатерот на Windows не може да ги пронајде потребните датотеки за да продолжи со инсталацијата на Windows. Исто така, се случува ако инсталерот ...

Како да споделите датотека или папка од OneDrive.com во Windows 10

OneDrive стана важен дел од учењето на гигантската платформа на Мајкрософт. OneDrive е одлична функција во најновиот оперативен систем на компанијата Windows 10. Тоа ви овозможува да споделувате датотеки и папки безбедно и лесно со вашите пријатели, без да се регистрирате за нова сметка или ...

2 Ефективни методи за ресетирање на Microsoft Edge во Windows 10

Edge е вградена апликација за прелистувач на Windows во најновиот оперативен систем на Microsoft Windows 10 кој не може целосно да се отстрани или деинсталира како неговиот претходник Internet Explorer. Ако поради некои причини, како што е прелистувачот, се соочуваат со бавни перформанси, се урна или чуден изглед на рекламната лента со алатки, ...