Месец: Февруари 2017

LG G6 практичен преглед: 5.7-инчен предводник на ѕвезда

Преглед на LG G6: Преземаме турнеја низ новиот LG G6 предводник на телефонот, пакувајќи масивен 5.7-инчен QHD + екран, камера со двојна леќа и многу паметни функции. LG го започна 2017 со секси бран благодарение на лансирањето на LG G6, корејската компанија ...

Порше открива елегантен Windows 2-во-1 со 13.3-инчен QHD + дисплеј

Porsche Design го претстави премиум алуминиумскиот 2-in-1 конвертирачки Windows 10 PC. Порше Дизајн Книга Еден може да се пофали со висока резолуција 13.3-инчен екран со QHD + IPS допир, моќен 7th генерација на Intel Core i7-7500U процесор, и 512GB Интел SSD - во елегантни, адаптибилен и пренослив пакет. Ова ...

Ноќ во преглед на Вудс

Видео игрите ме фрлија како убиец, туѓ колектор за отпадоци, безгрижен вампир и безброј други улоги, но ова е првпат да ме прашаат да играм хаос. Мрачниот сè уште блескав интерактивен роман на бесконечниот есен е приказната за Мае Боровски, ...

Дали Nintendo Switch ќе ги поддржи контролорите на GameCube?

Дали ќе можете да го користите вашиот GameCube контролер со Nintendo Switch? Можеби ... Од првата Nintendo конзола (Нинтендо забавен систем) се до излегувањето на Nintendo Switch, што е наскоро да биде објавено, компанијата за игри драстично го смени контролорот секоја генерација. Нинтендо е пионер на неколку функции на контролорот ...

"Хоризонт Нулта Зора" Талнек Локации: Како да се пронајде и да се искачи секоја Робо-кула

Сопствениците на PlayStation 4 низ целиот свет го слават долгоочекуваното деби на Horizon Zero Dawn, критично реномираниот RPG-от од Герилска Игри, а играта сигурно не е недостапна за содржината за PS4 заедницата. Но, многу играчи на Хоризон Нулта Зора немаат толку време ...

AmpMe обезбедува опкружувачки звук на евтино

AmpMe ви овозможува да ја репродуцирате вашата музика, вклучувајќи Spotify преку повеќе Bluetooth звучници и телефони. Системот за опкружувачки звук во мојот стан веќе некое време беше мој сон, но идејата за управување со сите оние жици и ограничувањата на просторот го направи непрактично. ...

Инсталирајте Музички аудио плеер на Ubuntu Linux

Инсталирајте Музички аудио плеер за Linux Ubuntu. Терминални команди за инсталирање на Musique плеер на Ubuntu 16.10, Ubuntu 16.04, Ubuntu 15.04, Ubuntu 14.04 и други Ubuntu деривати. Музика има чист и иновативен интерфејс што го олеснува музичкото доживување. Музичкиот плеер ги поддржува повеќето аудио формати, вклучувајќи: ...

Изберете каде може да се инсталираат апликации во Windows 10

Почнувајќи од Windows 10 изгради 15042, можете да конфигурирате од каде може да се инсталираат апликации. "Мајкрософт" додаде нова опција која овозможува инсталирање на апликации од секаде, само од Windows Store, или дали системот треба да предложи Апликации за чување преку Win32 апликации. Ајде да видиме што ...

Извештај: iPhone 8 отвор за молња, користи закривен екран

Се очекува да започне во 2017 како 10th годишнина издание за $ 1,000. Ако треба да се верува во најновите вести околу неизбежниот iPhone 8, тогаш тоа е сосема отстапување од нормата за Apple. Но, Волстрит џурнал известува дека треба да ...

Очи на: Концептот на камерата на ОПпо 5x Lossless со дигитален зум

Што одлична слика Oppo-tunity. БАРСЕЛОНА - Додека Опо немаше нови мобилни телефони за да се покаже овде на Мобилниот светски конгрес, го претстави својот 5x систем за дигитален зум без загуба, кој може да дојде наскоро на телефон со отворен код во близина на вас. Овој комплексен систем користи два ...

Dolby Vision HDR е LG G6 ексклузивен, но колку долго?

Ние досега ги гледавме само HDR на телевизорите и Blu-ray плеерите поради хардверски ограничувања. Кога беше најавено LG G6, се спомна меѓу сите разговори за 18: соодносот на формат 9 и широкоаголни камери, беше спомнато за подобрување на сликата на Dolby Vision за паметни телефони. ...

Nintendo Switch листа на игри: "Yooka-Laylee", "Stardew долина" и повеќе Indie наслови кои доаѓаат во 2017

Со Nintendo Switch подготвен за лансирање на март 3, повеќе наслови се потврдени за новата хибридна конзола навидум секој ден. Најавата на Nindies во вторникот ни даде прв поглед на многу повеќе игри што доаѓаат на платформата оваа година. Ќе има повеќе ...

"Камен-темелник: Патување до Un'Goro" ќе има најмалку 23 легендарни, велат програмери

Десет стапки на вилицата висат од главата додека се качете над гнили труп на диносаурус. Ветрот и оган елементали може да се види во далечина, хранење на енергијата на земјата. Вие не сте во паркот Јура, вие сте во Un'Goro, локацијата на следната експанзија на Hearthstone. ...

Андроид 7.0 Nougat Ажурирање: Samsung Galaxy S6 преземете се очекува да се појави сертификација

Корисниците на Samsung Galaxy S6 треба да очекуваат ажурирање на Андроид 7.0 Нугат за да ги погодат мобилните телефони наскоро, бидејќи за овој уред се одобрени разни сертификати. Galaxy S6 е сертифициран за користење на Wi-Fi додека работи со Android 7.0 од февруари 27, според SamMobile. Самсунг има ...

Nintendo Switch Pre-Orders продадени? Best Buy, Target ќе има конзоли во продавницата за датум на издавање

Пред-нарачките на Nintendo Switch се распродадени одамна, но Best Buy и Target ќе бидат меѓу одделни групи трговци кои продаваат нови конзоли во продавницата на датумот на издавање на 3 во март. Детали пристигнуваат преку изјави на Полигон и твитови од реномирани извори. Почнувајќи од ...

Xbox Игра Лозинка служба им дава неограничен пристап на играчи над 100 Xbox One, назад компатибилни Xbox 360 наслови

Главата на Xbox Phil Spencer објави нов начин за играчите да уживаат во игрите што ги сакаат неограничено време. Преземање на добрата вест на Microsoft Xbox Wire newsroom и блог, Спенсер со гордост го објави Xbox Game Pass, повеќе прифатлива и пријатна претплата ...

Рацете со новата функција за ноќно светло во GNOME 3.24

Тоа е прифатено интернет-учење (како и легитимна наука) дека сината светлина емитирана од светли екрани (исто како онаа во која гледате во моментов) може да влијае врз нашите модели на спиење. Многумина од нас користат филтер за сино светло за да ја намалат количината на сина светлина ...

Samsung Galaxy Tab S3 vs Samsung Galaxy Tab S2: Која е разликата?

Samsung Galaxy Tab S3 vs Samsung Galaxy Tab S2: Ние истражуваме во техничките спецификации на Galaxy Tab S3 Android таблетот и неговиот претходник Galaxy Tab S2 за да видиме како тие се споредуваат во однос на камерата, екранот и медиумските перформанси. Тоа е околу две ...

'Stellaris: Utopia' DLC експанзија капки Датум за објавување Датум на објавување Приколка

Во нов датум на издавање откриваат приколка за претстојната проширија на Stellaris "Utopia", Paradox Games објави дека обожавателите на 4x стратегии може да очекуваат Utopia на април. 6, 2017. Погледнете ја приколката подолу: https://www.youtube.com/watch?v=YmvGlBFaFEU Утопија носи пофалби за главната игра на Stellaris, вклучувајќи ги и следниве ...

Метал тело Мото G5 и G5 Плус да испорача "премија за сите"

Моторола повторно се обидува да ја погоди таа магична смартка на смартфони која обезбедува врвно искуство без да ја прекрши банката. Сега, во својата петта генерација, Мото G5 и Moto G5 Plus бараат да испорачаат "камера со фото квалитет", моќна батерија и "впечатлива резолуција на екранот и прикажување", ...