Месец: Може 2017

Мото Ц vs Мото C Плус vs Мото G5 vs Moto G5 Плус: Што е најдобро за мене?

Моторола претстави две нови мобилни телефони, мото C и Moto C Plus, нудејќи целосен смартфон за околу £ 100. Но, како се споредуваат едни со други и семејството Мото G5 во однос на спецификациите, технологијата на камерата и останатите? На ...

Најдобра буџетска камера телефони 2017: Најголемите мобилни snappers за £ 299 и под

Сакате убиец за камера за паметни телефони, но со ограничен буџет? Ние ги откриваме најдобрите мобилни телефони со најдобра вредност, кои спакуваат паметна, функционална и сигурна камера, за буџети под £ 300 без SIM картичка. Во 2017, повеќе нема да морате да го извадите за скапи паметни телефони на ...

WhatsApp измама: Текстуална порака нуди бесплатна година на Netflix, краде кориснички информации

Измама кампања што удира WhatsApp корисници ветува бесплатна едногодишна претплата на Netflix, но наместо тоа, краде лични информации од целта, откриени безбедносните истражувачи на ESET. Измамните промоции доаѓаат во форма на текстуални пораки од познати сметки и се обидуваат да добијат пристап до ...

Мобилната игра на "Легенда на Zelda" на Nintendo би можела да има датум на издавање на 2017

Франшизата Zelda на Nintendo е на речиси секоја конзола на Nintendo од почетокот на компанијата. Наскоро, играта серија може да се упати кон вашиот телефон. Нинтендо развива нов запис за "Легендата за Zelda" што ќе биде за паметни телефони, објави Wall Street Journal. Неколку ...

"Неправда 2" рејтинг на знаци: Целосна листа на мобилни и конзолни ликови (вклучен DLC)

Барате комплетна Неправда 2 карактери? Проверете ја нашата листа на сите мобилни и конзолни ликови откриени досега, вклучувајќи DLC протекоа и потврдени знаци, тука. За помалку од еден ден Неправдата 2 е поставена за пуштање на PlayStation и Xbox One по ...

Sony Xperia XA1 преглед: во длабочина

Доброто Прекрасно, компактен дизајн Импресивна камера Долго траење на батеријата Лош Не најбрзиот Без сензор за отпечатоци од патот Sony's affordable Xperia XA1 паметен телефон има сериозен стил во пријатно компактна рамка. Нашите Sony Xperia XA1 преглед ги нуди нашите длабоки мисли по повеќе од една недела ...

Овозможи 'Тема на школка' во Gnome Tweak Tool во Ubuntu

Овој брз туторијал ќе ги прикажува почетниците на Gnome Desktop како да ја вклучат паѓачката листа "Shell theme" во алатката Gnome Tweak Tool. Темата на Gnome Shell ги менува копчињата, боите, панелите и слично. Поставката е стандардно оневозможена во Gnome Tweak Tool и ќе видите ...

Триото на AMD Vega референтните картички ќе бидат објавени 5th јуни: извештај

Новиот извештај тврдејќи дека се базира на "многу сигурни извори во рамките на AMD", вели дека AMD ќе објави три ентузијастички RX Vega графички картички на 5 јули. Неколку дена претходно, на прес-конференцијата на 31st Мај, во Computex, AMD ќе ги лансира овие ...

Како да ја слушате музиката на Apple на повеќе уреди одеднаш

Како можете да ја слушате музиката на Apple на повеќе уреди одеднаш? Едноставно, но ќе ти треба семеен план! Update May, 2017: Додадени се нови слики од екранот и текст за iOS 10. Тоа е речиси две години од лансирањето на Apple Music, а не многу ...

Инсталирај погрешно BitTorrent клиент 1.3.15 На Ubuntu 17.04

Отпуштен е преносниот BitTorrent клиент 1.3.15. Инсталирај погрешно BitTorrent клиент на Ubuntu 17.04 и други Убунту деривати. Потопот 1.3.15 е порака за поправање грешка која решава неколку прашања воведени во 1.3.14 заедно со други помали поправки. Потопот е целосно опремен меѓу-платформски BitTorrent клиент. Потопот содржи ...

Плазма на KDE додава интеграција на Google Drive

Интеграција на Google во онлајн сметки Секој кој недостасува интеграција на Google Drive со KDE Плазма може да престане - тука е! Детален во блог пост оваа недела, интеграцијата на Google Drive на KDE е супер слична на онаа на онлајн сметки на Гном, за што претходно пишувавме. Корисниците се ...

E3 2017: E3 ги продава сите 15,000 од своите фан одобренија во новата генерална програма за прием

Овогодинешната Електронска забава Експо изгледа да биде малку повеќе бурната од минатото. E3 објави во понеделникот дека ги распродаде сите 15,000 од своите генерални приемници за E3 2017. E3 ја потврди веста на Твитер: Прочитајте: Проектот Шкорпија Датум на издавање: Мајкрософт ...

WannaCry Ransomware: Напад дели кодекс со Северна Кореја Malware, велат експертите

Распространетиот напад на "ransomware", познат како WannaCry, кој удри стотици илјади компјутерски системи во земјите ширум светот, во петокот го дели кодот со малициозен софтвер припишан на група хакерски напади од Северна Кореја, објавија научниците за безбедност. Сличноста за првпат беше откриена од истражувачот за безбедност на Google ...

"Плен" Лов на богатство: Водич за четири локации за мапи

Скриени во рамките на плен е опционална потрага што навистина ги наградува опсесивните гејмери. Скриени во играта се четири богатства мапи кои беа дадени на група на луѓе кои се вклучени во игра на фатална тврдина - Даниел Шо, Захари Вест, Елијас Блек и Ема ...

ТВ на YouTube додава мрежи на листа на канали, вклучувајќи ги и BBC Америка, АМЦ

YouTube TV додава повеќе канали до својата услуга 35 за оние кои не сакаат да се справат со кабелска телевизија. Новите канали вклучуваат АМЦ, Телемундо и ББС Америка, 9to5Google објави. Планот за намалување на кабелот, кој започна минатиот месец во избраните градови во САД, исто така ќе вклучува и NBC ...

"На Surge" Преглед: Sci-Fi Souls на Deck13-како е голем рејтинг

Поретко е да се видат нови игри кои се обидуваат да ги реинвенционираат жанровите што ги претставуваат. Јаглеродни копии се лебот и путер во индустријата за игри. Па можете само да замислите колку сум возбуден кога започна промотивниот циклус за The Surge. Изгледите за играње ...

Сири го нарекува 911, помага да се спаси човекот повреден од експлодирајќи куќа

Еден човек уапсен во експлозија не можеше да го повика 911 за итна помош. Но, Сири можеше. Нешто тргне наопаку. Ти си во несреќа. Ти си во оган. Светот се претвора во хаос околу вас. Не можете да стигнете до вашиот телефон. Не можете да повикате служби за итни случаи. Но, Сири ...

Sega сака да ги реконструира старите игри франшизи за конзоли за тековната генерација

Во својот најславни времиња, Sega беше дом на франшиза за класични игри, како што се радио серијата Sonic и Jet Set. Наскоро, новите верзии на игрите од каталогот на Sega можат да се движат кон уредите на тековната генерација или паметните телефони. Во презентацијата насловена "Патот до 2020" од Sega матичната компанија ...

Како да додадете & менувајте корисници во подсистеми за Windows

Windows 10 е многу сериозен за доведување на Линукс до неговата база на корисници. Дојдете септември и Windows 10 ќе додаде поддршка за различни Linux дистрибуции. Постојниот подсистем на Windows за Линукс доби надградба со ажурирањето на креаторите. Ако веќе сте надградени на ажурирања на креаторите, вие ...

Tinder - Сè што треба да знаете!

Барате да го зачините вашиот љубовен живот со брзо бришење на екранот? Потоа пробајте Tinder! Еве што треба да знаете. Tinder беше лансиран во 2012 со една едноставна цел: да ви најде датум. Оттогаш станува дел од популарната култура, документирана и ...