7 причини зошто Media.net е одлична алтернатива на Google AdSense

Во Monetize Pros, сметаме дека е наша одговорност да продолжиме со темпото на рекламните мрежи во нивните перформанси за издавачите. Затоа редовно блогираме на рекламните мрежи и нивните добрите и лошите страни за различни видови на издавачи. Овој пост не е откровение, туку длабоко се нурне во рекламна мрежа која е снимена на предната и центарот на сцената со нивните врвни производи и услуги.

Media.net не е нова за контекстуално рекламирање. Тие се наоколу од 2010 и сме претходно ги разгледа. Тие постојано се на врвот листата на алтернативи на AdSense на нашата веб страница. Бидејќи последен пат пишувавме за нив, слушнавме само добри работи за искуствата на издавачите со нив. За оние од вас кои не сте ги пробале досега, направете го тоа сега.

Корисниците на Google AdSense - исто така треба да додадете Media.net во вашата мешавина на реклами и ние сме позитивни дека ќе ги најдете додавање на поединечна вредност на вашата заработка. И кој не го сака тоа, нели?

Еве зошто мислиме Media.net е одлична алтернатива на Google AdSense:

1. 2nd најголема контекстуална рекламна мрежа во светот.

Media.net е 2nd најголем контекст рекламирање бизнис на глобално ниво, исклучиво напојување на Yahoo! Програмата за Контекстуални реклами на Бинг, која е една од најголемите групи на рекламни во светот - отвора вредност од вредност од 6bn во вредност од пребарување за издавачи. Ова значи дека без разлика колку е широка или ниша вашата содржина, вашиот инвентар секогаш ќе има значителна побарувачка меѓу повеќе рекламни. Таков голем пазар на рекламни со насочване по клучни зборови, исто така, значи поконкурентен пазар, кој за возврат ќе преведува на подобри приходи за вас, бидејќи само најрелевантните и високоплатени рекламни добиваат предлог за прикажување на нивните реклами на вашиот блог / веб-страница.

2. Пионери на формат на рекламата D2S.

Приказот за формат на рекламна реклама е софистициран метод за монетизација пласмани на екранот преку идентификување на намерата за пребарување на корисник и прикажување на соодветни клучни зборови за пребарување, кои доведуваат до прикажување на рекламите за пребарување, купени од рекламни на модел на CPC. Формата на рекламата D2S ја филтрира намерата на корисникот, што резултира со подобро таргетирање на рекламите на вашиот сајт и повисоки приходи, бидејќи рекламни најверојатно ќе плаќаат повеќе за овие вредни кликвания на вашите реклами, каде што намерите на корисникот се јасни и квалификувани во споредба со реклами врз основа на ЦнХИ каде што има нема начин да дознаете дали корисникот се вклучил со рекламата или погледнал во право минатото. Овој формат на реклама го подобрува побарувачката за пребарување од некои од најголемите рекламни платформи во светот за содржината на вашиот веб-сајт - нешто што Media.net го прави достапен само за своите издавачи, што сите се сведуваат на подобри рекламни приходи за вас.

3. Контекстуални реклами, кои прават целосна смисла.

Досега знаете дека Media.net е врвна технологија со својата технологија. Постои интуитивна и интелигентна технологија зад таргетирање на нивните реклами, како и. Алгоритмите на Media.net постојано се оптимизираат врз основа на нивната способност да ги анализираат и научат концептите на вашата содржина. Откако ќе го апсорбираат она за што пишувате, тие ја поврзуваат таа содржина со соодветните реклами на секоја страница. Нема повеќе од оние слабеење пилула реклами на убава храна блог! Вашите реклами ќе бидат контекстуални, односно поврзани со вашата содржина и затоа, ќе додадат вредност на вашето пишување, наместо да се судираат со неа. Кога имате реклами кои се поврзани со вашата содржина, шансите за нивно кликање и плаќање се исто така високи.

4. Мајчин реклами, кои ја имаат формата и чувството на вашата содржина.

Нема ништо повеќе одвлекување од корисничкото искуство од рекламите кои едноставно не се вклопуваат во шемата на работи на страницата. Ние сме подложени на такви реклами секој ден и би знаеле од сопствените искуства дека тие се неефикасни, датирани и неоргански на вашата содржина. Што Media.net нуди да ги направи вашите читателски искуства беспрекорни и пошироки, како мајчин реклами. Мајчин реклами се посебни по тоа што нивниот изглед и форма се слични на вашата содржина. Поради нивната сличност со вашата содржина, тие се вклопуваат и не го нарушуваат искуството на оние што ја конзумираат вашата содржина, држејќи го конзистентно. Рекламите Media.net го прифаќаат протокот на уредувачката содржина без какви било промени во распоредот на вашиот сајт. Еве неколку примери.

медијанет-под-на-член-реклама-единица

Media.net подолу рекламната единица за член

medianet-in-content-ad-unit

Media.net рекламна единица за содржина

медијанет-дисплеј-реклама-банер

Медиумска рекламна рекламна рекламна реклама

5. Убави и разновидни рекламирање единици кои се естетски супериорни за повеќето други.

Кога ќе се регистрирате со Media.net, ќе ви биде испратена единствена рекламна ознака која може да ви помогне да креирате реклами од неколку големини и типови. Во зависност од ефикасноста на вашиот профил, исто така можете да добиете сопствени рекламирање единици направени за вас. Сите рекламни единици на Media.net се одговорни, адаптираат без напор или дополнителен напор од ваша страна, на било која големина на екран или тип на уред. Не само што нивните рекламирање единици се однесуваат покорно, туку и естетски супериорни. Погледнете неколку примери и одлучете сами:

медијанет-мобилен-приклучен-ad-unit

Media.net Мобилен прикажан рекламна единица

медијане-интерстицијална-реклама-единица

Media.net интерстицијална рекламна единица

6. Секој издавач добива посветен профил менаџер.

Колкумина од вас, користејќи други главни рекламни мрежи, се чувствуваа беспомошни во недостаток на насока и водство кога ќе ви требаат? Ние сме сигурни дека има голем број кој велеше: "Мене!", На ова. Ова е јазот што Media.net го идентификуваше и пополнуваше прилично демократски. Во Media.net, не е важно дали сте мал или голем издавач. Секој еден од нивните клиенти добива менаџер на сметка и ова може да биде огромна помош за сите новинари да добијат приходи. Никаде на друго место нема да имате компанија која посветува толку многу свои човечки ресурси што ќе ги прикажат јажињата на монетизацијата на блоговите. Овие менаџери на сметка даваат значајни предлози, кои, ако се внимавате, можат во голема мера да придонесат за зголемување на вашиот приход. Значи, без замаглување во темнината, како што правиш со другите рекламни мрежи - нема повеќе зависност од одговорите пронајдени во нејасни агли на кориснички форуми. На Media.net ако сте удриле на ѕид, само пукајте го вашиот менаџер на сметка на е-пошта и тој / таа ќе стори што е можно за да го реши проблемот.

7. Надополнува AdSense и создава дополнителен инвентар за реклами.

Знаеме дека голем процент издавачи користат AdSense за да го монетизираат нивниот сообраќај. Чекај, кој не сака повеќе приходи од реклами, иако? Ова е местото каде Media.net може да им помогне дури и на оние што не сакаат да престанат да користат AdSense. Media.net може лесно и ефикасно да се користи со AdSense за да заработи поединечни приходи. Media.net има многу рекламирање единици во големини кои не се опфатени со пакет на реклами на AdSense. Користењето на овие рекламирање единици може да создаде дополнителен рекламна инвентар и повеќе можности, за да може да се изгради врз тековните приходи од реклами. Еве неколку примери за големината на рекламните единици кои се единствени за Media.net.

medianet-600-250-ad-unit

Media.net 600 × Прилагодена рекламна единица 250

medianet-600-120-ad-unit

Media.net 600 × Прилагодена рекламна единица 120

Нашата препорака

Значи, еве што мислиме - Нема причина зошто не треба да му давате на Media.net обид. Ние сме импресионирани од изведбата на нивните реклами и квалитетот на нивните услуги. Тие се, без сомнение, одлична алтернатива на AdSense.

Како да се приклучите на Media.net

Се што треба да направите е кликнете тука и пријавете се. Секоја веб-страница е независно разгледана од Media.net и ако вашата веб-страница добие одобрена, веднаш ќе ја слушнете од вашиот Менаџер на профили. Среќна монетизација!

извор

поврзани со пост

2 Коментари

  1. Марк Малах

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.