Јаболко изданија освежена верзија на iOS 10.1.1

Јаболко изданија освежена верзија на iOS 10.1.1

Јаболко денес ја заменила малата верзија на верзија iOS 10.1.1, моменталната верзија на оперативниот систем iOS 10. Ажурирањето е доволно мало што не гарантира целосна промена на бројот 10.xx, но вклучува и ажуриран број на изгради.

iOS 10.1.1 кој е објавен денес има изграден број на 14B150, додека иницијална iOS 10.1.1 порака, која дојде на октомври 31, имаше број на градби на 14B100.

ios-10-1-1-слика

The new build of iOS 10.1.1 is only available as a download from AppleXCHARXs servers and cannot be obtained over-the-air at this time for those who have already installed the first version of iOS 10.1.1. The new version of iOS 10.1.1 will likely be provided to those who have yet to install iOS 10.1.1, as it otherwise requires an iTunes connection to obtain.

Нема нови информации во менувачот за ажурираната градба, па затоа е нејасно што поправа мала грешка или промени што ги носи.

Првата верзија на iOS 10.1.1 фиксна бубачка што ги предизвика здравствените податоци да бидат недостапни за некои корисници. Незначително ажурирање, iOS 10.1.1 беше објавен кратко време потоа iOS 10.1, a more significant update that brought a new “Portrait” mode and dozens of bug fixes and feature improvements.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.