автор: billy24

5 едноставни начини за зајакнување на конверзии

Кога станува збор за зголемување на конверзии на онлајн продавница, големите трговци имаат пари и препознатливост на брендот. Помалите сајтови за електронска трговија треба да се фокусираат на повеќе тактики од земја до земја. Еве пет начини за подобрување на имплементацијата на локацијата без да се прекрши банката 5 Простори за зачувување на конверзијата Користете насочени содржини. ...

16 брз и слободен граматика и ресурси за користење

На 3 сум, додека полирање е-маил експлозијата за вашите клиенти, ќе добие замрзнување на мозокот околу граматички прашање. На пример: дали треба да бидат "нивни", "тие", "има" или "нивни"? Која интерпункциска ознака (ако има) има потреба од одредена реченица во средината? Дали профитираме ...

Користење на Google Analytics да се натпреварува со Амазон

Речиси е невозможно да се продаде нешто онлајн и да не се натпреварува со Амазон. Но, како може да привлечете повеќе директни купувачи на вашата веб-страница? Преку супериорна услуга и експертиза. На пример, размислете за мали, популарни ресторани. Овие места се зафатени дури и кога се натпреваруваат со големи ...

Како да ги проверите податоците на Google Analytics за E-commerce

Податоците од Google Analytics им помагаат на трговците со електронска трговија да донесуваат клучни одлуки. Но, тоа претпоставува дека податоците се точни. Во овој пост, ќе дадам инструкции за спроведување на ревизија на Google Анализа за да ја потврдам точноста на податоците или да ги идентификувам потенцијалните грешки. Процес на ревизија на Google Analytics Следниве ...

Совети за содржината на 8 за возење на сообраќај со органски пребарувања

Содржината на маркетингот може да доведе до природно пребарување. Купувачите се ангажираат со содржината и ја делат преку социјалните медиуми и на нивните сопствени сајтови. Или така се надеваме. Сите оние акции и линкови се клучни за возење на критичен елемент на оптимизација на сајтови: врската авторитет. На ...

15 бесплатни образовни ресурси за трговија трговци

Онлајн трговците треба многу експертиза за управување со сите аспекти на водење бизнис. За среќа, нови вештини може да се развијат за малку или без трошоци преку образовни веб-сајтови. Еве листа на онлајн образовни ресурси за трговци. Постојат платформи за совладување на специфични области, ...

22 облак складирање сајтови

Облачното складирање постепено ги заменува опциите на on-premise. Придобивките од облак складирање вклучуваат: Пристап од повеќе локации. Откако податоците се наоѓаат во облакот, може да се пристапи од каде било. Проширете или склучете договор колку што е потребно. Облакот на складирање на облак може да се зголеми или намали во зависност од ...

8 начини за зголемување конверзии од мобилни корисници

Ако сте го инвестирале времето за да ја направите мобилната верзија на вашиот веб-сајт поприфатлива за купувачите, треба да почнете да гледате подобри резултати. Корисниците на мобилни уреди долго време ги надминале посетителите на десктоп-компјутерите и таблетите во однос на прегледувањето на каталозите. Но, конечно, бројот на мобилни купувачи се зголемува. Има многу ...

9 апликации за социјална трговија за трговци

Иновациите во социјалната трговија го отвораат патот за пошироко прифаќање од потрошувачите. Купите копчиња на социјалните мрежи ги прават сликите да купуваат и трансакции едноставни. На пример, платформата за социјална трговија Threads, неодамна привлече $ 20 милиони за продажба на луксузни стоки преку социјални мрежи како Instagram и WeChat. ...

Unreal Engine 4 додава мајчин поддршка за Windows Mixed Reality платформата

Unreal Engine 4.21 беше објавен вчера и доаѓа со мајчин поддршка за Windows Mixed Reality платформата и слушалки. За да ја користите оваа мајчин Windows Mixed Reality поддршка, програмерите треба да го стартуваат на април 2018 Windows 10 ажурирање или подоцна, и имаат поддржано ...

Извештај: Мајкрософт Лазур победи на Google Cloud и Amazon AWS во перформансите на мрежата

Во нивниот 2018 јавен Облак за перформанси за изведба на бенчмарк Извештај за следење на мрежата, ThousandEyes известува дека "Мајкрософт" Azure обезбеди повеќе предвидливи мрежни перформанси од Google Cloud и Amazon Web Services. ThousandEyes се собраа метрика на ефикасноста на мрежата секој 10 минути од корисник локација 27 корисник гледна точка во центри за податоци околу ...

Age of Empires: Дефинитивно издание наведено како достапно за Xbox One

Неодамнешното патување на "Мајкрософт" во светот на PC игри остави некои Xbox гејмери ​​зад себе. Со компјутер добива сè што сопствениците на Xbox добиваат, Мајкрософт треба да ги става своите компјутери само на Xbox, нели? Со најавите на Age of Empires: Дефинитивно издание и брзини: тактики, ...

Еве како да знаете дали сте биле погодени од хакерот на Facebook и како да ја избришете вашата сметка

Фејсбук рече дека 30 милион сметки биле компромитирани во голем хак. Тоа е долу од сметките на 50 милиони, за кои прво се проценува социјалната мрежа, но сѐ уште не се големи вести. Иако Фејсбук презеде чекори за заштита на корисниците во однос на нападот, компанијата соопшти ...

Валканата еколошка тајна на Биткоин може да биде поскапа отколку што некогаш очекувавме

Според новата студија, трошоците за енергија на рударството Биткоин сами по себе можат да предизвикаат пораст на 2-степен Целзиусови во глобалните температури во рамките на 20 години. Биткоин можеби ветува храбар нов свет на финансиска слобода, но исто така е одговорен за огромен скок во користењето на електричната енергија, ...

Проширениот извештај вели дека новите Apple Macs имаат таен "превртник за убивање" предизвикан од оваа едноставна акција

Протекуваната документација открива дека новите Macs содржат скриен механизам дизајниран да ги направи неработен ако се независно поправени, покажуваат извештаите. Според техничките меморандуми добиени од голем број продажни места, секој Mac со нов чип на T2 на Apple крие безбедносна карактеристика која критичарите ја опишуваат како ...

9 начини за промовирање на вашата маркетинг содржина

Содржината работи само, влијае само на потенцијалните купувачи, кога тие потенцијални купувачи можат да го најдат. Така промоцијата е важен аспект на било која маркетинг кампања. Во извесна смисла, содржинскиот маркетинг се состои од три дела: креирање, објавување и дистрибуција. Создавање содржини опфаќа истражување теми, пишување статии, производство ...

12 додатоци за анализа на WordPress

Со вистинскиот приклучок за анализатор, трговецот на e-commerce на WordPress може да пристапи до детални податоци за да ги следи посетителите и да открие што им се допаѓа и што не го прават, за да претворат повеќе посетители. Еве листа на аналитички приклучоци за WordPress. Постојат решенија за следење на посетители, создавање страница ...

Оптимизација: Користете "групни долу" истражување за клучни зборови за идеи за содржина

Истражувања за клучни зборови е една од најефикасните практики за оптимизација на пребарувања. Тоа може да ја отвори вратата за привлекување идеи за маркетинг на содржини и градење врски. Таканаречениот "низок надолу" метод за истражување на клучните зборови започнува со еден широк поим за пребарување - на пример, "машки чевли" - ...

Едноставен метод за следење на ефикасноста на E-commerce B2B

Мерењето на перформансите на e-commerce B2B треба да биде јасно. Премногу често, сепак, мерењето значи дека има сложена стратегија со збунувачки клучни показатели за успешност со цел презентирање на податоци само за нејзиниот изглед. Во оваа статија, ќе ви понудам едноставен, но моќен метод за следење на перформансите на B2B. Мерење на B2B ...

SEO: Градење на 301 пренасочување стратегија

Кога се менуваат URL адресите на сајтот, пренасочувањата 301 се од суштинско значење за зачувување и растење на природното пребарување. Организираните рангирања за пребарување во голема мера зависат од врската: количината и квалитетот на линковите од други сајтови со своја сопствена. Таа поврзаност на власта ги зголемува индивидуалните страници на вашиот ...