Кутија објавува нова драјвер за Windows Desktop Box

Box, водечки снабдувач на облак складирање, објави апликација Box Drive за Windows. Апликацијата Box Drive ја поврзува вашата работна површина и облакот како OneDrive. Сите ваши датотеки, складирани во Облак облак, ќе се појавуваат во Windows Explorer како редовни датотеки и можете да ги пренесувате директно до вашата работна маса секогаш кога ви се потребни. Датотеките во кутијата Drive изгледаат и се чувствуваат слично на заедничкиот уред за дискови, но ви дава додадени опции како надворешна соработка, пребарување и контрола на верзијата. На тој начин, имате пристап до целата своја содржина без да го пополните вашето локално складирање.

Со Box Drive, ги имате истите способности за безбедност и усогласеност што ги вршите со Box, само на десктопот: HIPAA, FINRA и FedRAMP усогласеност, обврзувачки корпоративни правила, политики за задржување на податоци и многу повеќе.

Преземете ја апликацијата Box Drive овде.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.