Dell најавува C7017T 70-инчен интерактивен монитор

Dell има објави голем број на нови производи во Меѓународното друштво за технологија во образованието (ISTE) 2016 конференција и Експо. Производите се насочени кон интерактивно учење, конференциски сали и училници. Можеби најинтересниот поединечен производ на шоу од Dell е C7017T интерактивен допир, 70-инчен Full HD монитор.

Dell C7017T 70-инчен интерактивна конференциска сала монитор се очекува да се купи за да ги замени whiteboards во било која конференција или училници. Тој нуди 10-точка мулти-допир и два стили се фрлени внатре Како таква звучи како производ кој е наменет за слични луѓе и компании кои би можеле да бидат заинтересирани во Површинска Hub на Мајкрософт опсег.

Додека производот на Dell е само монитор, а "Мајкрософт" се "сè-во-едно" компјутери, разликата во цената го прави изгледот на Dell вреден. Најновата цена за 55- и 84-инчниот уред за површинска хаб на Microsoft е $ 8,999 и $ 21,999, соодветно (ве молиме имајте предвид дека поголемиот Surface Hub нуди екран 4K). Dell го лансираше својот 70-инчен C7017T монитор на $ 4,999, но можеби ќе треба да ја додадете цената на компјутерот ако не имате алвекади кои ќе го користите со него.

Доста е со споредба, што Dell C7017T 70-инчен интерактивна конференциска сала монитор нудат во однос на хардвер и функции? Dell ги дава следните ознаки на куршум:

  • Врвна интеракција: Без разлика дали ја користите вашата рака или двата вклучува стилуси, можностите за допирање на 10-точка ќе обезбедат точноста, без оглед на вашите желби.
  • Секогаш на дофат: Чувајте ги вашите додатоци организирани со магнетски прицврстување на стилусите и далечинскиот управувач на страна на екранот.
  • Фокусирана брилијантност: Сегашна во Full HD, на екран од 70-инчен кој лесно се поврзува со 1920 × 1080 резолуцијата. Плус, специјалниот слој на LCD панелот ги намалува рефлексиите и отпечатоците од прсти што доаѓаат со подесување на допир.
  • Исчисти текст, графика и слики: Наменета за деловни и едукативни апликации, мониторските компоненти ќе ги подобрат визуелните презентации за неверојатна читливост во мали и средни конференциски сали.
  • Задебелени бои: боите остануваат конзистентни низ широк агол на гледање, така што секое седиште е најдобро место во куќата.

Мониторот вклучува приклучоци за поврзување, како што се VGA, DP и 3x HDMI. Понатаму може да се управува од далечина преку RS232 и RJ45 интерфејсот. Dell нуди опционален безжичен модул WR517 за безжични приказски конекции со вашиот лаптоп, на пример. Има и USB и аудио влез / излез на задниот панел. За овој 400Kg дисплеј е вграден вграден VESA 400mm x 55.5mm ѕиден носач. Купувачите добиваат 3 години напредна услуга за размена и 3 години ограничена гаранција за хардвер.

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.