мобилни

Преземи: Гугл повикува Андроид 9 Како "пита" официјално со финалната фабрика слики објавени за пиксел телефони денес

Преземи: Гугл повикува Андроид 9 Како "пита" официјално со финалната фабрика слики објавени за пиксел телефони денес

По неколку месеци преглед на инвеститорот, сега знаеме што Google ќе го нарече Android 9 и како што стана својот пат, компанијата продолжи десертската тема со одење со нешто кратко и слатко. Андроид 9 сега е Android Pie, и сето тоа е поставено да оди денес.

Не беше сосема возбуда поради тоа што овој пат ќе се вика Android P, особено кога ќе се спореди со некои претходни изданија, но сега кога знаеме дека тоа барем значи дека оние кои играат погодување игри може да се придвижат кон нешто друго.

Гласините сугерираа дека ќе го добиеме Android Pecan или Android Pistachio, меѓу другото, но со Android Pie сега овде, барем знам што влегуваме во движење напред.

Гугл, исто така, потврди дека ќе го користи Андроид 9 прекар, наместо Android 9.0. Само за случај да се прашувате.

Што се однесува до софтверот себе, тоа се случува да се тркалаат на пиксел уреди преку OTA надградби денес со сите други кои имаат да играат вообичаените игра за чекање. Сепак, оние кои учествуваа во Андроид П бета како што се OnePlus и Essential треба да имаат надградби слетување оваа недела, всушност Essential објави дека ќе се истакнува истиот ден како Pixel телефони (што е и денес), нешто што без сомнение да биде иритација за оние кои користат телефони од конкурентски производители.

Функционално, ова ќе биде многу иста верзија на Android P што беше објавено како прегледувач на програмери пред две недели, комплетно со новиот iPhone-како навигација базирана на удар и адаптивна батерија.

Сепак, тоа не е добра вест - Дигиталното добробилство нема да го направи ова ажурирање, со Google, велејќи дека ќе пристигне на Pixel телефони во одреден момент оваа есен. Сепак, тоа, рече, оваа функција е достапна во бета-верзијата на корисниците на Pixel преку и. Едноставно префрлете се на следниов URL и пријавете се за да се пријавите за бета функцијата.

Новата функција Slices, исто така, ќе биде отсутно засега, иако нема бета за тоа е на хоризонтот.

Следно - ајде да видиме кој нов хардвер Google го има својот ракав подоцна оваа година! Донеси го Pixel 3!

ОТА и фабрички слики на Андроид 9 Pie се достапни за преземање за првата и втората генерација пиксели телефони. Целосни ОТА слики може да се најдат во текот на developers.google.com/android/ota, додека целосните фабрички слики може да се фатат од developers.google.com/android/images.

извор

поврзани со пост

Тагови

Еден коментар

  1. Сепак, тоа не е секогаш лесна задача да се разликуваат легитимните сајтови во измамите.
    Нема гаранција од 100% дека она што го гледате на интернет е легитимно,
    и никогаш не е целосно губење на сериозни количини на напор.

    Ова може да се движи помеѓу A2 за основно истражување без критериуми за квалификација,
    до над A20 за да добие пристап до повеќе специјализирани групи.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче