Превземи iOS 12 Бета 6 IPSW Линкови и инсталирање на iPhone X, 8, 7, Plus, 6s, 6, SE, 5s, iPad, iPod [Почетен курс]

Превземи iOS 12 Бета 6 IPSW Линкови и инсталирање на iPhone X, 8, 7, Plus, 6s, 6, SE, 5s, iPad, iPod [Почетен курс]

Сега можете да преземате iOS 12 бета 6 IPSW врски и да ги инсталирате на iPhone X, 8, 7, Plus, 6s, 6, SE, 5s, iPad mini 2 и повеќе и iPod touch 6th генерација. Во моментов е достапен за оние корисници кои се регистрирани во Програмата за програмери на Apple. Објавен во WWDC 2018, iOS 12 е најновото големо ажурирање на Apple за уредите за допир на iPhone, iPad и iPod touch, освојувајќи голем број нови функции на една од најпопуларните мобилни платформи на светот. Финалната верзија на iOS 12 е поставена за ослободување за сите потрошувачи оваа есенска есен.

За целосна листа на карактеристики на она што е ново во iOS 12, можете да го проверите нашиот посебен детален пост тука: Карактеристики на iOS 12, Датум на издавање и повеќе најавени, тука е сè што треба да знаете.

Следниот водич ќе ви помогне да преземете и инсталирате iOS 12 бета на вашиот компатибилен iPhone, iPad или iPod touch уред на вистински начин. За да дознаете дали вашиот уред е компатибилен со iOS 12 или не, можете да ги проверите деталите во нашиот листа на iOS 12 бета компатибилност тука. Пред да продолжите со инсталирањето на iOS 12 бета на вашиот уред, важно е да се напомене дека ова е рана бета на iOS 12 која е склона кон грешки и проблеми и оттаму не е препорачливо да се инсталира на примарни уреди. Препорачуваме да инсталирате iOS 12 бета на уреди за тестирање.

Исто така, високо препорачливо е да направите целосна целосна копија од вашиот уред, користејќи iTunes или iCloud, пред да инсталирате iOS 12 бета на неа.

Како да преземете и инсталирате iOS 12 бета 6:

Чекор 1: Пред да можете да продолжите и да преземате iOS 12 бета, треба прво да се запишете во Програмата за програмери на Apple на https://developer.apple.com/programs/. Ако веќе сте регистрирани на неа, едноставно прескокнете го Чекор 2.

Чекор 2: Пријавете се во сметка дел од Програмата за програмери на Apple со користење на вашиот Apple ID: https://developer.apple.com/account/.

ios 10 бета инсталира 1

Чекор 3: Сега ќе треба да го регистрирате вашиот UDID со Apple за iOS-уредот на кој сакате да ја инсталирате бета-верзија. За да го пронајдете UDID на вашиот уред, едноставно вклучете го уредот во iTunes, одберете го, а потоа кликнете на серискиот број за да го прикаже UDID, како што е прикажано на сликата подолу. Сега копирајте го овој број користејќи ctrl + c на Windows или команда + c на Mac.

Екранот 2015-06-08 на 8.57.05 PM

Чекор 4: Од главната сметка дел од страната, кликнете на Сертификати, идентификатори и профили.

ios 10 бета инсталира 2

Од Уреди секцијата пронајдена во левиот панел, кликнете на сите.

ios 10 бета инсталира 3

Сега, од десниот панел, кликнете на "+", а потоа додадете UDID на вашиот iOS уред.

Екранот 2014-06-04 на 12.25.38 AM

Чекор 5: Откако UDID е додаден, упатете до Развој> Преземања секција. Оваа страница можете да ја најдете директно во https://developer.apple.com/download/.

Сега од тука, одберете го вашиот уред од паѓачкото мени за да започнете да ја преземате потребната iTunes-обновлива датотека на firmware iOS 12 beta.

Алтернативно, исто така можете да изберете да инсталирате iOS 12 бета со OTA-ажурирање метод. За таа цел, отворете ја истата страница за преземање како што беше споменато погоре директно на вашиот iOS уред, потоа кликнете на 'Преземи' под iOS 12 бета и покрај Конфигурациски профил, а потоа дозволете да се инсталира на вашиот iOS уред (ова може да бара рестарт). Откако ќе го поставите профилот, одберете Општи> Прилагодувања> Ажурирање на софтвер на вашиот уред и да чекаат за iOS 12 бета ОТА ажурирање да се појави. Откако е достапно, допрете Преземи и инсталирај за да се добие нова верзија на фирмверот.

Чекор 6: Враќање во iTunes-restorable метод за преземање на фирмверот, осигурајте се дека iTunes е инсталиран на вашиот Windows PC или Mac е најновата верзија. Откако ќе бидете сигурни дека е на најновата верзија, стартувајте iTunes и исто така поврзете го вашиот iOS уред со компјутерот.

Чекор 7: Сега за да ја инсталирате бета, корисниците на Mac треба да го задржат Alt клуч, за корисници на Windows ова ќе биде Префрлат клуч, а потоа кликнете на Врати го iPhone ... копче. iTunes сега ќе ве поттикне да ја изберете датотеката на firmware ipsw. Изберете iOS 12 бета фајл што сте го превзеле порано.

ios-9.3-врати

Чекор 8: Сега седете назад и опуштете се додека iTunes инсталира iOS 12 бета на вашиот iPhone, iPad или iPod touch. Бидете трпеливи, бидејќи ова може да потрае некое време во зависност од брзината на вашиот компјутер и видот на уредот што го инсталирате. Откако ќе се инсталира, вашиот уред автоматски ќе се рестартира и ќе се поздрави со Hello screen на iOS 12. Среќно тестирање!

извор

поврзани со пост

Еден одговор

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.