Преземи видеа на YouTube со 4K видео симнувачот

Постојат многу начини и програми за користење за преземање видеа на YouTube на вашиот компјутер. Јас користам и препорачувам Ummy, но тоа беше од моделот "Слободен до целосен". Јас исто така се користи YTD преземач. Рекламата е поддржана. Не ми е гајле ако не е премногу досадно, но тогаш тоа беше премногу досадно. Јас тогаш има продолжение наречено SaveFrom.net, но Опера неодамна предупреди дека станала злобна.

4K Видео симнувачот

Па сега јас се обидувам 4K Видео симнувачот.

Во времето на ова пишување не доаѓа во комплет со трети лица софтвер да се грижите. Тоа е прилично едноставно да се користи и тоа е моето искуство дека повеќето од овие програми работат на ист начин. Прво, сакам да одам во Параметри и промена на неколку работи, но во овој случај опциите што ги барав не беа таму.

4k-видео-симнувачот-пастелинка

Значи, јас кликнав на Паметен режим копче, кое изгледа како сијалица и, секако, опциите беа таму за да се промени квалитетот или резолуцијата и да се смени папката за преземање. Отпрвин мислев дека тие се опции што можеби ќе треба да ги платите за да овозможите затоа што тие се непроменливи, но кога проверив Овозможи паметен режим, и тогаш можев да пристапам на опциите наведени подолу.

Само кликнете на една од наведените опции за да ја промените. Го напуштив Формат on MP4 - Видео.

4k-downloader-select-формат

In Квалитет Јас обично го користам 720p. Мојот Acer десктоп не може да репродуцира било повисоко од тоа.

4k-downloader-изберете-квалитет-резолуција

Можете да го изберете јазикот на преводот ако сакате.

И во мојот случај имам два хард дискови. Имам папка за преземање поставена на неа, па ја користам Погледни ги копче за да се префрлите во таа папка.

Па сега сме подготвени. Отворете го YouTube и пронајдете го вашето видео. Кликнете на Сподели копчето под видео.

YouTube-share-video

Во кутија што се отвора кликнете на копирате.

youtube-share-options-copy

Потоа одете во 4K симнувачот и кликнете на Пастелинка (големо зелено копче), и тоа е тоа. Вашето видео треба да започне со преземање.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.