Far Cry 5 нуди фантастични 4K гејминг визуализации во Xbox One X

Далеку Cry 5 сега излезе и додека ширум отворениот свет на играта поставен во руралните Монтана не е токму она што би го нарекле егзотичен, чистата визуелна спектакл на понуда го компензира ова на некои навистина импресивни начини. Ова особено се однесува на играње на ова издание на Xbox One X, каде што е дозволено да блесне целосниот процут на неговиот мајчин 4K графички капацитет.

Поконкретно, според експертите за конзоли и компјутерски игри на страницата Дигитална леарница, Far Cry 5 "би можел да стои како еден од најдобрите примери за квалитетот на сликата на 4K кога ќе играте со Xbox One X". Конзолата One X ја има моќта за обработка за да извршува барем одредени типови на игри со Xbox-ориентирана 4K графика во нивната целосна мајчин 3840 x 2160 резолуција и со HDR фрлен во уште поизразен спектакл на вистинскиот вид на 4K телевизор, игра како Far Cry 5 е совршен за прикажување на она што 4K конзола игри навистина може да изгледа во своите најдобри. Дури и Sony's PS4 Pro не може да управува сосема со истата графика, со оглед дека тоа во најдобар случај ќе ја зголеми продуктивноста на оваа графичка моќ со максимална резолуција од 2880 x 1440.

591567f6ca1a6460388b4568-3

Тоа, рече, подобрувањата направени на Far Cry 5 не се состојат само од неговиот капацитет за поголема резолуција. Играта исто така може да игра со максимална резолуција на конзолата One X со временско антиалиасирање на местото и поради обработката на римскиот дел на хардверот Xbox One X на Scorpio, играта обезбедува фантастично рендерирање на текстурите, богати детали дури и за далекусежни објекти или сцени и висок динамички опсег, исто така, се испорачуваат убаво на телевизиски или компјутерски екрани кои поддржуваат HDR. Генерално, извонредниот реализам на играта, особено за крупните објекти, е извонреден.

Во суштина, ова е еден од најновите и најтесно исцрпени од поновите "Xbox One X подобрени игри, кои се дизајнирани да ја покажат максималната моќ на конзолата низ неколку различни показатели на визуелни перформанси и игра.

Како и сите Xbox One X подобрени игри, Far Cry 5 може да се репродуцира со многу негови HDR и текстура графика недопрена дури и во постарите верзии на Xbox. Така, на Xbox One S сеуште може да се испорачаат преработени графики и висок динамички опсег, а исто така нудат многу свои текстури и функции за ракување за дури и старата конзола на Xbox One додека се репродуцираат на конвенционален HD телевизор. HDR и 4K графики за Far Cry 5 и многу од неговите колеги од Microsoft, исто така, работат на верзии на компјутер, ако го користите вистинскиот вид на компјутер кој е.

Можете да добиете копија од Far Cry 5 право на Амазон, каде стандардното издание (со сите 4K и HDR подобрувања за Xbox One X) се продава за $ 59.99

61h4yozM0fL

Авторски член

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.