Техника-Нет-Игра Вести

Фортните битката Ројал вести и ажурирања: patch 5.10 и роденденска торта

[Ажурирање: Изгледа дека Фортни конечно ја погоди марката од една година. За да ја одбележат оваа прилика, играчите ќе можат да заработат XP и предмети со роденденски теми со голем број нови предизвици за следните две недели, а ние ги поминуваме најважните детали од лепенка 5.10 подолу.]

Fortnite Battle Royale е сертифициран феномен на игри. Потпирајќи ги играчите 100 едни против други на единствена мапа, го меша забавната игра со жестока конкурентна низа и привлече милиони играчи од целиот свет.

Кога стартувате, вие сте фрлени на остров без оружје или оклоп и мора да се расчистувате за набавките и да се борите за својот живот да бидете последниот човек или состав кој стои на крајот на играта - со дополнителен притисок на намалена мапа што се затвора додека натпреварот напредува, принудувајќи ги играчите да бидат построги престрелки.

Играта е достапна бесплатно на компјутер, Xbox One, PS4, Nintendo Switch и iOS, со купувања во играта ограничени на чисто козметички опции. Но, со Epic Games активно ажурирање на играта во текот на годината, ние ги следиме сите најважни закрпи и промени за да дојдете до играта: прочитајте за сите детали.

Која е последната верзија на Fortnite? Patch 5.10

Фортните Сезона 5 донесе со себе голем број на нови, различни локации, ги претстави сите теренски голф колички за крстарење, динамична промена на бурата, па дури и треперлива портали кои ви дозволуваат да телепортирате назад на небото пред да се спуштите до нови области. Играчите на Nintendo Switch, пак, откриле дека сега можат да ја играат играта со контроли за движење.

Но, оваа патеката 5.10, исто така, донесе и ново "Compact SMG" оружје за брзо затворање со голем капацитет, брзо снимање, додека Fortatt: Save the World доби нова карта на Canny Valley со сосема нова потрага.

За да го одбележи својот едногодишен роденден, Фортните, исто така, објави две недели прослава со бројни предизвици со ограничен временски период. Секој предизвик завршени ќе наградуваат играчи со различни козметички предмети со роденденски теми или XP, додека завршувањето на сите три ќе ви даде шик Роденденска торта Назад Bling да се облече со гордост во текот на двонеделната прослава. (Исто така, ќе можете да јадете торта во играта за 5 здравјето и зголемувањето на 5 штитот, бидејќи зошто да не?)

Фортните е популарен Режим на игралиште, кој им овозможува на до четири играчи да ги усовршат своите вештини заедно во помалку притиснато опкружување, исто така, ќе се рестартира на јули 25 - овој пат со функција за помош за нови играчи, зголемени муниција и падови на понудата, како и способност за размена на тимови во играта за течна игра.

Може да се порече низ помалите точки на куршуми и да се менуваат статиите во целост на Еп печ белешки овде.

Што доаѓа во Фортните?

Фортните е игра која често се ажурира, па од недела до недела можете да очекувате да ги видите закрпите кои или сквош грешки или прават мали промени во игра која го подобрува целокупното искуство во играта.

На долг рок, Epic Games објави дека сака да направи некои промени во играта. Тие ќе вклучуваат повеќе ограничени временски режими, како и подобрувања во перформансите, квалитетот на животот и системот за повторување на игри. Играчите кои претпочитаат да ги користат контролорите ќе видат подобрувања направени во зградата, како и способност да се свртат од помош за помош додека градат за поголема точност.

Во однос на режимите со ограничен временски период, 50v50 може да се обеси околу подолго време. Сепак, новиот ограничен режим наречен Игралиште може да биде во делото. Овој режим ќе се одвива на вообичаената мапа, но ќе биде подолго со повеќе ресурси за ракување.

Ние исто така можеме да очекуваме да видиме поинтересни предмети со ограничен временски период, како што се неодамна воведените jtpacks во иднина.

Може ли да играм Fortnite на мобилен?

Да ти можеш! Па, вид. Фортните дефинитивно доаѓаат на мобилни телефони и некои сопственици на iOS можат да ја играат веќе, но затворањето е бавно и ќе биде неколку месеци пред да дојде до Андроид.

Кој може да игра Fortnite на мобилен?

Во моментов, Epic испраќа покани до сопствениците на iOS уреди кои се регистрираа на официјалната страница на Fortnite. За тестирање на скалирање на серверот, овие покани се постојано валани пред целосно ослободување. Неколку месеци од сега, сопствениците на Android ќе можат да пристапат до играта. Но, во моментот, тоа е избор на iOS плеери.

Ако се регистрирате на сајтот сега ќе добиете покана на крајот и се додека го користите iOS 11 на iPhone 6S / SE, iPad Mini 4, iPad Air 2, iPad 2017, iPad Pro уреди или подоцна ќе бидете добро. О, и ќе ти треба природна врска со интернет.

Дали е тоа целосна игра?

Тоа е целосната игра Фортен. Постојат неколку мали разлики: тоа не е толку визуелно импресивно како што е на помоќни уреди, контролите се екран на допир, и многу аудио знаци се направени визуелно за да можете да играте удобно во јавност без потреба од слушалки. Но, нема да пропуштите никакви карактеристики.

Што е договорот со крос-игра?

Иако сопствениците на Xbox One и PS4 не можат заедно да ја играат играта, овие конзоли можат да играат со компјутер и мобилни уреди. И Nintendo Switch, Xbox, PC и мобилни плеери сите можат да играат заедно. Значи, ако имате пријатели кои го претпочитаат компјутерот, други кои преферираат конзола и вие сте на одмор со вашиот мобилен, сè уште може да играте заедно. Додека нема еден пријател што се осмелил да купи друга конзола од сите други.

Исто така постои и крос-прогресија. Значи, ако сте најавени на вашата Fortnite сметка при играње на мобилни уреди и подоцна се најавувате во вашата конзола за играње, сè што сте го направиле на мобилен подоцна тој ден се пренесува.

Звучи одлично, како можам да го добијам?

Имаме водич како да се добие Fortnite на мобилен на TechRadar и постојано го ажурираме со најновите новости. Доколку Вашиот уред не е таму, проверете назад и еден ден веројатно ќе биде.

Што е поминување на битката?

Битката Лозинка е нарачка за купување во Фортните која ви дава пристап до ексклузивни награди во играта.

Додека играчите ги завршуваат секојдневните предизвици и го рангираат нивниот ранг, тие заработи битката ѕвезди, кои потоа можат да се искористат за отклучување на Tiers во нивната битка. Секој нов слој што ќе го отклучите ќе донесе и слободни и премиум награди. Tiers се разликуваат од сезона до сезона, но во третата сезона ќе ги добиете предметите 100 во секоја битка помине која може да потрае било каде помеѓу 75 и 150 часови на игра за отклучување.

Секој што има битката ќе добие бесплатна награда што ќе ја отклучи, но само премиум сопствениците ќе добијат Premium награда. Битката Лозинка Премиум може да се купи само со играчки V-долари, а не со вистински пари.

Можете да купите битка за околу £ 7 / $ 10 во битката Лозинка во менито на играта.

Извртете ги главните придобивки

Оние кои го користат Twitch Prime и играат Fortnite ќе ми биде драго да знаат дека имаат пристап до бесплатен плен токму сега. Оние со Премиер сметка може да побараат Fortnite Twitch Prime Pack и Fortnite Twitch Prime Pack 2 кои вклучуваат мноштво козметички елементи и се достапни на сите платформи.

Првиот пакет вклучува два ексклузивни едрилици и тимови: хаос облека и заден блесок, плус Суб-командант облека и слајдстрид планер. Вториот пакет содржи три ексклузивни елементи за режимот на Фортните со битката Ројал, вклучително и маскираната Trailblazer облека, True Back Back Bling и Tenderizer Pickaxe. Исто така има и сосема нова танцова емота за оние што сакаат подиумот колку и бојното поле.

Пакетите може да се тврдат само на една платформа, но тие може да се делат преку PC / конзола и мобилни, се додека ја користите истата Epic сметка во овие платформи. Сепак, не можете да го споделите вашиот плен преку PS4 и Xbox One, дури и ако ја користите истата епска сметка.

извор

поврзани со пост

Тагови

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче