мобилни

Продавницата Galaxy Note9 открива клучни спецификации и карактеристики

По денешната протекување intro video на Galaxy Note9, време е за некои вистински броеви и детални спецификации. Тие доаѓаат од официјална малопродажна кутија за рускиот пазар. Таа има скоро сè што би сакале да знаеме за новите функции на Note9.

Note9 може да се пофали со 6.4-инчен QHD + Super AMOLED екран со кој се потврдува претходно шпекулираното, но уште поважно, спецификацијата се споменува Галакси S9 +двојна камера на задната страна - основната леќа на 12MP со прилагодлива решетка (f / 1.5-2.4), двојна пикселна PDAF поддршка и секундарен телефото со резолуција 12MP и f / 2.4 отвор. Предната камера е 8MP со автофокус.

Како што се очекуваше, дуото на камери на грбот на телефонот ќе може да сними супер бавно движење на видеа во 960fps двојно повеќе додека Галакси S9 и S9 +.

Листата на задната страна на кутијата за малопродажба продолжува со функцијата за далечинско управување на S Pen, 128GB внатрешна меморија поврзана со 6GB RAM и надградена батерија од 4,000 mAh. Дополнително, уредот може да се пофали со стерео звучници и слушалки, дизајнирани од АКГ (или во соработка со АКГ). За заштита од вода, Note9 има IP68 сертификација и за биометриска безбедност, го користи веќе познатиот скенер на ирис и читач на отпечатоци од задната страна.

Преку

поврзани со пост

Тагови

Еден коментар

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче