Како брзо да циркулираш низ табулаторот Safari со движење на подлогата на Mac

Икона BetterTouchTool

BetterTouchTool е бесплатна Mac алатка што ви овозможува да ги надградувате движењата на вашиот trackpad на Mac. Има буквално стотици користи за ваква апликација, но јас би сакал да споделам со вас една сценарио за конкретна употреба која ми е исклучително корисна.

Поставив "BetterTouchTool" за да дозволам следењето на мојот MacBook брзо да циклус низ сите мои отворени јазичиња во Safari користејќи едноставен гест со два прста. Погледнете ја нашата целосна видео демонстрација и упатство за сите детали.

Прво и основно, ќе треба да инсталирате BetterTouchTool. Тоа е достапни бесплатно, и мора да имате алатка за Mac ако користите trackpad или Magic Mouse.

Откако ќе го инсталирате BetterTouchTool, стартувајте ја апликацијата и користете ја опцијата за увоз во нејзините параметри за да ја внесете мојатаSafari-Tab-Cycler-BTT датотека.

Можете да го видите резултатот од моите увезени гестови на следниов screenshot:

BetterTouchTool Safari Tab Switcher

Ако сакате рачно да ги поставите гестовите, наместо увоз на мојата претходно направена датотека, следете ги чекорите наведени во видео вградено погоре. Во видеото, јас не само што ви покажам како да креирате еден пар корисни гестови со префрлање на јазичиња, но јас го прикажувам и во акција.

Гледањето навистина верува во овој случај, бидејќи преклопните јазичиња може да се изведат со една рака користејќи ништо повеќе од гест. BetterTouchTool е извонредно неверојатна апликација, и кога е правилно изработена, навистина може да послужи за надградба на вашиот гест игра.

Што мислите за овој гест за велосипедизам? Дали имате дополнителни тајни за BetterTouchTool за споделување?

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.