мобилни

Како да добијам избришани пораки на Snapchat

Snapchat е една од најпопуларните апликации за споделување на видео што ви овозможува да фотографирате, да додавате текст, да снимате видеа и да ги споделувате преку вашите пријатели и сакани, кои може да се гледаат само неколку секунди. И, еве како да добијам избришани пораки на Snapchat? Ова е најуникатната и неверојатна карактеристика на оваа апликација за видео споделување, каде што фотографиите што ги испраќате или примате треба само да бидат прикажани за 10 секунди пред да бидат трајно избришани. Исто така ви овозможува да разговарате со вашите пријатели, исто како Фејсбук Messenger.

Можете да комуницирате со вашите пријатели само преку фотографии кои исто така можат да го видат неколку секунди пред да исчезнат засекогаш, без да остават никакви траги на ниту еден од вашите телефони. Неодамна, апликацијата има некои најнови ажурирања со уникатни и интересни функции како Откријте пораки за своите корисници. Snapchat има стекнато многу популарност кај милиони корисници само поради идејата дека не можете да ги вратите вашите пораки по тајмерот. Но, колку точно е тоа всушност? Може ли да ја превземете избришаната Snapchat порака?

Сепак, навистина е можно некој да поврати фотографии и видеа откако ќе бидат отстранети? Да, тоа е можно! Еве неколку начини да ви помогнеме да ги вратите сликите или видеата на Snapchat така што дури и ако податоците се избришани, сеуште има можност да ги обнови податоците. Еве детален водич кој ви покажува како брзо да ги превземете старите Snapchat пораки со многу леснотија.

Snapchat - Апликација за споделување видео

Snapchat е најбрз начин за споделување на радосни моменти со вашите пријатели. Snapchat обезбедува уникатна функција, каде што можете да контролирате колку долго вашите пријатели може да ја видат вашата порака за која ви е потребно да го поставите тајмерот до десет секунди и да го испратите на оној кој сакате. Snapchat е лесна за употреба апликација и најновата верзија 9.16.2.0 е достапна за корисниците на Android.

Содржина

Како да ги вратите податоците на Snapchat?

Snapchat е популарна апликација која ви овозможува да фотографирате, видете и да ги споделите со вашите пријатели. Оваа апликација ви овозможува да испраќате фотографии за примачот да може да ја прикаже одредено време и постојано да се брише. Иако пораките Snapchat исчезнуваат од вашата апликација Snapchat, тие никогаш не се всушност избришани од вашиот телефон. Еве два методи за враќање или преземање на избришаните податоци или пораки на Snapchat. Провери го!

Метод 1: враќање на избришани податоци на Snapchat

Дури и ако ги избришете пораките на Snapchat, тие се зачувуваат во меморијата на уредот со .намедија продолжување. Овој тип на проширување значи дека сите други апликации треба да го игнорираат. На кратко, се чини дека фотографиите и видеата не постојат, бидејќи тие се избришани. Сепак, тие сеуште остануваат на вашиот телефон. Прилично е лесно да се добие пристап до овие датотеки повторно.

Чекор 1: менаџер на датотеки

 • Ако сакате да ги вратите Snapchat пораките од вашиот телефон, треба да ги преименувате датотеките така што .omedia продолжувањето може да се отстрани.
 • Ова може да се направи со користење на апликација за управување со датотеки. Најдобрите апликации за управување со датотеки можете да ги најдете во Google Play продавницата, или пак можете или да преземете АПК од Интернет.
 • Ако користите уред Apple, тогаш ќе треба да го затвори вашиот телефон и да пронајдете соодветна апликација за управување со датотеки.
 • Некои од најдобрите апликации за менаџерите на датотеки се Астро менаџерите на датотеки, управувачот со датотеки OI и File Expert.

Чекор 2 - Преименување на датотеката

 • Истражете за датотеките со nomedia продолжување на Вашиот уред. Сите видови на апликации едноставно го игнорираат овој тип на датотека, што ги прави податоците невидливи. Овие ќе бидат сите ваши пораки од Snapchat.

преименување номедиа датотека

 • Изберете ја секоја порака и преименувајте ги за да ја отстраните наставката.
 • Ова треба да дозволи други апликации да индексираат и прикажуваат сликички за да можете повторно да ги гледате.
 • Само ископајте го, за да можете да ги најдете избришаните податоци и да ги вратите сликите од Snapchat.

Метод 2: Користење на додаток за контејнери

Контејнерот е апликација на Google Play Store која работи како канта за отпадоци на вашиот Android телефон. Дигатерот ви дава можност да ја повратите избришаната содржина од уредот со Android кој вклучува слики, видео, аудио, pdf, zip, mp3, mp4, ppt, doc, avi, mpg, jpg, rar и сите типови на типови на типови. Нема потреба да се искорени вашиот уред, па дури и интернет конекција е апсолутно не се бара! Ова е најдобра апликација која е способна да ги извади вашите избришани податоци на вашиот Snapchat.

 • Првично, инсталирајте ја апликацијата Dumpster на мобилниот уред со Android.
 • Потоа, отворете фотографии или видеа од Snapchat.
 • Сега, треба да отидете во апликацијата Dumpster каде што можете да ги најдете приказните фотографии или видеа.
 • Едноставно вклучете ја апликацијата Dumpster за да можете да ги најдете Snapchat видео или фотографии на фрлач.

Забелешка: Овој метод работи само ако порано не сте ги отвориле сликите или видеата на Snapchat.

Како да вратите Snapchat податоци на iOS?

За да ги вратите Snapchat пораките од некој производ на Apple како iPhone или iPad, користете ја апликацијата iPhone Data Recovery од FoneLab. Оваа апликација може да ви помогне да ги добиете избришаните податоци што сте ги повратиле од вашиот iPhone или iPad.

Можете да ја користите оваа апликација за да закрепнете податоци од различни апликации. Во ова упатство, ќе користиме за враќање на Snapchat податоци од iPhone-и.

Чекори за следење за да закрепнат Snapchat податоци од iOS уредот:

 • Преземете ја и инсталирајте ја алатката FoneLab на вашиот Windows PC или Mac
 • Поврзете го iOS уредот (iPhone / iPad / iPod) на вашиот компјутер со користење на USB кабел
 • Откако телефонот ќе влезе во Обнова од режим на iOS уред, на вашиот уред се појавува копче за старт скенирање.
 • Притиснете го копчето "Start Scan" за да започнете со скенирање.
 • Откако ќе заврши процесот на скенирање, одберете го делот од менито за кое сакате да ги вратите податоците. Во овој случај, изберете "Snapchat пораки"
 • Сега изберете ги сите избришани пораки што сакате да ги повратите и кликнете на копчето за враќање за да ги избришете избришаните информации.
 • Изберете ја дестинацијата папка и почекајте додека Snapchat пораките се обновуваат.

Како да ги вратите Snapchat пораките на Андроид?

FoneLab, исто така, прави алатка за обновување на податоци за уреди со Android. Ние лесно можеме да ја користиме алатката FoneLab за да ги обновиме Snapchat пораките од уредите со Android.

Следете ги овие едноставни чекори за да ги вратите Snapchat пораките на Андроид:

 • Преземете и инсталирајте ја FoneLab Андроид алатката за наплата на податоци за Windows PC или Mac
 • Одете во подесувањата на телефонот и вклучете го режимот за дебагирање на USB на вашиот уред со Andoird.
 • Потоа користејќи USB кабел, поврзете го вашиот Android телефон на компјутерот.
 • Програмата FoneLab ќе го открие вашиот уред со Android
 • Одете во табот за Андроид Обнова податоци и изберете "Контакти и пораки"
 • Вашиот телефон ќе биде вкоренет откако ќе ја изберете опцијата
 • Следно, ќе ги видите избришаните пораки
 • Изберете ги потребните избришани пораки и кликнете на копчето за наплата
 • Вашите пораки за волја ќе бидат обновени.

Ова се два едноставни методи за враќање или добивање на избришани податоци како фотографии и видеа на Snapchat. Се надевам дека ова упатство ќе ве води на најдобар начин за враќање или преземање на избришани фотографии и видеа во апликацијата Snapchat за видео споделување. Уживајте во Snapping!

извор

Тагови

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени *

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.

Вратете се на почетокот копче