Кингстон-платно Флеш-мемориски картички целат три профили за користење

Специјалист за меморија Кингстон е зафатен повторно да ги дели своите поставени флеш мемориски картички. Фирмата одлучи да го создаде Платно под-бренд на картички каде што производите се појасно дефинирани со употреба случај. Во другите вести на "Кингстон", фирмата го објави новиот УВКНУМКС семејство на SSDs во различни форма фактори и во капацитети до 1.92TB.

Кингстон платно SD и MicroSD картички

Наменет за три конкретни сегменти од пазарот, Кингстон го создаде платното Флеш мемориски картички од Canvas Select, Canvas Go и Canvas React. Секој опсег има карактеристики кои одговараат на неговиот конкретен целен пазар, и како што можете да си замислите, технички се разликуваат од нивните брзини за читање / запишување.

Кингстон смета дека опсезите за избирање, движење и реакција на Canvas можат да им помогнат на корисниците и креаторите да го изберат најдобриот медиум за чување на податоци за нив. Ќе најдете едноставен преглед на куршум на подножјето на Изберете, Go и React Canvas, подолу:

Избор на платно:

  • Дизајниран за да биде сигурен, што го прави идеален за снимање во HD и фотографирање фотографии со висока резолуција на фотоапарати или паметни телефони со точка и снимање.
  • Класа 10 UHS-I забрзува до читање на 80MB / s.
  • SD во капацитети до 128GB и microSD до 256GB достапни сега.

Патување Оди:

  • За стрелците во движење што го прави идеален за снимање на животни авантури во 1080P или дури 4K на DSLR, беспилотни летала или акциони камери.
  • Класа 10 UHS-I U3 забрзува до читање на 90MB / s, 45MB / s пишува.
  • SD во капацитети до 512GB и microSD до 128GB.

Реагира на платно:

  • Дизајниран да биде толку брз како и вие, снимање на 4K видео или снимање на неверојатни фотографии на DSLR, камера без огледало или паметен телефон.
  • Класа 10 UHS-I U3 забрзува до читање на 100MB / s, 80MB / s пишува.
  • SD во капацитети до 256GB и microSD до 128GB.

Без оглед на новите опсези на картички што ќе ги одберете, Kingston обезбедува доживотна гаранција, бесплатна техничка поддршка "И легендарната сигурност на Кингстон".

Kingston UV500 Семејство на SSDs

Претходно оваа недела Кингстон го лансираше својот нов UV500 Семејство на SSDs за потрошувачите. Заедничките карактеристики на овие дискови се дека тие имаат 3D NAND плус со целосна диск 256-битна AES хардверска енкрипција, со поддршка за TCG Opal 2.0 решенија за управување со безбедноста. Кингстон го користи контролерот Marvell 88SS1074 кој, во комбинација со новиот 3D NAND Flash, обезбедува брзина на читање / запишување до 520MB / s и 500MB / s.

Кингстон ја лансираше серијата UV500 во 2.5-инчен, M.2 2280, mSATA форм фактори. Широк спектар на капацитети; 120GB, 240GB, 480GB, 960GB и 1920GB * се достапни. (* = Само 2.5-инчен).

Проверете ги целосните технички спецификации на UV500 Family. Купувачите добиваат 5-година гаранција и поддршка.

Авторски член

поврзани со пост

Тагови:

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.