Категорија: Мобилни

Блог за вести, совети и информации за мобилниот свет. Новини, прегледи и гласини за нов мобилен телефон, таблети и уреди. Андроид, вдовици телефон и iOS.

Xiaomi Redmi 7 се појави за ослободување на 2019: Донесува сертификација 3C во Кина

Xiaomi обезбеди сигурно место во буџетскиот смартфон преку својата Redmi-серија. Редми 6-серијата беше добро прифатена од потрошувачите и критичарите, а телефоните се популарни во Индија по објавувањето во септември. Но, изгледа како Xiaomi ...

Cydia Store For Jailbroken уреди официјално се исклучува - Еве што треба да знаете

Тоа е крајот на една ера за корисниците на jailbreak, бидејќи Cydia - App Store за целосно прилагодување на оперативниот систем официјално се исклучува денес. Креаторот на Cydia, Саурик, објави вест на Reddit во петокот вечерта дека платформата е малку ненадејна ...

Апликацијата Free Capture врти некои iPhone-и и iPads во 3D скенери за AR

Од крајот на 2018, "Епл" ги донесе предните камери со сензори за длабочина до шест од нејзините водечки iPad и iPhone уреди, но хардверот во голема мера беше ограничен на две цели: Идентификацијата на лицата и отварањето на карикатурите Анимоис. Сега има огромна нова употреба за камерата, како ...

Галакси S10 "изненадување" варијанта ќе биде ограничена на САД и Јужна Кореја

Токму сега, извештаите од гласините покажуваат дека Samsung ќе лансира три Galaxy S10 паметни телефони оваа година. Додека се појавија и извештаи за "четвртиот" смартфон со 5G, нема веродостојна потврда за овој извештај по Wall Street Journal. Сега, изгледа како ...

iPhone датотеки на клиентите тужба против Apple; Веруваше дека новиот iPhone XS Max е извонреден No Notch, но дизајн на сите екран

IPhone XS и iPhone XS Max имаат пресек на врвот што ги крие сите компоненти на лицето како и предната камера. За време на лансирањето, Епл користеше позадина која умно ја прикрија таа изрез, давајќи имлузија дека iPhone XS и iPhone ...

LG G6, V20, V30 и V35 Добијте Google камера со порта за ноќен поглед

Една од работите што ги поставија пикселите за разлика од конкуренцијата е апликацијата Google Camera. Во комбинација со најсовремениот хардвер на уредите, искуството е неспоредливо и сега е еден од најдобрите на пазарот. Заедницата на развивачи на пристаништа на Google Камера е ...

Trifecta Of Galaxy S10 протекување Споделувајте камера и опции за бои Детали!

Самсунг Галакси S10 линијата виделе многу протекување и гласини досега. Овие достигнуваа за време на почетокот на ноември, а оттогаш се одржуваа стабилна стапка. Денес, имаме друг извештај за задните камери на паметните телефони. Погледнете подолу за деталите. ...

Колку брзо е Warp Charge 30 во OnePlus 6T McLaren Edition: Преглед

Разговор за технолошки откритија и брзо полнење е еден од многу потребните надградби паметни телефони добиени оваа година. Видовме неколку неверојатно брзи технологии за полнење на паметни телефони, но играта никогаш не старее. Со лансирањето на OnePlus 6T McLaren Edition, OnePlus лансираше технологија за побрзо полнење со бренд ...

Како да преземете Call of Duty Mobile на Андроид пред сите други

Дури и пред PUBG (кратко за BattleUnknown играч) или Fortnite стана бес меѓу мобилните гејмери, легендарната игра со прво лице-стрелач, Call of Duty, имаше своја сопствена фанфари. Всушност, сеуште го прави тоа, но играта е ексклузивна за PC, Xbox и PlayStation, што во суштина значи да имате ...

Oppo R17 Pro Review: SuperVOOC за спасување

Oppo неодамна го лансираше својот премиум R17 Pro во Индија, со што се натпреваруваше во категоријата премиум паметен телефон, во која доминираа телефоните на OnePlus, Apple и Samsung. Oppo R17 Pro беше лансиран на Rs 45,990 и е достапен во голема мера низ целата земја. Но ...

PUBG Mobile се бори со сопствените битки: забрани, зависности и третмани за ментално здравје

Бојното поле на PlayerUnknown, популарно познато како PUBG, е сензација меѓу мобилните гејмери ​​и стана една од најуспешните игри во целина. Со привлекување на милиони гејмери ​​на паметни телефони, PUBG Mobile освои многу награди и наклонетост. Но, тоа не е целото сонце и рози. ...

Од една скриена тајна OnePlus 6T McLaren Edition се открива [Гледајте]

OnePlus 6T Мекларен издание скрши покритие на меѓународен настан во Лондон во вторникот и за неколку часа од сега, мобилниот телефон ќе биде лансиран во Индија. Ние веќе го откупивме најновиот предводник од OnePlus и го истражувавме секој мал дел од телефонот и ...

Asus Zenfone Max M2, Про M2 практично: Прв впечаток

Asus Zenfone Max M2 и Max Pro M2 имаат потенцијал да го нарушат соодветниот буџет и среден сегмент на индискиот пазар на паметни телефони. Квин Ројт / IBTimes Индија Тајванската електроника за широка потрошувачка, Asus ја претстави серијата Zenfone Max M2, наследникот на компанијата популарен Zenfone Max M1 ...

Xiaomi Redmi Забелешка 6 Про отворен продажба оди во живо во Индија: Се што треба да знаете

Водечкиот производител на паметни телефони на Индија, Xiaomi, е подготвен да ја започне продажбата на Redmi Note 6 Pro денес на повеќе канали - е-трговија и продавници за тули и малтери. За прв пат, компанијата брзо следи отворена продажба за нов телефон. Претходно, се користи за да се земе ...

Android Pie бета сега достапна на Nokia 8: Еве како да го добиете

HMD Global Oy е многу брз во ослободувањето на Android Pie на неколку уреди со Android One, вклучувајќи ги и Nokia 7 (& 7.1) и 6 (& 6.1), но има тешко време да го прошири пренасочувањето на Nokia 8 серијата. Поради одложување, гласини ...

Samsung Galaxy A8s со дисплеј Infinity-O, трикратна задна камера откриена

Водечкиот производител на паметни телефони Samsung го претстави многу очекуваниот Galaxy A8s, кој се смета дека е прв телефон во светот на екранот во светот. Сите гласини пред официјалното деби беше на самото место во предвидувањето на обележјето на новиот Galaxy A8. Тоа може да се пофали со Infinity Display-O екран ...

OnePlus 6T Мекларен издание започна во £ 649: 10GB RAM меморија, Warp Полнење 30 и повеќе

OnePlus официјално го објави најновото OnePlus 6T McLaren Edition на настанот во Лондон во вторникот, со што го има најмоќното предводник што го видовме досега. OnePlus 6T Мекларен издание е сведоштво за филозофиите на "OnePlus" и "Мекларен" "Никогаш не се пресели" и "Бестрашно напредување", а тоа е ...

Време е! Google ја суспендира поддршката за Play store за мобилни телефони на Android со овој мобилен оперативен систем

Гугл на пребарувачки Google објави дека компанијата повеќе нема да понуди поддршка за Ice Cream Sandwich (ICS) базирани на ОС-базирани Android телефони. ИЦС го направи своето официјално деби во 2011, а оттогаш се појавија седум нови верзии на оперативниот систем Android и активниот ICS ...

Чест 8C Преглед: Газење на опасна територија

Честа е сигурен дека не дозволува неговите ривали да го преземат лавовскиот удел на индискиот пазар за паметни телефони. До тој степен, компанијата го лансираше својот достапен паметен телефон Honor 8C, кој беше продаден во Индија исклучиво преку HiHonor Store и Amazon.in во понеделникот. Ако си ...

Samsung Galaxy A8s заокружување: време на отварање, очекувани клучни функции и многу повеќе

По неколкунеделните шпекулации, Самсунг конечно е подготвен да ги повлече закрпите Galaxy A8s, што е најавено за да го најави новиот дизајн јазик за мобилни телефони во индустријата. Новиот Samsung Galaxy A8s е закажан за да биде откриен во Пекинг подоцна денеска во 4 pm ...