OnePlus 6 заокружување: Очекувани спецификации, детали за објавувањето и многу повеќе

OnePlus 5T. OnePlus 6, заокружување

OnePlus 6 се очекува да дојде со огромна надградба и во однос на дизајнот и внатрешниот хардвер преку OnePlus 5T

  • OnePlus 6 се очекува да доаѓа со 6.2-инчен дисплеј, 19: 9 сооднос и изрез на врвот
  • OnePlus 6 high-end модел ќе има 8GB RAM и 256GB складирање, а тоа би можело да биде најскап паметен телефон од компанијата
  • OnePlus потврди дека претстојниот паметен телефон ќе има чипсет Snapdragon 845
  • OnePlus 6 најверојатно ќе започне во мај

Кон крајот на март 2018, популарен кинески производител на паметни телефони OnePlus започна со надразнување на претстојниот Android предводник OnePlus 6, навестувајќи дека лансирањето е само зад аголот, а исто така предизвикува возбуда меѓу навивачите.

Заедно со официјалните закачки, неколку гласини, исто така, го направија на Интернет. Во неодамнешното минато, протекувањето вклучуваше слики, спецификации и цена, оставајќи многу малку простор за имагинација. Сепак, сè што е на Интернет не може да се земе за номиналната вредност. Значи, ние се обидовме преку бројни веродостојни извештаи за да ги наведеме најреалните карактеристики кои најверојатно ќе го направат намалувањето OnePlus 5T наследник.

OnePlus 6: Најочекувани карактеристики, цена и рок на објавување

Прикажи:

Кон крајот на март, ко-основачот на OnePlus, Карл Пеи, откри дека OnePlus 6 ќе дојде со изрез во горниот дел на екранот со 19: 9 сооднос на сликата, сличен на Apple iPhone X [преглед]. На изрез ќе се сместат предната камера и сензори со функција за отклучување на лице.

За среќа, компанијата одлучи да донесе сопствена опција во Андроид Орео-базиран OxygenOS за да ја скрие изрезката, така што корисниците можат да уживаат во кино доживување при гледањето додека репродуцираат видео на телефонот.

Што се однесува до екранот, се очекува да дојде со поголема резолуција од 6.2-инчен екран со висока резолуција (2160x1080p).

Од задната страна, се вели дека доаѓа со врвна сјајна школка со добра мешавина од стакло и метал. Ќе има модул со двојна камера на врвот со дво-тон LED блиц и сензор за отпечатоци под него.

Неодамна протекуваните слики покажуваат дека уредот ќе дојде во три бои - црна, сина и бела.

OnePlus 6 доаѓа со двојна камера со LED блиц и сензор за отпечатоци под него.

Процесор, RAM складирање:

Компанијата се очекува на мало OnePlus 6 во конфигурации-6GB RAM + 64GB складирање, 8GB RAM + 128GB складирање и 8GB RAM + 256GB складирање.

Уредот ќе биде придвижуван од Андроид v8.1 Oreo-базиран OxygenOS 5.1 со 2.8GHZ Snapdragon 845 окта-јадрен, најбрзиот и најмоќниот процесор на Qualcomm досега.

Треба да се напомене дека R & D на компанијата има посебен тим наречен Team FSE (Брз, стабилен, ефикасен). Нивната единствена одговорност е да ја максимизираат моќта на нивните водечки телефони и се многу импресионирани од прототипот OnePlus 6, кој беше ставен под тест на перформанси со тежок употреба за цел ден.

OnePlus 6 доаѓа во прекрасна сина обоена школка на грб

Осигурајте се, претстојниот OnePlus 5T наследник ќе се справи со сите потребни задачи како што се снимање на 4K видео, репродукција на графички интензивна мултиплеер игра PUBG или други функции без никакви заостанувања.

Камера:

OnePlus и покрај соработката со светски познатиот рејтинг агенција DxOMark за серијата OnePlus 5, не успеа да се поклопат со ривалските брендови.

Сега, гласините го имаат тоа што наследникот-OnePlus 6 ќе има подобар хардвер на камерата Samsung Галакси S9 серија ако не и подобро.

Се вели дека OnePlus 6 доаѓа со модул со двојна камера со 16MP + 20MP snappers на задната страна.

И на предната страна, ќе има 20MP стрелач со биометриски сензор за да помогне во отклучувањето на лицето.

Батерија:

За OnePlus 6 се вели дека има куќиште од 3450mAh, 150mAh повеќе од OnePlus 5T. Иако звучи дека надградбата на капацитетот е многу незначителна, новиот телефон е добро оптимизиран за да се кандидира ден под мешана употреба благодарение на Qualcomm Snapdragon 845 и OxygenOS 5.1.

Исто така, OnePlus 6 се очекува да дојде со неслободен тарифник, кој може да го напојува уредот од нула до 50% во 30 минути.

Што е најважно, се очекува безжично полнење способност, што беше длабоко пропуштени во OnePlus 5T.

Временска рамка за издавање:

Како што беше објавено на поканата за печатот, OnePlus се очекува да биде домаќин на OnePlus 6 настан за лансирање на Мај 5 во Кина. Одење од моделот за претходни изданија, уредот се очекува да се продава во рок од една недела по откривањето на одбрани пазари.

цена:

Според неодамнешните извештаи, таа ќе биде достапна во три складишта - 64GB, 128GB и 256GB - со цени кои се движат помеѓу Rs 33,999 и Rs 48,999 во Индија.

Модели Складирање цена опсег
OnePlus 6 64GB Rs 33,999-36,999
OnePlus 6 128GB Rs 38,999-42,999
OnePlus 6 Premium 256GB Rs 44,999-Rs 48,999

Иако цената на моделот 256GB изгледа многу скапа за телефонот со еден бренд OnePlus, сепак е помалку споредена со врвните брендови како што се Samsung Galaxy S9 и Apple iPhone X, iPhone 8 и 8 Plus, меѓу другите.

Авторски член

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.