Романскиот сајт за технологија го дели раниот преглед на Intel Core i7-8700K

Интел официјално ќе ги објави првите членови на 8th гените (Core Core) на десктоп процесори на 5th октомври. Во тоа време на мејнстрим тек прес ќе им биде дозволено да ги објавуваат вообичаените темелни осврти, тестови и репер резултати, оценувајќи ги овие моќни нови процесори.

Пред официјалниот почетен пиштол, ние често гледаме помалку познати технолошки сајтови, кои објавуваат рецензии од НДА, и овој пат не е исклучок. Еден романски сајт наречен лабораторија 501 скокна во пиштолот порака (Преку TechPowerUp) ревизија на 21 страница која ги опфаќа процесорите Intel Core i7-8700K и Intel Core i5-8600K на матична плоча Aorus Z370 Ultra Gaming.

Интел веќе официјално го претстави својот 8th ген Core процесор на почетокот на оваа недела. Така, ние не мораме да го избереме прегледот на процесорите на романскиот сајт во својот предлог за преглед. Се чини дека лабораторијата 501 го зазеде надградениот 6C / 12T Core i7 од врвот на опсегот и XPLINXC / 6T Core i6 со overclockable.

Страниците директно по воведувањето разговараат за матичната плоча Z370 Aorus Gaming 7 за четири страници, така што е од интерес за оние кои сакаат да оган преведувач, или да ги искористат нивните вештини за романски јазик. Потоа добиваме резиме на константи на системската платформа и на неколку страници на графикони, кои бараат малку или никакво објаснување или превод.

Накратко, i7-8700K работи со вратот и вратот со AMD Ryzen 7 1800X во мулти-нишки тестови, и покрај тоа што се пакуваат две помалку физички јадра и јасно се повлекува во некои од тестовите со еден навој. Тоа е добро за игри каде што перформансите со повеќе нишки често не се оптимизираат надвор од обичните процесорски способности со двоен / четврен јад.

Интел Core Core i7-8700K беше забележан како добар overclocker, достигнувајќи 5.1GHz без многу проблеми (но со течен ладилник зајачан, бидејќи може да се загрее). TPU забележува дека Core i7-8700K исто така "Проблеми со Skylake-X Core i7 SKUs како што се i7-7800X и i7-7820X, бидејќи нуди мулти-нишки перформанси во близина на нив, додека се поевтини во целост".

Вклучив неколку од поинтересните репер графикони погоре и подолу, само кликнете на нив за да зумирате.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.