Samsung Galaxy Note 9: Може поголем екран и батерија ги импресионираат навивачите

Samsung Galaxy Note 8 како што се гледа на официјалната веб-страница

Samsung Galaxy Note 8 како што се гледа на официјалната веб-страница

2018 досега беше возбудлива година за ентузијасти на паметни телефони, бидејќи тие беа сведоци на некои од најдобрите предводник на пазарот досега. Од Samsung Galaxy S9 серијата на Huawei P20 дуото, возбудата не завршува овде. Епл, Гугл и Самсунг се подготвуваат за поголеми изданија подоцна оваа година, а новите информации за еден од премиум паметните телефони го задржуваат навивачите на работ.

Samsung Галакси Забелешка 9 е еден од најочекуваните смартфони на 2018, но не се очекува да биде пуштен до август оваа година. Додека ослободувањето на Galaxy S9 ги зголеми очекувањата на корисниците, на Галакси Забелешка 9 се чини дека има некои достојни надградби во продавница.

Според еден кинески мобилен типстер наречен Ice Universe-со пристоен учинокот за точни протекување-Galaxy Note 9 се очекува да дојде со поголема батерија, можеби единица 4,000mAh или 3,840mAh. Во двата случаи, Galaxy Note 9 ќе биде голем чекор напред од Galaxy Note 8, кој имаше батерија 3,300mAh под хаубата.

Друга течење на Weibo откри дека Galaxy Note 9, исто така, може да има поголем екран од неговиот претходник. Доколку е точно, претстојниот предводник на phablet може да има 6.4-инчен AMOLED екран со 18: 5: 9 сооднос и 2K резолуција.

Samsung, Galaxy Note8, преглед, камера, дизајн, екранот, перформанси, батерија

Samsung Галакси Забелешка 8

Galaxy Note 9 се очекува да ја следи истата стратегија на дизајнот како дуото на Galaxy S9, кое некои би можеле да го најдат разочарувачки. Како што истакна Ice Universe, Galaxy Note 9 може да позајми повеќе од само дизајнот од Galaxy S9, и да ги користи истите Snapdragon 845 чипсети и двојните фотоапарати на S9 +. Но, тоа е стратегијата што Самсунг го следи сето ова, а навивачите можат да ги задржат своите очекувања.

Но, некои гласини укажаа на големо подобрување во Galaxy Note 9 - воведувањето на скенер за отпечатоци во приказот, наместо со биометриски сензор кој е поставен на задната страна. Сепак, Самсунг би можел да ја пропушти функцијата ако технологијата не е усовршена на време за масовно производство.

Што да очекуваме од Galaxy Note 9?

SlashGear има некои добро образовани претпоставки за она што навивачите можат да очекуваат од Galaxy Note 9. Според извештајот, следните се карактеристиките на претстојниот phablet:

Покажи: 6.4 / 6.3-инчен 2K Супер AMOLED екран

процесор: Кученце 845 / Exynos 9820 / 9810

RAM меморија: 6GB

Складирање: 64GB, 256GB

Задна камера: Двоен 12MP сензори (широкоаголен + телефото)

Предна камера: 8MP f / 1.7 сензор за отвор

Батерија: 4,000mAh или 3850mAh

Додатоци: IP68 отпорен на вода и прашина, скенер со отпечаток од прст, подобрена S Pen, брзо полнење, безжично полнење, скенер на ирисот и Андроид Oreo / P надвор од кутијата.

Авторски член

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.