Самсунг Галакси S9 Датум на издавање Вести предлага развој на фирмверот за два модели

Шумови за Galaxy S9 се циркулираа веќе извесно време, но најновите извештаи покажуваат дека Samsung започна со развој на фирмверот за два модели на својот 2018 предводник, SamMobile објави во петокот.

Фирмејверскиот број G960FXXU0AQI5 и G965FXXU0AQI5 укажуваат на тоа дека Samsung повторно ќе пушти два Galaxy S паметни телефони во 2018, најверојатно Galaxy S9 и Galaxy S9 +. На firmware Samsung, наводно, развој, најверојатно, ќе биде нова верзија на својот Samsung искуство интерфејс, кој ќе биде обичај за Galaxy S9 и Galaxy S9 +.

Броевите на фирмверот, исто така, ги откриваат броевите на моделите на уредите како SM-G960 и SM-G965. Овие броеви паѓаат во чекор со броевите на модели за постари S-уреди. Galaxy S8 го има бројот на моделот SM-G950 и Galaxy S8 + го има бројот на моделот SM-G955, на пример.

Додека никакви детали за Galaxy S9 не се потврдени од Samsung, неколку извештаи сугерираа некои интересни спецификации за уредот. Друг неодамнешен извештај тврди дека Галакси S9 може да има сензор за камера што може да пука до 1,000 рамки во секунда, што ќе овозможи висококвалитетно снимање на видео со бавно движење на уредот.

Последните вести, исто така, укажуваат дека Samsung наскоро може да започне со производство AI чипови за да ја унапредат технологијата Bixby на Galaxy S8 и Galaxy Note 8. За возврат, Galaxy S9 може исто така да има корист од напредните AI функции.

Можно е Galaxy S9 да има функција a Qualcomm кученце 845 чип, со поглед наназад сензор за отпечатоци и Андроид 8.0 Oreo надвор од кутијата.

Раните гласини играа со идејата за ослободување на Samsung Galaxy S9 уште во јануари за време на CES; сепак, ова е малку веројатно. Во овој момент нема датум за издавање, но Галакси S9 може да има циклус на ослободување сличен на Galaxy S8, кој беше објавен март 29 и објавен на пазарот Април 21.

извор

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.