Флеш телефон Samsung W2019 се појавува на TENAA

Samsung го претстави W2018 флип телефон назад во декември 2017 со променлива отворот што подоцна го направи својот пат до Galaxy S9 и Galaxy S9 +. Оваа година телефонот, наречен Project Lykan, ќе има подесување на двојна главна камера и ќе го задржи дизајнот со два екрани и T9 тастатура.

Samsung W2019
Samsung W2019
Samsung W2019
Samsung W2019
Samsung W2019

Samsung W2019

Новиот телефон, со кодно име SM-W2019, изгледа како да има копче Bixby на левата страна на горниот панел, додека копчињата за јачина на звук и копчињата за засилување ќе ја заземат десната страна. Гледајќи ги сликите, двојната камера изгледа слично на Galaxy Note9 каде што еден од сензорите има променлива f / 1.5-2.4 отвор, додека другиот е фиксиран на f / 2.4 но доаѓа со телефото објектив со зум 2x.

Samsung W2018
Samsung W2018

Минатогодишниот Samsung W2018

Специфите допрва треба да бидат издадени од Samsung, но со оглед на тоа дека телефонот ќе биде само во Кина, како и сите други смартфони на W-серијата, тој ќе го прескокне Exynos 9810 и ќе дојде со платформа Qualcomm ™ Snapdragon 845. Исто така, ќе има фенси Rose Gold дизајн и очекуваме телефонот да достигне цена од околу CNY17,000 (речиси $ 2,500), бидејќи е насочена кон луѓе кои можат да си дозволат таа сума на пари.

извор (на кинески) | Преку

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.