Новиот 256GB microSD од SanDisk го прави вашиот телефон пространа како лаптоп

Новиот 256GB microSD од SanDisk го прави вашиот телефон пространа како лаптоп

SanDisk скрши ново место со еден пар на microSD мемориски картички со 256GB капацитет за складирање и брзи брзи брзини на пренос.

Најпрвин е новата 256GB Extreme microSDXC UHS-III картичка, која SanDisk тврди дека нуди брзина на читање и запишување до 100MB / s и на 90MB / s, соодветно. Ако брзините се вистинити, треба да бидат идеални за беспилотни летала, телефони и други мали уреди за снимање, бидејќи компанијата, исто така, може да се пофали дека може да сочува до 14 часа на 4K Ultra-HD снимките.

SanDisk, исто така, воведе 256GB SanDisk Ultra microSDXC картичка Premium Edition, која е класа 10 и нуди малку побавни брзини на пренос на 95MB / s, но корисниците сепак ќе можат да ги пренесат фотографиите 1,200 за помалку од една минута. За разлика од Extreme microSD картичката, Ултра е повеќе фокусиран на додавање на секундарно складирање за Android телефони и таблети, наместо создавање на нови медиуми, вклучувајќи и до 24 часа на Full HD видео.

Заедно со складирање на тони податоци, новите картички се дизајнирани да бидат водоотпорни, отпорни на удари, отпорни на рентгенски зраци и отпорни на топлина. Двете картички исто така се компатибилни со апликацијата SanDisk Memory Zone за Android, која им овозможува на корисниците да управуваат и да ги зачувуваат содржините на уредот.

256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I картичката, Premium Edition, ќе го објави целиот свет во август 2016 за $ 149.99. Во меѓувреме, 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I картичката ќе биде достапна подоцна оваа година и ќе чини околу $ 199.99.

поврзани со пост

Оставете Одговор

Оваа страница користи Akismet за намалување на спам. Научете како се обработува вашиот коментар.