Таг: Андроид

Како да го проверите статусот за заклучување или отклучување на Андроид подигнувачот од Fastboot

Повеќето паметни телефони на Android ви дозволуваат да го проверите статусот на подигнувачот преку команди на Fastboot. Командите може да се разликуваат во различни ОЕМ. Значи, додека не постои сеопфатна листа, командата што е споделена во овој пост треба да работи за повеќето корисници. Се тестира за работа на Nokia, ...

Имате проблеми со Андроид? Еве ги првите поправки за пет обични проблеми со Android

Ако имате проблем со вашиот телефон или таблет со Android, шансите се дека имаме решение за вашите проблеми Android - тоа е најпопуларниот мобилен оперативен систем на планетата. Без разлика дали станува збор за Samsung, HTC или Huawei, 65% од мобилните уреди во светот работат на некои ...

WhatsApp: скриј медиуми од индивидуални разговори во Галерија

Најновата најдобра верзија на WhatsApp messenger за Android има нова функција која им овозможува на корисниците поголема контрола врз видливоста на медиумите на нивните уреди. Новата верзија додава опција на апликацијата за разговор за да ги сокрие медиумите од одредени разговори во галеријата на ...

Родителска контрола Андроид: Контролирајте ја онлајн активноста на вашето дете

Во овој ден и возраст, потребата на родителот да има контрола над апликациите што ги користат нивните деца. Зависноста од социјалните медиуми е сериозен проблем. Имаше модринки влијание врз физичкиот и психолошкиот раст на децата. Во наше време, во отсуство на овие ...

Пронајдете изгубен Android Phone користејќи го Find my Device

Пронајдете изгубен Android Phone користејќи го Find my Device Паметен телефон е технолошко чудо. И може да го користите вашиот паметен телефон многу. Јас претпоставувам дека вашиот паметен телефон веројатно ги има сите ваши лични информации, лични пораки, па дури и вашите заштеди за вашата омилена игра. ...

Сега Погледнете и одговорете на Android текстуални пораки на вашиот компјутер или Mac

Google има развиено сосема нова функција за апликацијата Пораки за Андроид. Со најновото ажурирање, можете да гледате и да одговарате на SMS од вашиот Android телефон на вашиот компјутер и Mac. Функцијата се нарекува Пораки за Веб. Тоа е достапно само во ...

Како да го поврзете вашиот Android паметен телефон со Windows 10

Дали знаевте дека можете да го поврзете вашиот Андроид паметен телефон со Windows 10 за да создадете рационално искуство помеѓу двата уреди? Откако ќе се постави, можете да пребарувате на интернет, да користите апликации, да праќате е-пораки и да правите други задачи на вашиот паметен телефон, а потоа беспрекорно да преминете на ...

Google Pixel 3, Pixel 3 XL првиот изглед: 5K прави покажува целосен дизајн

Google е во истата лига како Samsung и Apple, кога станува збор за изработка на најдобри водечки паметни телефони. Критички прифатените Pixel 2 и Pixel 2 XL беа пофалени за нивните извонредни камери, и има многу очекувања од Google за овогодинешните предводи. ...

Како да ја овозможите VLC сликата во приказот на слика на Андроид

Android O има нова слика во функцијата за слика. Ако го имате инсталирано Android O прегледот на уред, постои можност да ја видите новата слика-во-слика во акција во апликацијата YouTube. Тоа не работи за сите на прегледот на инвеститорот, иако ...

Ubisoft најавува "Саут Парк: телефонски уништувач" за iOS, Android уреди

"Саут Парк: фрактура, но цела" на Ubisoft не е единствената игра што студиото ќе го издаде, што се базира на анимирана серија. Студиото објави во текот на својот ексклузив 3 воведниот дека ќе објави и "South Park: Phone Destroyer" за паметни телефони подоцна оваа година. ...

Вино 2.10 објавено со иницијален графички возач на Android

Објавувањето на развојот на виното 2.10 беше објавено пред еден ден. Со иницијалниот графички драјвер на Android, со користење на Windows апликации на Android конечно се приближува со виното. Вино 2.10 објави нагласува: Почетна верзија на Android графички драјвер. Поддршка за речник во WebServices. Голем број на Direct2D ...

Android O Бета ја потврдува системската верзија како 8.0

Google го објави својот третиот инвестициски преглед на Android O четвртокот и програмерите успеале да го потврдат бројот на верзијата на претстојниот софтвер е 8.0. Деталите може да се најдат во поглавјето За подесувања на телефонот на уред кој работи на Android O ...

Очекуван датум на објавување на Android O во август пред надградбите на Pixel Smartphones

Претстојниот софтвер за Android О може да се појави во почетокот на август, според Дејвид Рудок од Андроид Полицијата. Блогерот дели на Твитер во средата дека новиот оперативен систем може да започне во текот на првата или втората недела од август, со детали што би можело да се случи порано ...

Самсунг базиран на Linux базиран Tizen оперативен систем е безбедносен кошмар

Samsung работи на Tizen во последните неколку години како замена за Андроид. Сепак, се чини дека работата што ја вршеле е многу лошо направена. Што е Тизен? Tizen е оперативен систем со отворен код базиран на Линукс, кој е ...

BlackBerry KEYOne: Десет работи што треба да ги знаете за BlackBerry 2017 телефонот со Android

BlackBerry KEYOne накусо: ги испитаме најдобрите особини, спецификациите за подигнување на веѓа и технологијата за секси камера, спакувани во телефонот на BlackBerry KEYOne Android, првиот и најверојатно последниот BlackBerry мобилен кој ќе биде објавен во Велика Британија во 2017. BlackBerry го претстави новиот KEYOne мобилен телефон во Барселона ...

Како да ги снимите Whatsapp повиците со уредите со Android / iPhone

Whatsapp нема потреба од воведување, нели? Секој го користи за разговор со пријателите / семејството. Денес, луѓето го користат WhatsApp секојдневно за најмалку 4-5 часа. Бројот е голем кај младите. Whatsapp messenger е главно за разговор со пријатели / семејство, додека некои луѓе го користат Whatsapp за нивниот бизнис ...

15 Најдобрите бесплатни игри како Кенди Crush Saga

Се обложувам дека не треба да се запознаете со Сагата за Кенди Дрога. Нивоата, убавината и шарени бонбони се секогаш во твојот ум. Играта која влезе на пазарот во 2006, сега е на умот на сите. Искрено, го користев тоа додека бев ...

Топ 10 Најдобри бесплатни рингтонови апликации за Андроид во 2017

Здраво, корисниците ве поздравуваат на друга информативна тема денес на 10 Најдобрите бесплатни рингтонови апликации за Андроид. Слично на тоа како украсувате дом за да го направите тоа свој. Можете да го направите истото и на вашиот телефон со прилагодување на звучните известувања за да направите ...

Апликација "Мајкрософт" за доставување достапна во преглед на Windows 10, iOS и Android

"Мајкрософт" работи на нова апликација за листа на задачи што се вика "Мајкрософт за да" (aka Project Cheshire) некое време. Апликацијата подоцна се пресели во приватна бета и се појави во Windows Store во некои прилики. И сега, Мајкрософт само објави дека Мајкрософт-To-Do сега е достапен ...

Cortana за iPhone е сега побрзо и свежо редизајнирано

Мајкрософт денес ја ажурираше Cortana за iPhone со значителен редизајн кој беше достапен за корисници на Android од декември. Како што е наведено од страна на Павле Thurrott, верзија 2.0 на стан е повеќе одговора со редизајниран повик, испраќање порака, и потсетници и пореално одговори на цела страница со побрзо страница ...