Таг: извршен директор

Црвениот мртов откуп 2 - вести и датуми на објавување гласини

Фанатите со нетрпение го чекаат продолжението на црвената мерка за исцрпување на Red Dead Redemption на 2010, но можеме да се должиме на продолжението порано отколку што мислите. Вреди да се спомне, се разбира, дека црвеното мртво откупување е само по себе продолжение на Red Dead Revolver, кое беше објавено ...

Спринт нуди 30-ден гаранција дека ќе ја сакам мрежата

Спринт најави нова гаранција за задоволство на 30-ден. Компанијата е толку сигурна дека ќе ја сакаш мрежата на превозникот на САД дека ќе ви ги врати трошоците за паметниот телефон (откако ќе се вратите) и услугата ако не сте целосно задоволни. Достапно само за ограничено време, оваа гаранција ...

Користење на IPv6 со Linux? Веројатно сте го посетиле Шодан и другите скенери

EnlargeOne од придобивките од новата генерација на Интернет протокол познат како IPv6 е зголемената приватност што ја нуди преку својот претходник IPv4. Со неверојатни 2128 (или околу 3.4 × 1038) теоретските адреси на располагање, нејзиниот базен на IP е имун на видовите на систематски скенирања што криминалните хакери ...

На енкрипција, AT & T го поддржува Apple наспроти feds

Двете најголеми телеком компании, AT & T и Verizon, имаат преземено цврсти позиции за поддршка на енкрипција, додека AT & T го презеде додадениот чекор денес за поднесување амикус краток поддршка на Apple во очекување на федерален случај. Двете превозници директно се засегнати од било кој исход што влијае на енкрипција ...

HPE ќе го преземе Nutanix и Cisco со хиперконвертиран систем

Hewlett Packard Enterprise ќе влезе во брзорастечкиот, но преполн пазар за хиперконверзирани системи со нов производ кој планира да го открие овој месец. Извршниот директор на Мег Витман излегол од грав на производот за време на кварталната добивка на HPE во четвртокот. Таа ја презеде цел на Nutanix, еден од ...

Мајкрософт го подготвува кандидатот за "SQL Server 2016" во близина на финалето

Според неодамнешниот пост на ZDNet, "Мајкрософт" е речиси подготвен да го објави речиси целосниот SQL Server 2016 база на податоци за ослободување на кандидат (RC). Според Мери Џо Фоли, претставник на "Мајкрософт" изјави дека ажурирањето ќе излезе "оваа недела", изјавата беше потврдена вчера, март 3. SQL ...

Водечките водечки телекомуникациски производители на Австралија ги продаваат водечките продавници во Сиднеј и Мелбурн со Windows 10

Водечката телекомуникациска компанија Австралија, Телестра, неодамна соработуваше со "Мајкрософт" за редизајнирање на своите водечки продавници во Мелбурн и Сиднеј за подобрување на искуството и за вработените и за клиентите. Со имплементирањето на Windows 10 и платформата на платформата Universal Windows на оперативниот систем, компанијата успеа ...

Можете ли да го користите Oculus Rift со Mac?

Окулус Рифт е еден од најпопуларните слушалки за виртуелна реалност во светот во моментот, при што компанијата, веројатно, е одговорна за бумот на виртуелната реалност, за која сме сведоци во моментот. Основачот на Окулус, Палмер Лукки, го создаде прототипот Oculus Rift во ...

Колку се приватни вашите податоци на вашиот iPhone, и како да ја заштитите приватноста на вашиот iPhone

Најголемата политичка битка во втората половина на 2010s може да биде и приватноста. Во времето на пишувањето тоа е првичната сезона во САД, а приватноста е една од ретките области на вистинско несогласување. (Тед Круз е против проширување на владиниот надзор, Трамп и Рубио ...

Онлајн приватност: 3 начини да се заштитат од сајбер криминалците и snoops

Лесно е да се заборави зошто приватноста на интернет е важна додека нешто непријатно, како што е пробиен минатогодишниот хакер Ешли Мадион, ги носи ризиците во првите редови. Факт е дека нашите сѐ повеќе поврзани животи нè прават да седат патки за лоши актери. Додека не постои такво нешто како 100-процентна безбедност, ...

Неизградениот 4 е повторно одложен (повторно)

Ќе ви кажам што не е "неизвалкано" - пишувате приказни за неизследваното 4 задоцнување. Дали сум во право? Sony објави дека четвртата главни рати во франшизата на Натан Дрејк е повторно турната повторно, но само за две недели овој пат. Тоа дава непослушен ...

Апликацијата за стриминг во живо, која започна со сето тоа, прави големи промени

Мееркат, апсолутно апсолутно апсолутно незадоволен, но во голема мера е одговорен за Твитер и Фејсбук да влезат во игра во живо, ја враќа емисијата. Извршниот директор на Бен Рубин го откри крајот на настаните во интервју за Ре / кодот и во пост ...

Дивизијата на Xbox One е кршење на продажбата

Одделот започна само пред неколку дена и веќе почна да ги крши продажбите, продавајќи повеќе копии во првите 24 часови од која било друга Ubisoft игра во историјата. Ко-основачот и извршен директор на Ubisoft, Ив Гилемот, изјави за успехот на играта дека "...

MWC 2016: најголемата телефонска претстава во светот како што се случи

MWC 2016: што да очекувамеMWC 2016 сега е завршена. Најголемиот настан во календарот на паметни телефони е и помина со големи најави од плетеницата на производители. Го видовме новиот Samsung Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge, како и модуларниот LG G5. ...

Анкетата вели дека 25 проценти од сопствениците на паметни телефони преземале рекламни блокатори

Мобилната маркетинг компанија Tune објавува нов извештај, каде 24.6 процент од испитаниците одговориле дека превзеле апликација за блокирање на реклами или прелистувач. Компанијата вели дека ги испитувала речиси сопствениците на паметни телефони на 4,000 во Соединетите Американски Држави и Европа, и утврди дека усвојувањето расте брзо ...

Зошто Oculus Rift не поддржува Macs?

За да бидете на најсовремена технологија, понекогаш треба да направите некои тешки одлуки. Ако сте корисник на Mac кој е заинтересиран за Oculus Rift, ќе треба да избирате помеѓу вашата љубов кон компјутерите на Apple и да уживате во виртуелната реалност слушалки. Тоа ...

Blu-ray креаторите на креаторите на софтверот се откажуваат

Беше груба недела за креаторите на Blu-ray креаторите и нивните корисници. Во средата, Slysoft, креаторите на програмите AnyDVD и AnyDVD HD, ја замениле целата своја веб-страница со една порака: "Поради неодамнешните регулаторни барања, мораме да ги прекинеме сите активности поврзани со ...

Моментот на 5G е сега, четири години пред да биде најавен

Вистинските 5G мобилни мрежи и уреди нема да бидат тука до 2020. Тоа може да изгледа како долго време за вас или за мене, но за операторите и операторите на мрежна опрема на Mobile World Congress, време е да се крекнете. Во тек се испитувања на терен ...

Поддршката на Apple доаѓа на Твитер за да ги реши сите ваши проблеми

Епл не е непознат за Твитер. Извршниот директор Тим Кук tweets секој толку често, и одредени услуги како Apple Music имаат сметки посветени на одговарање на прашања. Но, компанијата немаше општа линија за помош за клиентите да поставуваат прашања. Тоа се менува денес. Епл во четврток започна ...

Мобилен заштитник на заштитниот екран Zagg добива Mophie, најпознат по случаите на батеријата со Juice Pack

Заг, најпознат по својата линија на заштитници на екраните за мобилни уреди, неодамна го најави купувањето на мобилен производител на додатоци Mophie. Договорот се проценува на $ 100 милиони со одредба за понатамошни плаќања во период од 12-месец. Во соопштението за печатот за ова прашање, Загг ...