Таг: хром

PrintFriendly и PDF за Microsoft Edge

PrintFriendly и PDF е нова прелистувачка екстензија за Microsoft Edge која ги оптимизира веб-страниците за печатење или создавање на PDF. Кога Мајкрософт ја објави поддршката за продолжување на прелистувачот Еџ, надежите беа големи, што му овозможи на пребарувачот многу потребен поттик за затворање на продуктивноста ...

Како да го вклучите Flash во Chrome за специфични веб-страници

Ако сте корисник на Chrome, кој треба да биде, веројатно сте забележале дека Flash е стандардно блокиран во прелистувачот. Google не го сака Флеш поради големите безбедносни недостатоци својствени за Flash и затоа прави сé што е во нејзина моќ за да ве присили ...

Google, наводно, планира да стави свој инстант-блокирачка функција во Chrome

Единствениот начин за блокирање на рекламите на Google Chrome веб-прелистувачот е да ги преземете екстензии од трети страни, но тоа може да се промени наскоро. Google, наводно, планира да изгради сопствен рекламен блокер за Хром, кој може да биде вклучен стандардно за сите корисници. Луѓе ...

Како да скенирате QR код со Chrome за iOS

Од деновите на iOS 4, на мојот телефон имав посветена апликација за скенирање QR-код. Јас не го користам многу често, но кога треба да скенирам код, тоа е најдобра опција на располагање. Постојат неколку QR-код скенирање ...

Погледнете кои објекти се идентификувале на вашите фотографии

Фејсбук има вградено препознавање на лице кое работи на фотографиите што ги испраќате и споделувате. Кога ќе испратите фотографија, препознавањето на лице укажува на тоа кои пријатели треба да ги означите во неа. Фејсбук не ги препознава луѓето само на фотографии; исто така препознава предмети на вашите фотографии. На ...

Поправи: Netflix Грешка M7702-1003 на Windows компјутер

Најдобар начин да се убие здодевноста е да гледате Netflix филмови и ТВ емисии преку интернет или да ги проследувате директно до вашиот Windows 10 PC. Меѓутоа, понекогаш, кога се обидувате да репродуцирате Netflix видеа, може да видите необична Netflix Error M7702-1003 во прелистувачот Chrome ...

Користење на екстензија на Google Hangouts Chrome на вашиот Windows 10 / 8 / 7

Google ја претстави ажурирана верзија на екстензијата на пребарувачот Hangouts - Google Hangouts. Забележливата разлика помеѓу претходната верзија и најновата е дека таа работи дури и кога прелистувачот Chrome е затворен, во посебен прозорец. Ажурираната ...

Користење на екстензија на Google Hangouts Chrome на вашиот Windows 10

Google ја претстави ажурирана верзија на екстензијата на пребарувачот Hangouts - Google Hangouts. Забележливата разлика помеѓу претходната верзија и најновата е дека таа работи дури и кога прелистувачот Chrome е затворен, во посебен прозорец. Ажурираната ...

Хром почнува да користи Оптимизирана оптимизација на профилот на Microsoft (PGO)

Неодамна, Google објави дека работи на проект за да го направи Chrome, неговиот прелистувач многу побрз и сигурен за Windows. За да се реализира оваа цел, компанијата тестираше функција наречена Профил-водена оптимизација или PGO, достапна од компајлерот на Мајкрософт во Windows. Хром ќе ...

Chrome за Андроид ја задржува музиката со репродукција на позадина медиуми

Музиката и видеата не мора да застанат во последната изработка на Chrome за Андроид. Верзијата 54, која започна во среда, поддржува репродукција на позадина медиуми, што значи дека можете да го оставите Chrome и да продолжите да слушате што и да игра во позадина. Со ажурирањето, можете да ...

[Брзо Совет] Ubuntu 16.10 Поправете грешка на Chrome 'Adobe Flash е застарен'

За корисниците на Ubuntu 16.10 или оние кои едноставно ја инсталираат новата верзија на прелистувачот на Google Chrome, можеби ќе се судрите со грешка на "Adobe Flash Player е застарена" додека се обидувате да репродуцирате видео снимки во прелистувачот. Ова е затоа што Google Chrome повеќе не доаѓа со комплет ...

Хром 55 ветува голема меморија Зголемете подобрувања - Оптимизациски функции за побрзо прелистување

Хром 55 ветува голема меморија Зголемување на подобрувањата - Оптимизирање карактеристики за побрзо прелистување CM Tech Oct 11, 2016 Новости на производот Google работи на нова верзија на својот интернет пребарувач.Google го помина додека го намалуваат злогласните барања на Chrome на вашиот систем. Обидувајќи се да го насочите ...

[Совет] Оневозможи интерфејс за дизајн на материјал и инкогнито режим Темна тема во Google Chrome

Оневозможи интерфејс за дизајн на материјал и инкогнито режим Темна тема во Google Chrome Ако користите понови верзии на веб-пребарувачот на Google Chrome, можеби сте забележале нов рамен интерфејс кој се вика "Материјал дизајн". Во новиот интерфејс, иконите, јазичињата и други работи изгледаат ...

15 + Најдобри екстензии на Google Chrome за 2016 | Екстензија на Chrome

Листа на Најдобри Екстензии на Google Chrome За 2016 Најдобри Google Chrome Екстензии - Google Chrome е еден од најдобрите и најкористен веб прелистувач во светот. Како што знаеме Google хром е најлесниот и најбрз прелистувач кој работи, заедно со прелистувачот обезбедува многу ...

Google го издава Хром 53 за Windows што го носи материјалниот дизајн

Тимот на Google Chrome го објави Хром 53 на стабилен канал за Windows. Хром 53.0.2785.89 содржи голем број на поправки и подобрувања. Ова ажурирање, исто така, го доловува Дизајнот на материјалот на Google за Windows за прв пат. Сега можете да најдете рамен дизајн и нова иконографија. Хром е ...

Удар: безбеден, со отворен код Evernote алтернатива

Turtl е безбедна, со отворен код Evernote алтернатива, достапна за Linux, Windows, Mac и Android. Верзијата на iOS е "наскоро". Исто така се достапни и проширувања на Firefox и Chrome. Апликацијата, која моментално е во бета верзија, ви овозможува да ги задржите вашите белешки (со Markdown поддршка за ...

Добијте го копчето Backspace назад во прелистувачот на Google Chrome

Кратенките на тастатурата се нешто со кое се заљубиме и во вакви случаи, ако се прекине нашата омилена кратенка, сепак е очигледно за нас да го почувствуваме неговото отсуство. Нешто слично се случило кога прелистувачот на Chrome престана да им дозволи на корисниците да се вратат назад страната ...

Како да стартуваш 200 + јазичиња во веб-прелистувачот на Google Chrome без да се урива или да се забави

Прелистувањето на интернет стана дел од животот за повеќето деловни службеници, студенти, софтверски професионалци и други вработени. Повеќето луѓе имаат навика да отворат повеќе јазичиња додека прелистуваат на Google хром пребарувачот. Мултитаскинг може да се направи со отворање на повеќе јазичиња на ...

Мајкрософт Еџ е единствениот од четирите големи прелистувачи кои можат да го проследат Netflix на 1080p

Прелистувачот на Мајкрософт Еџ не е прв избор на луѓе за интернет активности; повеќето корисници претпочитаат допаѓања на Chrome или Firefox. За таа цел, компанијата Редмонд се случува на сите во промовирањето на најдобрите карактеристики на Еџ - минатиот месец беше батеријата, сега е Netflix ...

Новата табла на Мојата активност на Google го консолидира сè што знае за вас

Дали знаете колку Google знае за вас? Многу. Ги следи скоро сите работи што ги правите на Интернет и ги собира податоците од сите ваши различни уреди со цел да насочвате релевантни реклами на своите корисници и подобро да ја подобрувате нејзината услуга. Од информациите ...