Таг: Компанија

Мајкрософт безбедносни закрпи: Компанијата прашања поправки за WannaCry-како безбедносни слабости

Мајкрософт издаде 95 безбедносни поправки во вторникот, како дел од нејзините неделни напори за "Патч вторник", вклучувајќи и две главни слабости, кои беа изложени на ризик да бидат експлоатирани од хакерски алатки украдени од Агенцијата за национална безбедност на САД. Двете најкритични поправки опфатени со компјутерскиот гигант се вклучени ...

Мобилната игра на "Легенда на Zelda" на Nintendo би можела да има датум на издавање на 2017

Франшизата Zelda на Nintendo е на речиси секоја конзола на Nintendo од почетокот на компанијата. Наскоро, играта серија може да се упати кон вашиот телефон. Нинтендо развива нов запис за "Легендата за Zelda" што ќе биде за паметни телефони, објави Wall Street Journal. Неколку ...

Sega сака да ги реконструира старите игри франшизи за конзоли за тековната генерација

Во својот најславни времиња, Sega беше дом на франшиза за класични игри, како што се радио серијата Sonic и Jet Set. Наскоро, новите верзии на игрите од каталогот на Sega можат да се движат кон уредите на тековната генерација или паметните телефони. Во презентацијата насловена "Патот до 2020" од Sega матичната компанија ...

Acer Leap Вер рацете на преглед: првиот кружен Acer носене

Acer Leap Ware преглед на рацете: Acer не се наметнува погоден за носене уште од 2015, па дури и тогаш неговите слепи маркери за марки од Leap не секогаш ги постигнаа на нашите фер брегови, но компанијата само го претстави новиот член на семејството, погрешно -менет Acer Leap Wear Ware. Скок ...

Симптомите на 5 дека рекламната мрежа излегува од бизнисот

Со сите возбудувања во нашиот оригинален напис за следната рекламна мрежа, најверојатно, ќе банкротираме, решивме да го следиме ова со еден пост кој ќе ви помогне да дијагностицирате дали некоја рекламна мрежа ќе излезе од бизнисот. Знаеме колку болно ...

Фејсбук да дебитира оригинални ТВ програми како почетокот на следниот месец

Фејсбук активно развива околу дваесетина телевизиски емисии со планови за премиера на некои од нив во средината на јуни, според извештајот во саботата. Друштвото за социјални медиуми има големи буџетски шоуа наменети за ТВ публиката во делата, заедно со низа помалку поефтини ...

Жртви Проблеми: компанијата може да се соочи со истраги по извештаите за следење на корисниците

По извештајот дека Убер учествувал во некои сомнителни практики, вклучително и следење на корисниците откако ја избришале апликацијата Убер, конгресните и федералните регулатори размислуваат за истраги за компанијата, според извештајот од Хил. Пратениците во Вашингтон, наводно, повикуваат на сослушување да се испита ...

АРМ најавува Мали-C71: нивниот прв автомобилски процесор за процесирање на слика со слика

Успехот на АРМ во полето на процесорот за ИП го има и останува камен-темелник на компанијата, но тоа не е компанија која седи на неактивност. Со текот на годините - а особено во паметен телефонски бум во последната деценија - АРМ ги инвестираше своите профити ...

Samsung Galaxy Note 8 официјално потврдено; Компанијата вели дека е подигнувањето на уште еден предводник во доцниот 2017

Samsung ја објави својата квартална заработка за првиот квартал на фискалната година 2017. Додека компанијата објави профит од $ 8.7 милијарди што го направи кварталот својот втор најдобар досега, исто така, направи важна најава - тоа ќе биде лансирање на вториот предводник на уредот во доцните 2017. ...

Didi Chuxing со заработка со Apple го зацврсти рекордот за 5.5B во Кина Техничко финансирање,

Компанијата за споделување на возење, Диди Чукинг, привлече повеќе од $ 5.5 милијарди долари од инвеститорите во Кина, одбележувајќи го најголемиот износ на финансирање заработено од технолошка компанија што некогаш во земјата. Диди, која Apple инвестираше $ 1 милијарди во минатата година, се верува дека го користи своето ново финансирање за ...

Samsung Galaxy Note 8 може да биде лансиран на IFA 2017 во Берлин

Самсунг има одново-одново, одново-одново врска со технолошки настани. Компанијата го претстави својот прв уред за галантерија Galaxy Note во Internationale Funkausstellung (IFA) во Берлин и ги лансираше сите последователни уреди за белешки, освен Забелешка 5 и Note 7, на IFA настани. Одење од она што ИФА ...

Програмата за обука за автоматско возење на Apple ја потврдува платформата за авто-возење

Програмата за обука за автоматско управување со возењето на Apple ја потврди платформата за авто-возење. Епл разви програма за обука за да им даде инструкции на вработените за тоа како да се справат со автомобилите што се користат за тестирање на неговата автономна софтверска платформа за возење, според документите добиени од Business Insider. Документот на "Платформа за развојна платформа" на компанијата ...

Убер ја испушта алатката "Грејбол" за запирање на полицајци

Компанијата користеше алгоритам за големи податоци за да ја спречи полицијата да ги освојува желбите Убер вети дека ќе престане да го користи својот инструмент "Грејбол" за да ја избегне полицијата, откако беше откриено дека компанијата користела "Биг податоци" за да ги измами регулаторите со кукли. Алатката користи информации како ...

Google ги прекина пикселните лаптопи

Сепак, може да се појават повеќе преносни компјутери Google ги уништи своите линии на преносни компјутери на Pixel, но навивачите на хардверот на првата партија ќе бидат задоволни да знаат дека тоа можеби не е целосно напуштање на пазарот. Зборувајќи за притисок во MWC во Барселона, извештаите на TechCrunch, Google ...

Наредната генерација на уреди за домашна автоматизација од страна на гнездо во нов извештај

Гнездото се подготвува да лансира нова, поевтина верзија на популарните паметни термостати, како и нејзиниот нов хардверски хардвер, според извештајот на Блумберг денес. Објавувањето ги наведува луѓето кои се запознаени со ова прашање, но не продолжуваат ...

Имагинацијата најавува PowerVR Furian GPU Architecture: Следната генерација на PowerVR

Денес се одржува Техничкиот самит на Imagination Technologies во Санта Клара, Калифорнија. Годишниот самит на компанијата секогаш е место за големи вести за имагинација, а оваа година тоа е особено случај. Како камен-темелник на самитот оваа година, Имагинацијата го објавува својот следен PowerVR GPU ...

Понудени планови за Веризон Фиос платени: нуди 25MBPS Интернет, ТВ и домашен телефон за поврзување со безгодишен договор

Веризон во понеделникот ги објави своите планови Fios Prepaid, нудејќи им на корисниците комбинирано припејд користење на Фиос Интернетот, ТВ и домашен телефон без услови што се применуваат на редовни оператори, како што се проверка на кредитот, депозит, годишен договор и кредитна картичка. Услугата ќе биде достапна насекаде од редовните ...

iPad Pro 2: Очекувани спецификации на 7 од 2017 на Apple и очекуваниот датум на издавање

Предводен таблет на Apple, iPad Pro, се очекува да се освежи во 2017 - компанијата се очекува да го лансира iPad Pro 2 пред својата конференција за светски размери (WWDC) во Сан Хозе во јуни. Ова ќе биде првото предавање за ...

Google Pixel 2 Датум на издавање: Втор генерален паметен телефон кој доаѓа "оваа година" со слична цена

Според Гугл, очекувајте паметен телефон на Pixel 2 од компанијата во 2017. Веста доаѓа од Рик Остерлох, постар потпретседател на Google за хардвер, преку AndroidPIT. Остерлох не можеше да објави датум за издавање за наследник на Pixel, но ги потврди плановите за новиот смартфон ...

Префрлете се на T-Mobile, добијте бесплатен iPhone 7

Само префрлете го вашиот број на T-Mobile сега до четврток, март 16, а компанијата ќе ви даде најнов iPhone на Apple. Размислувавте за надградба на iPhone 7? Ако не сте клиент на T-Mobile, може сериозно да размислите за префрлување, бидејќи на операторот за препродавање работи ...