Таг: содржини

содржина

9 начини за промовирање на вашата маркетинг содржина

Содржината работи само, влијае само на потенцијалните купувачи, кога тие потенцијални купувачи можат да го најдат. Така промоцијата е важен аспект на било која маркетинг кампања. Во извесна смисла, содржинскиот маркетинг се состои од три дела: креирање, објавување и дистрибуција. Создавање содржини опфаќа истражување теми, пишување статии, производство ...

Оптимизација: Користете "групни долу" истражување за клучни зборови за идеи за содржина

Истражувања за клучни зборови е една од најефикасните практики за оптимизација на пребарувања. Тоа може да ја отвори вратата за привлекување идеи за маркетинг на содржини и градење врски. Таканаречениот "низок надолу" метод за истражување на клучните зборови започнува со еден широк поим за пребарување - на пример, "машки чевли" - ...

Тотална војна: објавени три кралства Датум на објавување, издание на ограничена и колекторска содржина Откриени содржини

Сега е добро познато дека сум голем обожавател на Тотална војна. Јас сум, исто така, огромен фан на Три кралства, што го направи сето тоа подобро за мене, кога добив раце со Тотална војна: Три кралства минатиот месец. Во исто време добив ...

Најдобри системи за паметни домови за поврзано живеалиште

Од паметни светилки и термостати кои мислат за себе на Bluetooth бравите за врата, безжичните безбедносни камери и сите сензори, домашната технологија на домови може да звучи ужасно софистицирана, а всушност да е непријатна мијалка на измамници и апликации. Без разлика дали ја нарекувате домашна автоматизација или ...

Твитер ги суспендира повеќекратните 'tweetdecking' сметки за крадење твитови и спамирање на содржини во принудна виралност

Во последните обиди да се исчисти својата платформа, Твитер го прекина бројот на сметки за обид да се игра на системот. Голем број познати сметки беа погодени за крадење твитови, без да даваат кредити, и масовно рекетирање на едни со други содржини за да ја принудат вирусот - ...

Како да - Започни WordPress блог - Инсталирајте А (Премиум) WordPress Тема и Увези Демо Содржина

Кога ја пребарувате темата на WordPress, треба да ја визуелизирате вашата идна веб-страница. Затоа изборот на тема / образец е најтешкиот дел од поставувањето на било кој сајт на WordPress. Сериозно. Постојат голем број на слободни и платени WordPress теми таму, па изборот на еден ...

Доаѓа 2017 Open Yearbook, нова алатка за креирање VR содржини и повеќе вести

Доаѓа 2017 Open Yearbook, нова алатка за креирање на VR содржини, и повеќе вести Побрзо погледнете ги неодамнешните наслови на отворен код. Добијте го нашиот електронски информатор Придружете се кон поддржувачите на 85,000 со отворен код кои ги примаат нашите аларми за разговор и преглед на статии. Во ова …

Читање помеѓу линиите: водич за проверка на содржината на веб-страницата со 3-чекор

Во оптимизација, разгледувањето на содржината е неизбежна, но исклучително важна задача. Како фактор на возење кој ги носи луѓето на една страница, најдобрата практика диктира дека го правиме она што можеме за да осигуриме дека работата што ја вложивме часот и ресурсите за создавање останува влијателна и ...

Google Награди сајтови кои редовно објавуваат одлична содржина

За искусни продавачи, насловот на овој пост е очигледна вистина. За други, тоа може да се направи со малку објаснување. Релативно е општо познато дека, според упатствата на Google, можете да го стартувате блог и да го зголемите вашиот бизнис сообраќај и профит со текот на времето. Тоа не е инстант, ...

Ова е целосната листа на сите 4K и HDR содржина достапни сега на Netflix

4K UHD забавните опции на Netflix постојано се зголемуваат во обем во текот на изминатите неколку години и во овој момент, изборот на стриминг медиумите стан на ултра HD наслови е еден од најдобрите и најпристапни во светот. Оваа пристапност, заедно со ...

Апликацијата за создавач на Фејсбук помага на влијателите да лесно ги споделуваат, создаваат видео содржини

Фејсбук лансираше нова апликација специјално направена за интернет-корисници кои сакаат да создадат видео-заедница. Наречен Фејсбук Создател, апликацијата им овозможува на корисниците неопходни алатки за подобри преноси во живо, ангажирање со навивачи и следење на аналитика. "Апликацијата Facebook Creator е една ...

ЕА најавува слободна содржина "Последните јади" за "Star Wars Battlefront 2"

Датум на издавање на "Star Wars Battlefront 2" е само зад аголот, а Electronic Arts објави нови детали за претстојната игра. Играта ќе биде објавена на Ноември 17. Потоа, во декември, "Battlefront 2" ќе биде домаќин на настани и објавување на нови содржини врз основа на ...

Војна на ѕвездите: содржината на лансирањето на Battlefront II за оваа година е откриена

Оние со EA Access веќе можат да го доживеат Star Wars Battlefront II на Xbox One пред ноемвриското издание 17. Играта сигурно доаѓа со многу повеќе содржини од својот претходник, а нови детали обезбедени од ЕА ни даваат добра среќа во која содржина после објавувањето ...

10 лесни начини за мерење на ефективноста на вашата содржина [Инфографика]

Најефективните продавачи имаат стратегии за содржина кои пукаат на четири цилиндри: Планирање Создавање содржини Промоција на содржина Анализа Листата која штотуку ја презентирав е редоследот по кој се прави ефективен маркетинг по содржина, но тоа не е приоритетна листа. Секоја тактика е од витално значење. И тие се ...

Како да ги сокриете содржините за известување на заклучен iPhone како iPhone X

На iPhone X има ID на лицето. Функцијата го користи твоето лице како лозинка и досега, се чини дека е сосема точна. Тоа е полесно отколку користење на Touch ID и дефинитивно е побрзо. Корисникот не мора да прави ништо; телефонот открива лице и ...

Најдобри бесплатни NZB Прелистувачи - наоѓање на содржина на Usenet

Usenet е многу популарен начин за размена на пораки и преземање на сите видови содржини од интернет. Во последниве години, станува се повеќе и повеќе мејнстрим. Сега многумина сметаат дека е подобра алтернатива на пороите. Едно од главните недостатоци ...

Google сега има 50M Local Guides кои додаваат содржина во Google Maps и Search

Google беше домаќин на својот втор Самит за локални водичи за луѓето кои придонесуваат кон содржината за бизнисите во нивните локални области на Google Maps и Search претходно оваа недела. Таа ги собра најголемите соработници на 150 од земјите на 62 во областа на заливот Сан Франциско. Во 2016, имаше ...

groovyTip: Како да печатите содржина на папка во Windows 10

Печатење на структурата на директориуми на папка - вклучувајќи ги и имињата на датотеките и подпапките - е една од оние едноставни задачи што треба да бидат лесни за Windows 10. Добрата вест е дека е лесно, кога ќе знаете како да го направите тоа. Сепак, тоа бара користење на командната линија. ...

Блог оптимизација: Како да пребарувач Оптимизирате вашиот блог содржина

Search engine optimization е неверојатно важно за пазарот. Кога ќе ги оптимизирате своите веб-страници - вклучувајќи ги и вашите блог постови - го правите вашиот веб-сајт по-видлив за луѓето кои бараат клучни зборови поврзани со вашиот бренд, производ или услуга преку пребарувачите како Google. Но ...

Plex започна 'Plex News' со бесплатни содржини од 190 провајдерите

Plex денес го објави лансирањето на Plex News, нова персонализирана услуга за вести што е достапна за корисниците на Plex. Plex News вклучува национални, меѓународни и локални вести од 190 провајдерите како CBS News, CNN, A + J, IGN, Чеда, Financial Times, Mic и многу повеќе. Plex News е ...