Таг: уред

Google Pixel XL 2: "Муску" уредот е откажан во корист на поголем "Taimen" мобилен телефон

Новиот извештај тврди дека развојот на директен наследник на Google Pixel XL, со кодно име "Муски", е откажан. Сега се шпекулира дека телефонот е заменет со поголем уред со кодно име "Taimen", кое LG Electronics може да го произведе за Google. Не …

GnuBee: Личен blobfree NAS / Облак сервер за хакери

GnuBee е личен NAS сервер (Cloud Attached Storage), кој во моментов се финансира со набавка на толпата. Тоа е low-cost, low-power, NAS уред кој работи GNU / Linux и се тврди дека е базиран на слободен, слободните и софтвер со отворен код. Нема потреба од сопствени драјвери ...

Microsoft Surface Pro 5 датум за издавање, цена, карактеристики, спецификации: Microsoft може да открие Surface Pro 5 на 23 Мај Шангај настан

Можеме да добиеме увид во Surface Pro 5, Surface Book 2, или дури и гласините за Surface Phone се појавиле - Surface Pro 5 на Microsoft Surface Pro требало да слета некогаш во 2017. Ова ќе биде петтата верзија на Мајкрософт Surface Pro таблет ...

Што да направите кога вашиот iPhone или iPad нема да се вклучи

Дали имате iPhone, iPad или iPod кој одбива да се вклучи или да се појави како "bricked"? Има добри шанси дека вашиот iOS уред е сеуште фунционално функционален, но само треба да користите нежно убедување за да го разбудите. Во секој случај, …

Bixby Speaker против Амазон Ехо: Samsung Granted Design патент за аудио уред

Samsung во иднина би можел да се приклучи на пазарот за звучници со моќен асистент. Техничкиот гигант со седиште во Сеул, Јужна Кореја, неодамна му беше доделен патент за дизајн за мистериозен "аудио уред", и тоа нема да биде изненадување ако ова се претвори во ...

[Совет] Оневозможете го или отстранете ја апликацијата "Центар за безбедност на Windows Defender" во Windows 10

Оневозможете или отстранете ја апликацијата "Центар за безбедност на Windows Defender" во Windows 10 Windows 10 понови верзии, како што се Ажурирање на креаторите, а подоцна доаѓаат со апликацијата "Центар за безбедност на Windows Defender" која работи како преден дел за традиционалната програма на Windows Defender. Тоа им помага во следењето на вирусната заштита, заштитниот ѕид ...

Како да спречите синхронизација на iTunes секој пат кога го поврзувате Вашиот iPhone

Кога го поврзувате вашиот iPhone со вашиот компјутер или Mac, iTunes започнува автоматски. Никогаш не прашува дали сакате да се отвори секој пат кога ќе го поврзете вашиот телефон или таблет. Тоа само го прави тоа. Нема вграден начин да се спречи тоа да се случи.Ако сте на ...

Како да го користите Extender Installer за автоматско повторно да ја потпишете апликацијата jailbreak

Сега, кога Extender Installer е издаден за Cydia Extender на jailbroken уреди, имавме неколку барања за брз водич за тоа како да го користите. Не гледам понатаму! Следете ги нашите инструкции подолу за да се осигурате дека вашата апликација за притвор никогаш нема потреба од повторно ставање наназад од компјутер. ...

Црвениот HTC U 11 се појавува, виртуелно прави протекување

Имаме нова лажичка на претстојниот предводник на HTC, HTC U 11. Ние веќе слушнавме дека уредот ќе дојде со приклучок за слушалки за 3.5mm на USB-C адаптерот, што директно значи дека уредот нема да има приклучок за слушалки. Што, дали си изненаден? ...

Галакси J7 (2017) уште еднаш истекува во целост на GFXBench

Назад во февруари на GFXBench се појави уред наречен Samsung Galaxy J7 (2017). Сега, поинаква верзија на истиот уред се појави на репер веб-страница, алудирајќи на подобри спецификации. Сегашната листа сугерира дека новиот Galaxy J7 (2017) ќе има Full HD резолуција на ...

Како да преместите белешки од вашиот iPhone на iCloud

Апликацијата Забелешки во iOS може да зачувува белешки на вашиот уред или да iCloud. Кога креирате белешка, можете да одлучите каде ќе ја зачувате. Белешките на вашиот iPhone не се синхронизираат со iCloud. Ако го избришете уредот, врати го, или нешто слично ...

Први 4K и зголемени слики слики откриени за Xbox проект Шкорпија

Прво, порано во месецот Мајкрософт откри цела планина на информации за сè што повеќето од нас сакаа да знаат за функционалните хардверски и софтверски спецификации на Xbox Project Scorpio. Она што го покажаа обележаните спецификации за Шкорпијата беше уред кој лесно го нуди ...

Новиот UDP-205 4K UHD Blu-ray Player на Oppo ветува хардкор аудио моќ

Најновиот 4K UHD HDR Blu-ray медиа плеер од Oppo е замена на минатогодишниот UDP-203 и како дел од обновувачката Oppo ја дадоа својата нова машина, купувачите можат да очекуваат медиумски уред кој е спакуван со моќна аудио конекција за врвен Hi-fi приклучок. И ...

OnePlus 5 започнува наскоро, извршниот директор Пит Лау се приближува кон телефонот на Weibo

Извршниот директор на OnePlus Пит Лау задеваше уметничка слика за претстојниот предводник на компанијата - OnePlus 5 на кинеската социјална мрежа Weibo вторник. Престојниот паметен телефон се очекува да се натпреварува со водечките 2017 уреди како што се Google Pixel 2 и Samsung Galaxy S8 од ...

Како да го добиете WhatsApp за да работите повторно на вашиот BlackBerry BB10 уред

Дали забележувате дека повеќето корисници на Blackberry не можат повторно да го користат Whatsapp? Ова се случи денес (18 / 01 / 2017). Ова е многу фрустрирачко, бидејќи никој не го очекува овој проблем до најмалку јуни 2017 според ажурирањето на веб страната на ББ. Сепак, целата надеж не се губи, ако добиете ...

Наводниот iPhone 8 Шематски го прикажува вертикалната задна камера со двојна леќа, совети за безжично полнење

Наводниот iPhone 8 Schematic ја опишува вертикалната задна камера со двојна леќа, совети за безжичното полнење. Уште еден наводен шематски план на iPhone 8 ги прави денешните кругови, кои ги споделуваат на Твитер неколку "пронаоѓачи", кои често ги делат наводно истечените слики на уредот извори од Weibo и неименувани tipsters. KK Leaks, OnLeaks и ...

Samsung Galaxy Note 8 официјално потврдено; Компанијата вели дека е подигнувањето на уште еден предводник во доцниот 2017

Samsung ја објави својата квартална заработка за првиот квартал на фискалната година 2017. Додека компанијата објави профит од $ 8.7 милијарди што го направи кварталот својот втор најдобар досега, исто така, направи важна најава - тоа ќе биде лансирање на вториот предводник на уредот во доцните 2017. ...

Мајкрософт ги покани избраните Windows Инсајдери во САД да ги тестираат звучниците на Кортана

Мајкрософт денес се луди. Следеше некои од најконвенционалните чекори за промоција на својот бренд и производи. Неодамна, таа продаде дел од најновите Galaxy S8 мобилни телефони во САД како специјално издание за подобрено искуство со Microsoft Apps. Потоа ...

Chuwi го претстави LapBook 12.3, евтин лаптоп со Windows 10 со одлични спецификации

Chuwi е кинески производител кој постојано произведува Windows 10 уреди со одлични спецификации, но по разумна цена. Во текот на изминатата година и половина, Chuwi лансираше плетеница на уреди како Vi8 Plus таблет, Hi12 чеша, и HiBook 2-во-1. Во ...

Отклучен Alcatel IDOL 4S со Windows 10 пристигна во Microsoft Store

Алкател го претстави новиот 4 паметен телефон IDOL 10S во ноември 2016 со T-mobile во САД. Многу подоцна, во март 2017, компанијата го објави отклучен модел на уредот. Уредот сега е достапен за продажба во Microsoft Store. Уредот …