Таг: уреди

Како да синхронизирате известувања и потсетници низ уредите кои користат Cortana

Обезбедување на постојано и беспрекорно искуство насекаде се клучните аспекти на оперативниот систем Windows 10. И синхронизација на известувања на уреди е мал дел од неа. Размислете за подесување каде што ќе бидете известени за вашите пораки и пропуштените повици ...

Ubisoft најавува "Саут Парк: телефонски уништувач" за iOS, Android уреди

"Саут Парк: фрактура, но цела" на Ubisoft не е единствената игра што студиото ќе го издаде, што се базира на анимирана серија. Студиото објави во текот на својот ексклузив 3 воведниот дека ќе објави и "South Park: Phone Destroyer" за паметни телефони подоцна оваа година. ...

Оваа Линукс Цел на Линукс ги обесхрабрува Мали Пи уреди

Кратко: Некои уреди од Raspberry Pi се подложни на малициозен софтвер кој ги заробува уредите за да ми ја криптовалентност. Ако го користите уредот Raspberry Pi со стандардниот инспектор за најава, вие сте изложени на ризик. Малициозен софтвер Линукс, Linux.MulDrop.14, кој ги инфицира уредите Raspberry Pi е откриен. ...

Како да ја слушате музиката на Apple на повеќе уреди одеднаш

Како можете да ја слушате музиката на Apple на повеќе уреди одеднаш? Едноставно, но ќе ти треба семеен план! Update May, 2017: Додадени се нови слики од екранот и текст за iOS 10. Тоа е речиси две години од лансирањето на Apple Music, а не многу ...

Како да ги снимите Whatsapp повиците со уредите со Android / iPhone

Whatsapp нема потреба од воведување, нели? Секој го користи за разговор со пријателите / семејството. Денес, луѓето го користат WhatsApp секојдневно за најмалку 4-5 часа. Бројот е голем кај младите. Whatsapp messenger е главно за разговор со пријатели / семејство, додека некои луѓе го користат Whatsapp за нивниот бизнис ...

Како да ги синхронизирате подесувањата низ уредите во Windows 10

Конфигурирањето на прилагодувањата и апликациите на сите ваши уреди е навистина време и заморно, ова е местото каде што функцијата за Windows 10 Sync доаѓа како спасител. Можете да ги синхронизирате сите ваши поставувања и апликации низ сите ваши Windows уреди, така што ако некогаш повторно се инсталира ...

Поправете ја листата на апликации што не се појавуваат на апликацијата Settings во iOS 10

Генерална критика против Apple и iOS е дека таа повеќе не е иновативна. Карактеристиките воведени во десктоп и мобилни оперативни системи на Apple не се импресивни. Хардверските додатоци направени на десктопот и мобилната линија се насочени кон продажба на повеќе производи. Или се согласувате или ...

Logitech Harmony поврзан со iPhone е крајниот универзален далечински управувач

Ако потрошите многу време во дневната соба со многу уреди за забава, системот Logitech Harmony е достојна инвестиција. Јас некогаш имав универзален далечински управувач што јас сум прилично сигурен дека е големината на чевлар. Така се сеќавам, ...

PSA: Intel Atom C2000 чипови Маани за измама / NAS / Firewall уреди кои се напојуваат со Linux, pfSense и FreeNAS

Интел чипс Atom C2000 се производи за цигари, и тоа не е само хит на Cisco. Од theregister: семејството Intel процесор Atom C2000 има грешка што ефикасно цигли уреди, чини компанија на значителен износ на пари за да се поправи. Но, полупроводничкиот гигант нема да открие колку точно ...

Apple iOS 10.2.1 ги штити корисниците од Weeping Angel

Безбедносната заедница вели дека содржината на Vault 7 не е "изненадување", но невнимателно Повеќето уреди од iOS се заштитени од нападите на ЦИА за напад на ајкула, откриени од Викиликс минатата ноќ, тврди Apple. Во соопштението испратено до ИТ Про, компанијата Купертино рече: "Технологијата изградена ...

Мемориската меморија е полна? 2018 паметните телефони ќе имаат до 512GB меморија со ултра-брза меморија

Со нови функционалности, со бројни апликации и зголемената употреба на вградените телефонски апарати, постои една работа што корисниците на паметни телефони би можеле да ги загрижат - достапноста на простор за складирање на нивните уреди. Од 2011, средниот простор за складирање на уреди се премести од ...

Samsung Galaxy S8 / S8 + Vs на iPhone 7 / 7 Plus наспроти други уреди [споредба со физичка големина]

Ако сте одлучиле на внатрешно ниво дека сте најпосле дефинитивно заинтересирани за купување на Samsung Galaxy S8 / S8 + кога ќе пристигне, но сте ја направиле својата мисија да дознаете повеќе за уредот пред да започнете, тогаш ќе бидете задоволни со брзината на ...

Наредната генерација на уреди за домашна автоматизација од страна на гнездо во нов извештај

Гнездото се подготвува да лансира нова, поевтина верзија на популарните паметни термостати, како и нејзиниот нов хардверски хардвер, според извештајот на Блумберг денес. Објавувањето ги наведува луѓето кои се запознаени со ова прашање, но не продолжуваат ...

Samsung Galaxy S8, S8 Плус Земете FCC-сертифициран: Дали паметните телефони што се стартуваат наскоро?

Самсунг е подготвен да го лансира својот првичен уред за 2017, Galaxy S8 или до крајот на март од почетокот на април, како што потврди и Федералната комисија за комуникации во средата. Според листата, Galaxy S8 ќе биде уред со 5.8-инчен и Галакси ...

Nintendo Switch Joy-Con контролор: Новите контролори на Nintendo работат со Windows, Mac и Android уреди

На Nintendo Switch е наметнат како конзола која им овозможува на гејмерите да играат дома или во движење. Како што откриваа неколку гејмери, има уште повеќе начини да се игра отколку рекламира Nintendo. Единствени Joy-Con контролори на системот се исто така компатибилни со ...

Амазон Алекса: Телефон-како Алекса уреди во развој

Alexa на Амазон може да се користи за разни домашни задачи, но дали може да ги направи вашите телефонски повици? Recode извештаи дека Амазон е развој на Алекса-базирани уреди кои ќе имаат способност да се користи како телефон-како домофон. Уредите се уште се во бета и детали ...

Овозможете синхронизација на SMS помеѓу Windows 10 уредите и Skype

Неодамна ги покривме некои нови функции во Скајп за ажурирање на годишнината на Windows 10. Новото ажурирање за Skype (Skype Preview) ви овозможува да праќате и примате SMS и MMS пораки директно од Windows 10 PC ако имате Skype за Windows 10 Mobile ...

Како да се овозможи автентикација со две фактори на iPhone

Со најновиот тренд во безбедносните барања на интернет, лозинката не е доволна за да ја зачувате вашата сметка на вашиот iPhone. Ако неовластено лице ја добива вашата лозинка, потребен ви е друг слој на сигурност, поточно дво-факторска проверка. Два факторска проверка ќе осигури дека вашата сметка на Apple е ...

UHD Alliance развива нов мобилен HDR Premium стандард за паметни телефони и таблети

Удс Алијансата, големиот конзорциум на производители на содржини, производители на електроника и телевизиски креатори, е сигурен дека 4K HDR видео може да има некои високи стандарди за квалитет за следните генерации ултра-HD паметни телефони, лаптопи, компјутери и таблети. Организацијата го прави тоа преку ...

Dolby Vision HDR подготвена за многу повеќе уреди од 4K Благодарение на верзијата на софтверот

Високиот динамички опсег помина од тоа да биде речиси непозната нова технологија, која многу луѓе веројатно се сметаа за повеќе од трикови, што било долгорочно, за да биде една од најважните функции за прикажување во 4K, а сега дури и HDTVs на 2017. Ние би ...