Таг: Фејсбук

Фејсбук признава дека ги чува вашите фотографии кои никогаш не се објавени; Податоци за 6.8 милион корисници кои се изложени на апликации од трети страни

Facebook has disclosed another security mess-up that affected millions of its users – something that has become a routine for the social networking giant. The company says a bug allowed third party developers to see photos of Facebook users who had uploaded certain images but hadn’t …

Како да преземете и зачувате Фејсбук видеа

Во текот на изминатата година, "Фејсбук часовник" забележа значителен успех - од почетокот на 2018, вкупното време поминато гледање видеа во Watch се зголеми за 14x. Facebook Watch нуди илјадници импресивни, висококвалитетни видеа за забавни и образовни цели. Исто така, обезбедува содржина ...

Што треба да знаете за 81,000 Hacked Фејсбук сметки

Уште еден ден, друга закана за приватност на интернет. Но, дали треба да бидете загрижени за овој последен извештај? Прочитајте за да дознаете. Би-Би-руската служба известува дека група хакери ги пресретнале информациите за сметките и приватните пораки од најмалку корисничките сметки на Фејсбук на 81,000. Некои од …

Како да започнете и да ја користите Facebook Watch Party

Социјалното вмрежување е за развој на контакти и одржување на пријателства. Тоа е еден медиум, каде што неколку познаници транзиција во солидно пријателство многу брзо. Сведоци на порастот на популарноста на овој медиум, многу платформи како што се Фејсбук доаѓаат напред и градат нови начини да ги донесат луѓето ...

Фејсбук Хакирано: Како да ја заштитите вашата Фејсбук профил во докажани начини на 4

Инцидент со хакирање се случи во Фејсбук. Техничкиот гигант "Фејсбук" потврди дека имало прекршување на најмалку 50 милиони Фејсбук сметки поради некои големи хакерски активности. Хакерите експлоатирале функција на Фејсбук за да добијат пристап до дигиталните клучеви на сметката. Може да се користи ...

Еве како да знаете дали сте биле погодени од хакерот на Facebook и како да ја избришете вашата сметка

Фејсбук рече дека 30 милион сметки биле компромитирани во голем хак. Тоа е долу од сметките на 50 милиони, за кои прво се проценува социјалната мрежа, но сѐ уште не се големи вести. Иако Фејсбук презеде чекори за заштита на корисниците во однос на нападот, компанијата соопшти ...

Фејсбук додава посебна карактеристика на "Дивали" за корисниците во Индија: Еве како функционира

Фејсбук во социјалните медиуми во средата ја претстави новата специјална функција "Дивали" за да им овозможи на корисниците да споделуваат специјални колекции на видео или слики за да ги споделат со своите најблиски. Сепак, таа ќе биде достапна само на англиски корисници и само еден ден. "Денес, луѓето ...

Хакери продаваат украдени приватни Фејсбук пораки за 10 центи по сметка

Фејсбук е под микроскоп уште од скандалот Cambridge Analytica излезе на виделина и платформа за социјално вмрежување се обидува да се справи со секоја ситуација внимателно. Додавање на проблемите на најголемата мрежа на социјални медиуми во светот, која има над 2 милијарди корисници низ целиот ...

Како да го конвертирате профилот на Фејсбук на страница

Фејсбук е најголемата и најпопуларната веб-страница за социјално вмрежување. Ако имате профил на Фејсбук и сакате да го конвертирате вашиот Фејсбук профил во страница и да ги преместите сите детали од профилот на страница, тука е она што треба да го направите. Да претпоставиме ...

Како да го користите е-мејл адреса за да пронајдете некој на Фејсбук

Дали барате стариот ваш пријател за да комуницирате со на Facebook? но, за жал, единствениот детал кој го имате за личноста во моментот е адресата на е-поштата на лицето, Можеби може да ви биде испратена е-пошта од некој чиј ...

Вашиот водич за Топ 5 социјални медиуми Опции за рекламирање

Постигнувањето на вистинската публика на социјалните медиуми веќе не е за вештина. Денес играта е pay-to-play. Со заситени платформи, органските дофати за бизнисите преземаа срам. Тоа не значи дека бизнисите треба да се откажат од 2.6 милијарди луѓе активни на социјалните медиуми низ целиот свет. Ти ...

Маркетинг вашиот бизнис на Фејсбук: Фејсбук страници наспроти профили

Дали сте маркетинг на вашиот бизнис на вашиот личен профил на Фејсбук? Сега може да биде време да го поместите вашиот маркетинг фокус на страница на Фејсбук. Тоа е повреда на Фејсбук Услови за да го користите вашиот личен профил да претставувате нешто друго од вас, како што е ...

Фејсбук во проблеми повторно како 50 милиони сметки се пробиени

Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг, само откри дека социјалните медиуми се пробиени. Хакерите украле безбедносни токени на над 50 милиони корисници. Компанијата потврди дека нападот бил извршен преку безбедносна ранливост во функцијата "Види како". Фејсбук го претстави "Погледни ...

Отстранете пристап на апликацијата за 3rd-партија од вашите онлајн сметки

Бев случајно минува низ моите Фејсбук Подесувања кога забележав дека преку 80-апликациите имам дозволи да ги користам моите Фејсбук податоци. "Добро за нив", мислев да верувам дека повеќе од половина од нив ќе ги продаваат моите податоци на интернет маркетинг компании. Фејсбук …

Фејсбук и Инстаграм ги претвораат можностите за дигитална благосостојба на екранот

Како што вети, Фејсбук носи алатки како Screen Screen како и нејзината апликација за мобилна апликација и Instagram. Ажурирањата наскоро ќе се појават на мобилните апликации на Instagram и Facebook. Вашите дигитални благосостојба прашања Според компанијата: Сакаме време луѓето да поминат на Facebook и Instagram да ...

Фејсбук вели дека грешката при поставувањето на приватноста влијае на бројноста на 14M

Фејсбук вели дека грешката во врска со приватност е погодена колку што 14M софтверската бубачка на Фејсбук ги наведе некои корисници да објавуваат по дифолт, без оглед на нивните претходни поставки за приватност. Фејсбук вели дека софтверската буба им довела на некои корисници јавно објавување без оглед на нивните претходни поставки. ...

Како да ги проверите вашите апликации поврзани со Google и Фејсбук

Дали сте редовен или робустен корисник на алатки на Google? Дали ја користевте вашата сметка на Google за да се пријавите во апликации од трети лица? Дали честопати правите квизови испратени од пријатели на Фејсбук? Или, како и со Google, дали сте користеле вашата сметка на Фејсбук за да влезете во ...

Како да ја добиете реакцијата на знамето на гордоста на Фејсбук

Сподели некои љубов на Фејсбук за време на гордоста месец! Секој во iMore сака, добро, љубов. Ние исто така имаме Фејсбук сметки! Ако го прославувате Прадесниот месец и имате сметка на Фејсбук, веќе сте виделе поголем дел од измените во сметката што можете да ги додадете, како привремени профили. Ако ти …

Патент на Фејсбук на Фејсбук што ги зема тајните фотографии за да ги открие вашите емоции

Фејсбук полека мигрирал на други платформи од нејзиното лансирање. Но, неодамнешното пријавување на патент покажува дека потенцијално може да се внимава на нешто позначајно: вашата веб камера. CBInsights пријави дека патентот во прашање ќе биде за систем кој ќе користи паметен телефон или ...