Таг: Функција

Како да архивирате мислења на Instagram: нова функција достапна за сите корисници

Наместо да ја избришете скапоцената, но, можеби, срамната меморија од вашиот профил на Instagram, сега можете да ја архивирате. Функцијата "архива" се претстави на корисниците во вторникот во ажурирање. Целта беше да им даде на корисниците повеќе слобода, овозможувајќи им да се посветам и да се промени ...

Како да го користите GIPHY за да ги претворите GIF во Live Photos

Сакате да дознаете како да ги претворите GIF-ите во живо фотографии користејќи GIPHY? Тоа е лесно! Еве како. Ако сте некој кој сака Слики во живо и има огнена страст за GIFs, тогаш зошто да не го комбинирате 2? Нова функција која неодамна го погоди GIPHY им овозможува на корисниците да ...

Еднократна задна камера, 5 mAh батерија

Спецификации и карактеристики за претстојниот телефон OnePlus 5 се протекуваат лево и десно во изминатите неколку недели. Сега, уште еден специјален лист за еден од првите паметни телефони на OnePlus за 2017 протекува, давајќи им на сите сите да знаат за тоа. Новиот OnePlus 5 ...

Поло е интересен нов менаџер на датотеки GTK3 (бета)

Развиен од Тони Џорџ, кој исто така стои зад другите прилично популарни апликации како Selene Media Converter, TimeShift резервната алатка и многу повеќе, Polo е достапен само за корисници кои досега донираат. Стабилното ослободување ќе биде достапно за сите корисници, меѓутоа, оние кои донираат ќе добијат ...

Како да го вклучите Windows Sonic опкружувачкиот звук во Windows 10

Ажурирање на креаторите на Windows 10 ме остави совладан кога станува збор за можностите и целокупните поправки на грешки. Игра Режим, боја 3D и промените во Старт мени претставуваат само мал дел од changelog. Во овој сегмент, ние ви донесеме нова ...

[Совет] Оневозможи или Отстрани "Портал за мешана реалност" во Windows 10

Оневозможи или отстрани апликација "Портал за мешана реалност" во Windows 10 Веќе ви кажавме дека новите верзии на Windows 10, како што се Ажурирање на творци, а подоцна доаѓаат со нова функција наречена "Мешана реалност", која е исто така позната како "Холографски Windows". Оваа функција обезбедува виртуелна реалност ...

Ажурирањето на Corebird Твитер на Twitter дава преносни нови функции

Ажурирање на десктоп Линукс Твитер-апликацијата Corebird е достапна за преземање. Corebird 1.5 карактеристики со скромни сет на подобрувања, вклучувајќи го и редизајнираниот волшебник за профил и можноста брзо да зачувуваат медиумски прилози во твитови користејќи десен-клик> "Зачувај како". Ажурирањето исто така го гледа ...

Темата на Firefox контејнерите ви овозможува да ги доделите веб-локациите до одредени контејнери

Контејнери за Firefox Дали сте слушнале за Firefox контејнери? До денес, ниту јас не сум. Но, оваа уредна експериментална карактеристика неодамна зеде уредна нова функција, па се чувствува како добро време да го споменеме. Firefox контејнерите Firefox контејнерите се експериментална карактеристика која ви овозможува ...

'Breath Of The Wild' Верзија 1.2 додава 8 нови јазици

Најновото бесплатно ажурирање за The Legend of Zelda: Здивот на дивината пристигна, а најголемата дополнителна верзија 1.2 носи до многу пофали Nintendo Switch игра повеќе јазици за да изберат за време на cutscenes. Ажурирај го 1.2 за дишењето на дивиот исто така поправа и подобрува ...

Како да ја поправите продолжената репродукција во VLC Player во Windows 10 Креаторите Ажурирање?

VLC плеер е верстиле играч кој има плетеница на кориснички пријателски карактеристики. На пример, таа имаше можност за репродукција на репродукција што беше навистина корисна алатка. Тоа може да открие кога медиа датотеката игра во VLC, е затворена, така што ...

"Мајкрософт" повторно го претвора напојувањето со Redstone 3 во Windows 10

Мајкрософт лансираше нова функција во Windows 10 Изградба на 15002 неколку месеци назад, што му овозможи на оперативниот систем да ги контролира позадинските задачи. Оваа карактеристика беше измислена со терминот "придушување". Ажурирањето започна во јануари и ажурирањето беше закажано во средината на февруари. ...

Ноќно светло: нова нотација додадена на креаторите Ажурирање за Windows 10

Мајкрософт има интегрирано нова функција во ажурирањето на креаторите во Windows 10. Функцијата за ноќно светло е слична на функцијата Flux на Apple. Знаеме дека Сината светлина во позадинското осветлување на мобилен уред или лаптоп не е добра за очи. ...

Како да го овозможите или оневозможите Фокусираното сандаче во апликацијата за пошта во Windows 10?

Мајкрософт има вградено нова функција во апликацијата за Windows 10 Universal Outlook Mail наречена "Фокусирано сандаче". Фокусираното сандаче е главно склоно во организирање на пошта и филтрирање на важните пораки до посебна допрете наречена Focused Tab. Многу други поштенски услуги го имаат овој тип ...

Најнови пријатели во близина на Фејсбук

Функцијата Пријатели во близина на Фејсбук ви овозможува да ја пронајдете локацијата на пријателите кога се во близина. Можете лесно да ја користите функцијата Околи пријатели во Фејсбук на вашиот паметен телефон. Можете лесно да ги следите сите ваши пријатели на Facebook во реално време на вашиот паметен телефон. Можете исто така брзо да се сретнете ...

Google Мапи сега се сеќава каде сте го паркирале автомобилот

Google вчера објави функција која им помага на корисниците на "Мапс Мапс" да се сетат каде го напуштаат нивниот автомобил откако ќе стигнат до нивната дестинација. Карактеристиката е доволно едноставна за активирање откако ќе сте паркирани, и како Apple Maps, ако го имате вашиот iPhone поврзан со вашиот автомобил ...

OneDrive сега ви овозможува да ги видите целата папка кога сте најавени на Андроид

Апликацијата OneDrive на Андроид денес собра нова верзија на Google Play Store. Ажурирањето носи уредна нова функција која им овозможува на корисниците да ги гледаат целата папка кога се исклучени. Претходно, корисниците можеа да преземаат само една датотека за да можат да ги гледаат ...

Google, наводно, планира да стави свој инстант-блокирачка функција во Chrome

Единствениот начин за блокирање на рекламите на Google Chrome веб-прелистувачот е да ги преземете екстензии од трети страни, но тоа може да се промени наскоро. Google, наводно, планира да изгради сопствен рекламен блокер за Хром, кој може да биде вклучен стандардно за сите корисници. Луѓе ...

Нови функции во Кортана на Windows 10 v1703

Мајкрософт даде уште една предност до Windows 10 со нови функции и подобрувања, наречени Windows 10 Creators Update. Со големи надградби до Cortana и Windows Ink, нови 3D апликации, VR способности, читач на е-книги, нови функции за игри и подобри безбедносни поставки, верзијата 1703 е наменета ...

"HTC U" запечатен "предводник на паметен телефон започна 16 мај

Интелигентен уред и производител на VR HMD HTC објави дека ќе го лансира HTC U предводен паметен телефон на 16 мај. HTC објави веб-страница за одбројување на настанот (18 денови да отиде). Промотивниот материјал и видеа за наредниот настан го задеваат клучот што се разликува ...

Samsung Galaxy S8 Plus: Новото безбедносно ажурирање го подобрува препознавањето на лицето

Samsung го лансираше новото ажурирање на својот smartphone Galaxy S8 Plus во четвртокот. Пакетот за над-воздух вклучува месечно безбедносно ажурирање на Google за април, кој ќе има поправки за најчестите слабости и експозиции на 49 за Android и 16 специфични за уредите Галакси. SamMobile доби ...