Таг: игра

Мобилната игра на "Легенда на Zelda" на Nintendo би можела да има датум на издавање на 2017

Франшизата Zelda на Nintendo е на речиси секоја конзола на Nintendo од почетокот на компанијата. Наскоро, играта серија може да се упати кон вашиот телефон. Нинтендо развива нов запис за "Легендата за Zelda" што ќе биде за паметни телефони, објави Wall Street Journal. Неколку ...

"Неправда 2" рејтинг на знаци: Целосна листа на мобилни и конзолни ликови (вклучен DLC)

Барате комплетна Неправда 2 карактери? Проверете ја нашата листа на сите мобилни и конзолни ликови откриени досега, вклучувајќи DLC протекоа и потврдени знаци, тука. За помалку од еден ден Неправдата 2 е поставена за пуштање на PlayStation и Xbox One по ...

"На Surge" Преглед: Sci-Fi Souls на Deck13-како е голем рејтинг

Поретко е да се видат нови игри кои се обидуваат да ги реинвенционираат жанровите што ги претставуваат. Јаглеродни копии се лебот и путер во индустријата за игри. Па можете само да замислите колку сум возбуден кога започна промотивниот циклус за The Surge. Изгледите за играње ...

Преглед на Farpoint

Никој не изгледа сосема сигурен дали сепак PlayStation VR е успешен или не. Сеуште е тешко да се слушаат слушалки, и ако недостатокот е еднакво на популарноста тогаш тоа сугерира дека можеби ова нема да му се придружи на EyeToy на купот на заборавениот хардвер на Sony, но само ...

'Неправда 2' Водич за мобилни совети: Стратегии за освојување на повеќе битки и израмнување побргу

Само што почнав да ја играм мобилната игра Неправда 2 и барам некои совети, трикови и стратегии за да освојам повеќе битки, да бидам побрзо и да отклучам повеќе херои? Проверете го водичот на нашиот почетник за напојување напред во Неправдата 2, овде. Во четвртокот, Ворнер Брос падна ...

Neko Atsume совети и трикови: Како да се добие бесплатно злато и сребро риба, мами, хакове и многу повеќе

Ние ги истражуваме скриените тајни и карактеристики на Neko Atsume, љубопитно појавата на мачка која собира мобилна игра за iOS и Android, за да ви ги донесе најдобрите совети и трикови за градење на вашата меки колекција. Neko Atsume стана нешто на удар на спан за јапонски програмери ...

"ARMS" Nintendo Switch директно доаѓа Мај 17 со "Splatoon 2" приколка - тајмс и струи

ARMS и Splatoon 2 ќе бидат прикажани за време на Nintendo Direct поток на мај 17 во 6 pm EDT со кој се истакнуваат и претстојните игри на префрлување. ARMS ќе биде истакната карактеристика, додека навивачите на Splatoon можат да гледаат напред кон свежа приколка. Нинтендо на Америка откри ...

"Far Cry 5" може да биде повеќе "црвено мртво откуп" од тропскиот остров

Со E3 веднаш зад аголот, сега е време за истекување на видео игри и гласини. Најдоцна, за Far Cry 5, сугерира дека играта ќе биде западен, возење на возбудливиот воз на Red Dead Redemption 2. Пред да почнеме, осигурај се дека го земате сето ова ...

Топ 10 тркачки игри за Xbox One

Тркачки игри се околу уште откако компјутерски игри почнаа. Но, никогаш не биле толку успешни како што се во оваа возраст на конзоли. Можеби причина е тоа што џојстиците и контролорите го направија полесно и попријатно да контролираат автомобили и велосипеди ...

Ubisoft е "Assassin's Creed: Origins" протекоа во нова слика

Сликата надвор од екранот на претстојната игра "Assassin's Creed" ја објави на интернет, при што извештаите тврдат дека новиот влез во франшизата ќе се вика "Assassin's Creed: Origins". Сликата на "Assassin's Creed: Origins" објавено на Reddit од страна на корисник со рачката "shoutouttoashraf." ...

Преглед на плен

Како додавате сложеност на жанрот како страшно сложена, како што е преплавена со системи, варијабли и ударни ефекти како т.н. "извонредна симулација"? Еден од одговорите на Пјер на ова прашање - и ветувам дека ова не ми е чувство околу наслов - е ...

Најдобри бесплатни игри на iPhone 2017

Барате најдобри бесплатни игри на iPhone? Дојдовте на вистинското место. Во оваа статија ние ги заокружуваме најдобрите бесплатни игри на iPhone за вашата деликација, од борбени и спортски игри до загатки и RPGs. Кога разгледувате бесплатни игри на iPhone, треба да гледате ...

Sega потврдува дека Vanquish доаѓа на компјутер, објавува 25 мај

Vanquish, научно фантастичен стрелец од Sega и Platinum Games, доаѓа на компјутер наскоро. Првично објавен во 2010 на PlayStation 3 и Xbox 360, играта користи кул механизам за зголемување на слајдот за високи октански борбени возбудувања и истури. Во играта ќе се подигне во ...

Најава "Покемон ѕвезди" наскоро ќе дојде? Дисекција на шпекулации и гласини

Со E3 околу аголот, гејмерите бараат какви било совети или вести пред најголемата видео-конференција во земјата. Шпекулациите и гласините околу новата игра на Покемон навистина се зголемија во мај, но фановите на Покемон очекуваат премногу? Предвидување ...

"Блиц бригада: ривалски тактики" Преглед: "Clash Royale" Copycat што остава многу да се посака

Во средата, Gameloft ја објави својата најнова мобилна понуда, Блиц Бригада: Ривалските тактики. Играта, веројатно, има за цел да го зграби парче од масивната игра за мобилна игри. Суперцел ја презеде командата со својот блокбастер хит, Клеш Ројал. Со Clash Royale преостанатите еден од најдобрите заработуваат апликации во ...

"Мртов остров 2" се уште е во развој, но треба да се длабоко сребро само да се движи?

Eurogamer објави изјава од Deep Silver дека потврдува дека Dead Island 2 сè уште се развива од Sumo Digital. Но, издавачот одби да даде какви било дополнителни информации, како што е ревидираната временска линија за започнување или идеја за тоа кога би можеле да слушнат повеќе за проектот. Фановите ...

'Mario Kart 8 Делукс' Unlockables: Повеќе знаци и курсеви треба да се заклучени

Mario Kart 8 Делукс за Nintendo Switch е само чудесна, многу подобрена верзија на веќе многу добра игра. Ги вклучува сите карактеристики од оригиналната игра и DLC, плус неколку нови тркачи и преработена, по традиционална и многу повеќе задоволувачка битка ...

"Мртвиот остров 2" сеуште е во развој. Но, дали треба длабоко сребро да се движи?

Eurogamer објави изјава од Deep Silver дека потврдува дека Dead Island 2 сè уште се развива од Sumo Digital. Но, издавачот одби да даде какви било дополнителни информации, како што е ревидираната временска линија за започнување или идеја за тоа кога би можеле да слушнат повеќе за проектот. Фановите ...

Следна 'Наслов на Assassin's Creed' Наслов на играта, Парцела Детали Пропуштање

Немаше нова игра на Assassin's Creed во 2016, овозможувајќи Ubisoft да се повлече и да размисли како да ја преработи серијата. Според најновите гласини од WWG, се чини дека програмерите имаат преземено дополнително време за да се фокусираат на основната приказна за целата ...

Како да ги продавате своите стари игри на Амазон за кредит за нови игри

Не играм со тие стари игри? Преврти ги во Амазон подарок картички и купување на нови! Дали се сеќавате на добри денови за кои можете да одите во речиси секоја продавница за игри и да тргувате со вашите стари игри за пари? Изгледа како да одамна. Додека ...