Таг: игри

Најдобри игри за Nintendo Switch

Библиотеката за играње на играчи постојано се зголемува, но сѐ уште постојат ѕвездени издигнувања што ги освојуваат Бестесите. Иако Nintendo Switch се уште е реткост да се најде, се повеќе и повеќе луѓе скокаат на банда, особено сега кога повеќе наслови имаат ...

"Симс Мобил" Vs "Симс FreePlay": Која е разликата?

Симс Мобиле во основа е комбинација од Sims FreePlay и Sims 4. Исто така има и некои сосема нови работи, како креирање и прилагодување на Сим по повеќе детали, градење куќи, играње заедно со пријателите, сите со поголем фокус на продолжување на наследството на вашето семејство во повеќе генерации. ...

Топ 10 тркачки игри за Xbox One

Тркачки игри се околу уште откако компјутерски игри почнаа. Но, никогаш не биле толку успешни како што се во оваа возраст на конзоли. Можеби причина е тоа што џојстиците и контролорите го направија полесно и попријатно да контролираат автомобили и велосипеди ...

Најдобри бесплатни игри на iPhone 2017

Барате најдобри бесплатни игри на iPhone? Дојдовте на вистинското место. Во оваа статија ние ги заокружуваме најдобрите бесплатни игри на iPhone за вашата деликација, од борбени и спортски игри до загатки и RPGs. Кога разгледувате бесплатни игри на iPhone, треба да гледате ...

Како да ги продавате своите стари игри на Амазон за кредит за нови игри

Не играм со тие стари игри? Преврти ги во Амазон подарок картички и купување на нови! Дали се сеќавате на добри денови за кои можете да одите во речиси секоја продавница за игри и да тргувате со вашите стари игри за пари? Изгледа како да одамна. Додека ...

"Херои на бура" навивачите се потпираат со "overwatch" играчи фрлање игри

Заедницата на хероите на бурата е уморна од гледањето на играчите на Overwatch да фрлаат игри, а тоа растечко чувство на фрустрација се прелева во голем број социјални простори. И веројатно е фер да се постават дел од вината на нозете на Близард, и покрај јасни напори да се направи ...

Како да се играат игри на Facebook Messenger: Нови игри додадени за 2017!

Како и уживање во "врвот bantz" со пријателите во Фејсбук Messenger, апликацијата iOS / Android пораки исто така ви овозможува да репродуцирате избор на игри, токму таму во вашиот прозорец за разговор. Новите игри за 2017 вклучуваат Зборови со пријатели и 8Ball Pool, приклучувајќи се кон Galaga ...

Разбирање на програмери за забава ги зголемува деталите за новата неименувана игра

Инвеститорот зад серијата видео игри како што се Макс Пејн и Алан Вејк франшизите ќе се врати наскоро со нова игра. Developer Remedy Entertainment објави во средата дека потпиша партнерство со издавачот 505 Games за да го произведе својот следен натпревар. Детали за новата игра ...

Проект Шкорпија: 5 предвидувања за High-Spec Xbox - цена, игри, и издание

Проектот Скорпио е наскоро да го преземе екосистемот на Xbox од бура, но има многу неодговорени прашања за оваа машина со високи спецификации. Која е цената? Кога ќе го објави? Кои игри ќе имаат? Ние сме тука да ги понудиме нашите најдобри предвидувања за тие одговори. 1) Цена ...

PlayStation Сега наскоро ќе проследува PS4 игри на вашиот Windows PC

Мајкрософт мора да влезе во посилна конкуренција со Sony, бидејќи подоцна одлучи да ги проследи PS4 игрите на Windows PC преку PlayStation Now стриминг услугата. PlayStation Now гејмерски сервис е во собата да го зајакне своето гејмерско искуство и да ги вклучи PS4 игрите во ...

PS + May 2017 Games вклучуваат "Приказни од границите" и "Абзу"

Sony ги откри бесплатните игри за PS + претплатници. Додека понудите за PS4 гејмерите се прилично високо квалитетни, другите игри на листата не сосема живеат до останатите. Ајде да се нурнеме и да ги видиме сите шест натпревари кои доаѓаат во PS + претплатници во ...

15 Најдобрите бесплатни игри како Кенди Crush Saga

Се обложувам дека не треба да се запознаете со Сагата за Кенди Дрога. Нивоата, убавината и шарени бонбони се секогаш во твојот ум. Играта која влезе на пазарот во 2006, сега е на умот на сите. Искрено, го користев тоа додека бев ...

Како да го користите вашиот Joy-Con контролер за репродукција на видео-игри на вашиот Mac

Сакате играч контролер за вашиот Mac? Зошто да не користите Joy-Con? Играње игри на вашиот Mac со тастатура и глушец не секогаш нуди оптимално искуство, и со многу игри контролери таму, лесно е да се добие таа конзола чувство на контрола. Игри ...

Како да префрлите дигитална игра од еден Nintendo Switch во друга

Nintendo ви овозможува да ги преместите вашите дигитални игри од еден Switch to another, наместо да купите нова копија ако добиете нова. Споделувањето на дигиталните игри помеѓу конзолите не е толку лесно како што е на мобилните уреди како iPhone или ...

Преглед на доцниот премин

За оние кои гледаат видео-игри како додаток на кино, а не како алтернатива, порастот и падот на интерактивниот филм во средината на 1990-овите беа нешто како мистерија што ја отфрла. За момент, и од одреден агол, кинематографската Изберете своја сопствена авантура, ...

Најдобри стрелачки игри за iPhone и iPad

Подготвен, цел, оган! Овие одлични стрелците ќе го задржат вашиот iPhone и непотребно пушење! Стрелците се типични игри на високо-октански брзи адреналин-пумпање, кои се исполнети со експлозии, акти на насилство и, се разбира, многу оружје. Тие се меѓу најпопуларните наслови кога станува збор за ...

Најдобра точка и кликнете на авантуристички игри за iPhone, iPad и Android

Ја разгледуваме најдобрата точка и кликнуваме на авантуристички игри кои можете да ги преземете во 2017 за мобилни уреди на iPhone, iPads и Android. Од класичните римејки како што се Габриел Најт и ретро стилските наслови од саканите Wadjet Eye Games, до сите нови загатки како The Room ...

Xbox Live игри со злато Мај 2017: Бесплатни игри Вклучете "Tomb Raider", "Војна на ѕвездите"

За мај, членовите на Xbox Live Gold ќе добијат мешавина од слободни инди, големи и "Star Wars" титули. Големи Мајкрософт Мајор Нелсон вели дека составот на бесплатни игри од игрите на Мајкрософт од Xbox Live's Games With Gold се одржува на Xbox One од страна на "Giana Sisters: Twisted Dreams - ...

12 чекори за градење на сопствен персонален компјутер

Игриверот првпат отиде во мејнстрим со зголемената популарност на Nintendo Entertainment System. Тогаш тоа беше Sega Mega Drive, подоцна компјутер, PS2, Xbox 360 и назад кон компјутер. Кружувањето назад кон компјутер е неизбежно, бидејќи конзолите отсекогаш имале рок на траење. Графика, сепак, ...

Објавено на матичната плоча Asus ROG Maximus IX Extreme Z270

Asus Република Игрите (ROG) лансираше нов врвен end Intel Z270 Extended ATX gaming матична плоча. Asus ROG Maximus IX Extreme ги има сите карактеристики што може да ги очекувате, како што се Aura Sync осветлување, исклучителен звук, повеќе заштитни мерки и најновите опции за поврзување. Сепак, Asus ...