Таг: iPhone

Апликацијата на Google Assistant iOS додава Siri кратенка, што им олеснува на корисниците на iPhone да кажат Океј Google

Google го објави ажурирањето на апликацијата Google Assistant за iOS што ја носи поддршката на Siri Shortcut за апликацијата. Тоа значи дека сега можете да го активирате Помошник на Google, велејќи: "Еј Сири, ОК Гугл". Ова ќе им олесни на корисниците на iOS да побараат од Google ...

Како да ја смените iTunes (iPhone / iPad) Локацијата на резервна копија во Windows 10

На врвот на линијата iPhone доаѓа со 512 GB капацитет на складирање. Кога ви треба да направите резервна копија на овој iPhone на вашиот компјутер, ќе треба да бидете сигурни дека системот за возење (Windows 10 диск) има најмалку ист износ на бесплатни ...

Како да се реши мртов проблем на iPhone на вашиот Windows компјутер?

iPhones и iOS уреди се произведени од страна на Apple Inc, кој посебно се грижи и внимание во правењето на некои од најдобрите уреди достапни на пазарот. Значи, со iPhone, малку е веројатно дека ќе има тривијални проблеми. Но, знаеме, ништо не трае вечно, па дури и ...

Како брзо да заштедите повеќе простор за складирање на 2 GB на вашиот нов iPhone или iPad

Кога ќе го добиете тој сјаен нов iOS уред, ќе поминете извесно време како ќе го добиете она што го сакате. Едно место што најверојатно ќе започнете е со App Store. Без разлика дали станува збор за игри или апликации што најмногу го газат вашиот фенси, ќе ги грабнете ...

Како да се префрлате помеѓу милји и километри во апликациите Здравје и тренинг на iPhone и Apple Watch

Некои едноставни поставки во апликацијата за здравство може да ви помогнат подобро да ги следите вашите активности. На пример, ако сакате да користите километри наместо милји за следење на трчањето и одење, можете да ја направите оваа промена во неколку славини. Едноставно следете ги овие чекори ...

Како да го активирате eSIM на iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR во Индија

За прв пат, Apple конечно почна да ги поддржува двојните SIM картички во своите iPhone телефони, но со пресврт. Наместо да дадат два слота за SIM картички, најновите iPhone-и, iPhone XS, XS Max и iPhone XR, доаѓаат со еден физички слот за SIM картичка и ...

Совети за мобилна фотографија: Еве како да добиете неверојатни снимки на Apple iPhone XR овој Diwali

Apple го лансираше најпристапниот премиум мобилен iPhone XR, веднаш пред Дивали во Индија. Тоа е време на годината кога повеќето луѓе одат за платно шопинг треска да изгледаат најдобро за време на фестивалот на светлината. Исто така, бидејќи е долга ...

Huawei Mate 20 наспроти iPhone XR

Huawei Мате 20 наспроти iPhone XR кинескиот производител Huawei неодамна направи сериозен терен во светот на паметните телефони. Сега е втор по големина продавач на пазарот, притискајќи го Apple на трето, и сите, без можност да продаваат производи во САД поради ...

IPhone 749 од iPhone на Apple сега достапен за претходна нарачка, дали го добивате?

"Епл" брилијантен. На секој начин "2018 iPhone XR сега е официјално достапен за претходна нарачка. Откако првично го објави 6.1-инчниот iPhone XR на посветен медиумски настан од минатиот месец, компанијата со седиште во Купертино започна со прифаќање на XR пред-нарачки. Наместо едноставно да фрлиш нов уред во ...

Најдобра iPhone XR кутии што можете да ги купите веднаш [листа]

Овие се најдобрите iPhone XR случаи достапни за купување токму сега за вашиот сјајна нова, шарени паметен телефон од Apple со течен ретината дисплеј. Паметните телефони го започнаа своето патување како мали плочи од пластика, кои се преминаа во метал, а на крај и на стакло за да направат ...

Најдобро темпериран стаклен екран Заштитници за iPhone XR [Листа]

Сакате најдобар iPhone XR заштитник на екранот со калено стакло? Овие се најдобрите iPhone XR закачени стакло екран заштитници кои можете да ги купите токму сега за нов паметен телефон на Apple. Откако ќе ја преминете цените на $ 700, земајќи ги сите потребни мерки на претпазливост за да ги заштитите вашите ...

Еве како Apple се намалува на лажни компоненти Поправки на iPhone-от од страна на неовластени трети страни

Дефинитивно не е невообичаено големите компании да произведат внатрешни мерки и сопственичка технологија дизајнирана за да направат ефикасност во рамките на својот бизнис. Се известува дека Apple Inc. го направи токму ова со цел да ја намали измамата за масовно поправање со работење на систем за проверка на зомби ...

Овој случај носи знак на Huawei P20 Pro за промена на бојата на градиентот на Аурора на iPhone

Huawei's P20 Pro е еден од најжешките Android телефони околу сега, како и со некои одлични фото апарати прикачени на она што е извонреден изглед на паметен телефон. Дел од тој прекрасен изглед доаѓа од шемата за промена на бојата на виолетова / сина боја која се користи во повеќето ...

Apple iPhone XS Review Addendum: Мали Core и NN перформанси

Минатата недела објавивме нашите iPhone XS XS и Макс преглед, во кој отиде во голема длабочина во различни аспекти на телефони, особено во делот во врска со процесорот перформанси ново-fangled A12 е. Сепак сакав да копам малку подлабоко во перформансите на процесорот отколку ...

Како да го вклучите вашиот iPhone во далечински микрофон со AirPods & Live Listen

Со Apple's Live Listen, вашиот iPhone или iPad може да дејствува како микрофон и да го испрати звукот до вашите AirPods. Притоа, сега можете да слушате разговори во бучни ситуации. Live Listen беше еднаш достапен само за MFi-увезените слушни помагала. Еве како да го користам ...

Google Pixel 2 vs iPhone Xs: Големите две одат од глава до глава

Тие се два од најголемите брендови на паметни телефони во светот, но како нови iPhone-от на Епл на Apple доаѓаат против стариот Google Pixel 2? Епл неодамна го дебитираше својот iPhone Xs и Xs Max, додека светот гледаше со радост. И додека Xs Макс сигурно ...

Како да поставите време на екран за родителска контрола на iPhone на вашето дете

Новиот Screen Time на iOS 12 ви овозможува да имате подобра родителска контрола над користењето на телефонот на вашето дете. Со Screen Time, можете да поставите ограничување на користењето на телефонот на вашето дете, да ги ограничите апликациите и веб-сајтовите или да блокирате специфични функции и функции. Оваа статија ќе ...

Apple iPhone Xs преглед: Тоа е помало и поефтино, но дали Xs е подобар од iPhone Xs Max?

Нашата рејтинг цена кога се разгледуваше 999inc ДДВ iPhone Xs е извонреден телефон, но ако сакате да потрошите многу, би можеле да направите еден подобар и да го добиете Xs Max наместо Профес Побрз од iPhone XGreat камерата и извонреден видео ...