Таг: медиуми

Како да одберете аудио песна во Windows Media Player

Ако го споредите Windows Media Player со апликацијата Филмови и ТВ во Windows 10, WMP излегува на врвот. Двете апликации имаат некои одлични карактеристики, но ниту еден не е комплетен пакет. На пример, апликацијата Филмови и ТВ ви овозможува да вчитувате надворешни титл-датотеки и ...

Најдобра БЕСПЛАТНА Твитер Фејсбук алтернатива за социјален медиумски раст

Од октомври 31, 2016, многу сакан и пионер на Твитер авто-објавување, Twitterfeed.com престанува со работа. Ние сакаме Марио, основачот на Twitterfeed, најдобро. Тие го објавија следното на нивната веб-страница: Twitterfeed ќе ги затвори своите врати на октомври. 31st. Те молам префрлете го ...

Топ 7 реклами за социјални медиуми за мали бизниси

Маркетинг на социјалните медиуми, иако ефикасен, може да биде тешко да се совлада особено за малите бизниси со ограничени буџети за маркетинг. Еве неколку совети кои можат да им помогнат на стартапите да се разликуваат од конкуренцијата без да потрошат многу: 7 Social Media Marketing Hacks 1) Content Contrast Најважните ...

Како да ги заштитите вашите социјални медиумски сметки за да се заштитите од хакери

Со износот на време и број на сметки на социјалните медиуми што ги имаме, се зголемува ризикот од пробивање на хакери. Сајбер криминалците секогаш бараат начини за пристап до вашите приватни информации и вашите сметки на социјалните медиуми, како профили на Фејсбук, Твитер, Инстаграм и Snapchat, се можни ...

'Plex Cloud' за пристап до медиумите насекаде е достапна за сите корисници на Plex Pass

Plex денес објави дека нејзината нова услуга Plex Cloud официјално започна, што го прави достапна за сите корисници на Plex Pass. Plex Cloud е во бета тестирање од септември на 2016, но сега е подготвен за пошироко ослободување. Plex Cloud е дизајниран за да овозможи Plex ...

Топ 10 додатоци за социјални медиуми за WordPress

Со цел да се вози повеќе социјални медиуми сообраќај кон вашиот блог WordPress, ќе ги сакам овие WordPress социјални медиуми приклучоци. Овие приклучоци ќе ви овозможат да додадете убав сет на копчиња за социјално споделување на вашите пораки кои ќе ги охрабрат вашите посетители да ги споделат вашите ...

Воведување на автоматизација на социјалните медиуми

Ние сме возбудени да објавиме една од нашите најбарани карактеристики - видео автоматизација. dlvr.it сега поддржува автоматско објавување видеа на профилите и страниците на социјалните медиуми. Допрете во dlvr.it без напор да споделувате видеа со вашите пријатели на Фејсбук, Твитер и Google+. Поставете ги вашите видеа на ...

Најсодржајниот социјалните мрежни статистики за 2017 - INFOGRAPHIC

Изгледа дека рекламниот пејзаж на социјалните мрежи се менува за еден час. Топла нови социјални медиуми трендови се појавуваат и исчезнуваат со зачудувачка брзина. Како продавач на социјални медиуми има смисла за сите возбуда? Секогаш е добро да започнете со податоците. Активни социјални медиуми ...

Како да поврзам Фејсбук на Твитер: Совршеното решение за социјално медиуми

Суптилните нијанси за тоа кога да објавите, зошто да објавите и каде да ги објавите на социјалните медиуми, може да бидат огромни. Оваа неизвесност е особено важна за малите бизниси. За да направите објавување преку повеќе мрежи едноставно, Фејсбук нуди лесен начин за поврзување на Фејсбук со Твитер. И, ...

USB Pratirodh е бесплатна алатка за безбедност за контрола на користењето на отстранлив USB мемориски уред

Интернетот не е точно на сигурно место и со сите опасности, вклучувајќи и малициозен софтвер и ransomware, кои демнеат големи. Повеќето од нас имаат заблуда дека заканите се насочени само кон организации и претпријатија, но тоа не е така, повеќето од Ransomware сега влијаат на ...

Samsung Galaxy Tab S3 vs Samsung Galaxy Tab S2: Која е разликата?

Samsung Galaxy Tab S3 vs Samsung Galaxy Tab S2: Ние истражуваме во техничките спецификации на Galaxy Tab S3 Android таблетот и неговиот претходник Galaxy Tab S2 за да видиме како тие се споредуваат во однос на камерата, екранот и медиумските перформанси. Тоа е околу две ...

Инсталирајте XFCE Parole Media Player 0.9 преку PPA во Ubuntu

Parole, модерен едноставен медиа плеер за Xfce десктопот, сега го достигна ослободувањето на 0.9.0 со нов комплет на функции и поправки. Што е ново во Parole 0.9.0: Нов "мини режим", активиран од менито со десен клик. Нова игра и реприза икони во содржината на играчот ...

Еџ сега ги блокира недоверливите содржини на Флеш

Со неодамна објавениот Windows 10 изгради 15002, Microsoft Edge доби нова безбедносна карактеристика. Сега прелистувачот ќе ги блокира сите недоверливи содржини на Флеш на веб-страниците што ги посетувате. Ова однесување е ново во Windows 10 изгради 15002. Претходно, содржината на Флеш вградена во веб страници беше ...

Како да поврзам Фејсбук на Твитер со SMART социјалните медиуми за автоматизација

Суптилните нијанси за тоа кога да објавите, зошто да објавите и каде да ги објавите на социјалните медиуми, може да бидат огромни. Оваа неизвесност е особено важна за малите бизниси. За да направите објавување преку повеќе мрежи едноставно, Фејсбук нуди лесен начин за поврзување на Фејсбук со Твитер. И, ...

Преглед на Adobe Premiere Pro CC (2015.4): Проксите го прават 4K уредувањето подостапно

Имаше време не толку одамна кога 1080p HD видео изгледаше како стандард за далечната иднина. Не само што веќе дојде и поминало времето, но 4K, со четири пати поголема резолуција на она што некогаш се сметаше за "висока дефиниција", веќе се ослободува ...

Аудио и видео не играат во PowerPoint

Некои од проблемите со кои може да се соочите додека работите со Microsoft PowerPoint апликацијата може да бидат аудио и видео проблеми. Корисниците на PowerPoint известуваат, понекогаш, дека кога ја испраќаат својата презентација преку е-пошта, примателите не можат да ја репродуцираат презентацијата. Тоа само одбива да се вчита. ...

Како да го поврзате Instagram со вашата Фејсбук страница во 6 Едноставни чекори

Визуелната содржина добива огромна количина ангажираност на социјалните медиуми. Има причина зошто 71% од интернет пазарот ги користи визуелните средства во нивниот маркетинг на социјалните медиуми: Луѓето одговараат на тоа. Потоа, можноста да ја споделите оваа содржина низ повеќе платформи. И еден ...

Како да знаете кога треба да го користите платениот социјален медиумски сообраќај

Дали некогаш сте користеле платени социјални медиуми? Знам некои луѓе кои целосно го избегнуваат. Мислат дека тоа значи мамење, или некако е несоодветно. Според мое мислење, платениот социјален медиумски сообраќај е одлична алатка. Очигледно, не зборувам за нелегално купување сака или акции од ...

Tinder Down: уривање на апликацијата за суспендирање ги отстранува натпреварите

Популарната апликација за апликација Tinder, која честопати се поврзува со приклучувањето, се урна во четвртокот вечерта, поради што многумина од своите корисници ги разочараа своите социјални медиуми, кои доаѓаа како што се случија несреќата непосредно пред долгиот викенд на Денот на трудот. Според downdetector.com, проблемите започнаа непосредно пред 10 pm ...

Седум иновативни алатки за маркетинг на социјални медиуми што треба да ги користите

Дали вашата рекламна кампања за социјални медиуми е малку изненадна? Дали добивате резултати, но не речиси на скалата што би ја претпочитале? Многу продавачи се соочуваат со овој проблем, особено со оглед на постојано развивање на природата на социјалните медиуми. Она што ги прави социјалните платформи толку уникатни е тоа што тие се ...