Таг: перспектива

Како да го користите Outlook со G-Suite Account

Главниот производ на Google и Мајкрософт не се натпреваруваат едни против други. Тоа, рече, тие имаат производи кои служат на ист пазар. Земете Office, на пример, Мајкрософт доминираше во оваа арена. Google's G Suite зема удел на пазарот во оваа арена. Сè повеќе ...

Како да креирате Outlook Out-of-Office Календар на настани Блок

Лето е тука, што исто така значи пристигнување на сезона за одмор. Ако планирате одмор или ќе заминете за неколку дена, едно нешто што можеби сакате да го направите во вашата работа Outlook е да ја ажурирате вашата достапност, па затоа вашиот колега не знае да ...

Забрза е-пошта Барај на Outlook и Gmail со апликацијата за е-пошта

Е-пошта Инсајт е уште еден проект на Microsoft Garage кој им помага на корисниците да ги олеснат задачите поврзани со пораките. Тоа ќе се забрза многу мачна задача во Outlook дека речиси секој се бори од време на време, пребарување преку е-пораки. Таа обезбедува водени пребарување во форма на ...

Брзо пребарување на Outlook e-mail и Gmail користејќи Упатства за е-пошта за Windows

Најновата апликација од гаражата "Мајкрософт Гараж", "Е-пошта Увид за Windows", е погоден и побрз начин за пребарување на дојдовното сандаче на Outlook и Gmail за добивање инстант резултати во прозорецот на поштата на клиентот. Направен првенствено за решавање на прашањето за неможноста ...

Направете е-пораки на Microsoft Outlook достапни за лицата со посебни потреби

Луѓето кои се поинаку ослабени или визуелно оштетени, често им е тешко да ги читаат и пристапуваат до е-поштата. Мајкрософт смета дека овој проблем може да се надмине. Поединците кои се визуелно оспорени можат полесно да ги разберат вашите пораки, ако ги имате на ум со пристапност. Мајкрософт ...

Е-пошта во Outlook не синхронизира во Windows 10 - Поправете Outlook сметка

По една од моите неодамнешни Windows Updates, Microsoft Outlook престана да синхронизира електронските пораки и не презема никакви нови. Додека моите други сметки беа синхронизирани, една сметка за е-пошта на Hotmail престана да синхронизира. Ако се соочиш со таков проблем, тоа е она што можеш ...

Outlook.com туториал, совети и трикови за веб-верзијата

Outlook.com е една од најдобрите е-мејл услуги достапни како крос-платформски софтвер, како и веб-верзија. Поставувањето на сметка за е-пошта со Outlook не е голема работа, и има многу функции кои повеќето луѓе ги игнорираат. Еве некои ...

Outlook.com Premium е доста скапа работа

Мајкрософт откри Outlook.com Премиум, претплата базирана на верзија на својата бесплатна Outlook.com е-пошта нудат претходно оваа година. Тогаш, понудата беше достапна само за избор на клиенти кои учествуваа во бета тестирањето. Се чини дека компанијата ги отворила вратите за регистрирање на Outlook.com ...

Како да доделите категорија на ставка во приказот на Outlook табела

Доделувањето категории на бои на ставки во вашите Inbox или други прикази на табелата е слично за сите Outlook ставки и доделувањето на категориите бои во приказот на картичката во Contacts или Icons view во Забелешки е исто како и доделувањето на категориите на бои во приказот на Табела. Следете ги чекорите ...

Канцеларија 365: Како функционира функцијата за допирање на нова канцеларија во Word и Outlook 2016?

Во денешниот Прашајте го администраторот, ќе ја разгледам новата функција на допир во Word и Outlook 2016. Најди информации со користење Допрете во Word и Outlook 2016 (Слика кредит: Расел Смит) Мајкрософт признава дека вистинската моќ на облак услуги, како што се Office 365, не лежи ...

Рацете со Новиот Outlook.com

Како што можеби сте слушнале, "Мајкрософт" конечно се приближува до завршувањето на нејзината миграција кон новиот Outlook.com, кој ги носи изгледот и чувството и дел од функционалноста на комерцијалните канцелариски 365 понуди за потрошувачите. Еве еден брз поглед на некои од клучните ...

Outlook.com додава поддршка за Google Drive и Фејсбук фотографии

Outlook.com денес објави дека ги проширува своите можности за компатибилност со облак складирање, додавајќи поддршка за Google Drive, а исто така додавајќи можност за споделување на Фејсбук фотографии директно од нивната апликација / веб-страница. Поддршката на Outlook.com за Google Drive Outlook има OneDrive како нејзина единствена облак ...

12 Кратки кратенки 2013

Без разлика дали сте луди за Outlook или не, тоа е најпосакуваниот e-mail софтвер во канцелариите низ целиот свет. Како таква, никогаш нема да боли да научиш сè што може за овој робустен софтвер. Впрочем, зошто не би сакал да заштедите време ...

Outlook PST Repair - најдобрата алатка за враќање на корумпирани PST & избришани пораки

Податоците се голема предност за секоја организација и поради тоа, неговата загуба може да предизвика огромна штета на компанијата. Пронаоѓањето податоци од таква голема загуба е исто така многу комплексна задача. Во организациско опкружување, Outlook работи како доверлив начин за споделување на информации во рамките на или ...

5 Најдобри совети за преглед на Outlook PST датотеката рачно без Microsoft Outlook

Во денешно време, не е задолжително дека MS Outlook средината е присутна на целата машина. Сега размислете за следното општо сценарио: "Замислете корисник на компјутер кој нема апликација за MS Outlook на неговата машина. Од друга страна, тој сака да гледа и пристап ...

Outlook Calendar сега ви овозможува да ги следите распоредот на вашиот тим на NFL

Microsoft денес додава распоред на NFL во Outlook Calendar. Ова е дел од "Интересно" календарот на Outlook Calendar, кој едноставно ви овозможува да ги следите некои од најинтересните настани низ светот, вклучувајќи ги и нештата како NFL, фудбалски или крикетски турнири. Со распоредот за НФЛ ...

Мајкрософт ќе ја игнорира поддршката за SmartScreen во Outlook и Exchange

Мајкрософт одлучи да ги запре ажурирањата на спам-филтри SmartScreen што се користат во Exchange Server 2016 и порано, вклучувајќи 2013, 2010 и 2007. Ажурирањата за Outlook 2016 (2013, 2010, 2007) за Windows и Outlook 2011 за Mac исто така ќе бидат запрени. Сепак, ова ...

Преземи Starbucks за Outlook Add-in

Дискутирањето за деловна работа или важни зделки во јавност, особено во кафулињата е вообичаено овие денови. "Мајкрософт" излезе со единствен пристап за создавање врски во текот чаша кафе. "Мајкрософт" им се придружи на рацете на "Старбакс" за да го развие "Старбакс" за Outlook додатокот кој ...

Како да прикачите леплива белешка на Outlook пошта

Пост-тоа белешки често ја наоѓаат својата моќна употреба на информативни табли кои служат како потсетник за важното претстојно движење. Слична функционалност се нуди дигитално од Microsoft Outlook. Претходно, а најновата верзија на Outlook нуди леплива белешка опција за креирање белешки кои ...

Како да го вклучите или исклучите автоматските одговори во апликацијата за пошта во Windows 10?

Windows 10 ја претстави апликацијата за пошта која е универзална апликација за вашите пораки од Outlook или Live сметка. можете да синхронизирате други не-Microsoft сметки за е-пошта до вашата апликација за пошта. Оваа апликација за календар на пошта е три форма на панел со повеќе опции за прилагодување. ...