Таг: Телефон

Самсунг Галакси Забелешка 8 август Датум на издавање поддржан по телефон Спецификации Гласини

Неодамнешните извештаи од Јужнокорејската публикација Бел покажува дека Samsung може да го објави претстојниот паметен телефон Galaxy Note 8 во август. Според изворот на новости, Samsung се одлучи да го задржи лансирањето на Galaxy Note 8 синхронизирано со неодамнешните циклуси за ослободување ...

Ubisoft најавува "Саут Парк: телефонски уништувач" за iOS, Android уреди

"Саут Парк: фрактура, но цела" на Ubisoft не е единствената игра што студиото ќе го издаде, што се базира на анимирана серија. Студиото објави во текот на својот ексклузив 3 воведниот дека ќе објави и "South Park: Phone Destroyer" за паметни телефони подоцна оваа година. ...

Sony Xperia XA1 преглед: во длабочина

Доброто Прекрасно, компактен дизајн Импресивна камера Долго траење на батеријата Лош Не најбрзиот Без сензор за отпечатоци од патот Sony's affordable Xperia XA1 паметен телефон има сериозен стил во пријатно компактна рамка. Нашите Sony Xperia XA1 преглед ги нуди нашите длабоки мисли по повеќе од една недела ...

Sony Xperia XZ Премиум совети, трикови и скриени функции

Новиот врвен куче на Sony, Xperia XZ Premium е непобитен центар на моќ, но каква е добрата моќ ако не знаете како навистина да го користите? Ако сте го подигнале или го разгледувате овој супер-паметен телефон, овие совети и трикови може да бидат од корист. Помошник за Sony Дали ...

Samsung Galaxy S8 vs Huawei P10 Плус: Што е најдобро за мене?

Samsung Galaxy S8 наспроти Huawei P10 Plus: И Samsung и Huawei влегоа некои несомнено примамливи паметни телефони на пазарот оваа година и ги споредивме двата од нивните најдобри; Galaxy S8 и P10 Plus. Samsung Galaxy S8 наспроти Huawei P10 Plus: Дизајн Huawei има ...

Ubuntu 18.04 LTS да користи GNOME по стандард; Единство 8 и телефонот да се прекине

Ubuntu 18.04 LTS ќе се врати на користење на GNOME како стандардна работна околина, наместо Unity. Во она што доаѓа како големо изненадување за многумина, Марк Шаттлворх, основачот на Ubuntu и Canonical, објаснува на веб-страницата на Ubuntu Insights дека Canonical ја завршува нивната "инвестиција ...

Sony Xperia XZ Премиум Преглед: Во длабочина

Приказ на добра класа Исклучителна камера Најдобро перформанси Технологија на паметни батерии Лош режим со нерамни раце Магнет на отпечаток Скапи тешки Sony Xperia XZ Преглед Преглед: Xperia XZ Premium ја продолжува линијата која ја започна Z2015 Premium на 5 и со такво име, ние не очекуваме ништо помалку ...

Мото E4 наспроти Мото E4 Плус наспроти Мото G5 наспроти Мото G5 Плус: Која е разликата?

Мотото E4 наспроти Мото E4 Плус наспроти Мото G5 наспроти Мото G5 Плус споредба подетално го разгледува претстојниот буџет на Е-серијата Леново, кој нуди различни спецификации и големини. Како тие се споредуваат едни со други, и треба да платите малку повеќе за ...

Windows 10 Mobile Insider Преглед Изградба на 15210 достапен за преземање

Windows 10 Mobile Insider Преглед Изградба на 15210 достапен за превземање Ажурирано на мај 04, 2017: Ослободување на Windows 10 Insider Преглед изгради 15210 за мобилни телефони. ЗАБЕЛЕШКА: Ова се тестирања на Windows 10 Mobile Insider Преглед официјално издадени од Microsoft. Овие гради се во развој и ...

VAIO започнува телефон A: кученце 617, 3 GB RAM, 5.5 "FHD, Андроид

VAIO го претстави својот нов паметен телефон базиран на Google Android во Јапонија. VAIO Phone Слушалката ја користи истата хардверска платформа како и компанијата VAIO Phone Biz која започна минатата година, но користи попопуларен оперативен систем на Google. VAIO го продава Cortex-A53 телефон со среден дострел за помалку ...

Не може да ги преименувате вашите AirPods како "AirPods"? Еве фикс.

Јас сум тип на човек кој сака да го именува целиот мој Apple хардвер со вистинското име на производот. На пример, мојот телефон е наречен "iPhone 7 Plus", мојот Apple Watch серија 2 Nike + е наречен "Apple Watch Nike +", мојот компјутер го има "MacBook Air" ...

Xiaomi го извади приклучокот за слушалки на Mi 6 за поголема батерија

Минатиот месец, Xiaomi го објави Mi 6 во Кина. По поблиска проверка беше откриено дека телефонот нема приклучок за слушалки, како и многу други во изминатата година. Кога го прашале зошто, Xiaomi ја има истата причина да даде како Apple. Според …

OnePlus One на OnePlus 3T: Како телефоните OnePlus се развиле во близина на совршенство

Ги споредуваме сите водечки паметни телефони на OnePlus, од оригиналниот OnePlus One до одличните OnePlus 3 и OnePlus 3T, за да видиме како секое ново мобилно лансирање се подобрило во последното. Брендот OnePlus се појави пред само три кратки години, но веќе го презеде целиот ...

Како да пуштате музика користејќи Bluetooth 5.0 на Samsung Galaxy S8

Не е тајна дека Galaxy S8 е полна со некои од најсовремените хардверски хардвер таму, но Samsung навистина не викаше за фактот дека е првиот телефон во светот кој го поддржува најновиот Bluetooth 5.0 стандард, кој е вид на ...

Sony Xperia XZ долгорочен преглед: преглед на 2017 на водечкиот телефон на Sony

Шест месеци откако Sony го лансираше Xperia XZ, повторно го преиспитуваме овој предводен паметен телефон, за да видиме дали го држи против противничките Android мобилни телефони. Во деновите на Samsung Galaxy S8 и LG G6, дали телефонот на Sony уште е достоен купувач? Еве го нашиот долгорочен Xperia XZ ...

Најдобри случаи на Samsung Galaxy S8 и S8 + случаи

Ако сте земале нурнува и одлучиле да подигнете еден од новите Samsung Galaxy S8 или S8 + тогаш ќе забележите дека тие се прилично убави примери за инженеринг на паметни телефони. Сакате да ги задржите во потрага како кутија што е можно свежо? Проверете еден од овие Екслузивно случаи. ...

BlackBerry KEYOne: Десет работи што треба да ги знаете за BlackBerry 2017 телефонот со Android

BlackBerry KEYOne накусо: ги испитаме најдобрите особини, спецификациите за подигнување на веѓа и технологијата за секси камера, спакувани во телефонот на BlackBerry KEYOne Android, првиот и најверојатно последниот BlackBerry мобилен кој ќе биде објавен во Велика Британија во 2017. BlackBerry го претстави новиот KEYOne мобилен телефон во Барселона ...

Инсталирајте Андроид 7.1.1 Нугат базиран Lineage OS ROM на One Plus 3

Инсталирајте Андроид 7.1.1 Нугат базиран Lineage OS ROM на One Plus 3. Андроид корисниците, кои се малку глупави, секогаш имаат тенденција да пробаат нешто ново на нивните паметни телефони како што се трепкаат сопствени роми. Иако постојат широк спектар на сопствени ROM-ови достапни таму ...

Како да поставите одложување на камерата на Android телефони

Одложување на камерата Запомни ги деновите кога немавме мобилни телефони со вградени камери? Јас го правам и ми недостига тие денови. Назад во денот бев сосема фотограф. Барем тоа е начинот на кој се сеќавам. Ги фотографирав ...

Samsung Galaxy S8 vs iPhone 7: Дали S8 е подобар купувач од iPhone?

Samsung Galaxy S8 наспроти iPhone 7: Дали претстојниот телефон на 2017 од Samsung, Galaxy S8, е сериозен ривал на iPhone 7? Сега, кога повеќето Galaxy S8 спецификации и карактеристики се протекоа на интернет, можеме да ги споредиме двата за да видат дали Android или iOS ...