Таг: Телефон

Лозата за Windows Phone сега им овозможува на корисниците двоен допир до 'како'

Поминаа неколку месеци откако официјалната апликација за винова лоза за Windows Phone доби надградба која вклучуваше повеќе од поправки на грешки до кратката услуга за поставување видео. Сепак, се чини дека лозата не е целосно напуштена, бидејќи сега достапна нова верзија за ...

VeraMobile бета за Windows Phone 8.1 и Windows 10 се поврзуваат со Vera паметни уреди за дома

Вера, компанија која прави паметни уреди за дома, неодамна објави бета апликација за Windows Phone 8.1, Windows 10 и Windows 10 Mobile која ќе им овозможи на корисниците да ги контролираат овие производи од далечина. За апликацијата е потребен Vera Smart Home контролор за да работи. ...

Амазон запира Продажба на пожар телефон

На страната на производот се наведени сите модели на Fire Phone како "моментално недостапни". Дали е ова крај на Fire Phone на Амазон? Две недели откако компанијата, наводно, ги зафати "десетици" инженери во својата хардверска единица Lab126, страницата на FireGear ги наведува сите модели на Fire Phone како "моментално ...

Фејсбук бета за Windows Phone прескокнува ажурирање на грешки

Фејсбук бета апликацијата за Windows Phone зеде надградба денес, која вклучува и поправки поврзани со известувањето за длабоки врски. Длабоко поврзување ви овозможува да вчитате веб-URL директно во компатибилна апликација за мобилна апликација наместо веб-страница за мобилни уреди. Еве што е детално објаснето во ...

Асфалт 8: Airborne, HERE Maps и 6tag за Windows Phone добиваат мали надградби

Три популарни апликации во Windows Phone Store секој добија мали надградби. Игра бесплатна игра на Gameloft Asphalt 8: Airborne има нова верзија за преземање, како што се HERE Maps и третата апликација Instagram 6tag. Асфалт 8: Новиот број на верзијата на воздухот е 2.0.2.2 и тоа ...

Dropbox за Windows Phone 8.1 е надграден со измени на интерфејсот и многу повеќе

Dropbox за Windows Phone 8.1 собрал прилично цврсто ново ажурирање, доведувајќи ја апликацијата до верзијата 2.3 со некои измени на интерфејсот и многу повеќе. Во ова најново ажурирање, изборот на текст го направи својот пат до прегледувачот на текст и слики во галеријата ...

БиБиСи iPlayer за Windows Телефон ажурирани по речиси една година

Денес се чини дека е ден кога апликациите кои биле занемарени на платформата Windows Phone одеднаш добиваат нови надградби. Instagram BETA доби нова верзија по многу повеќе од една година, а сега официјалната апликација за BBC iPlayer за Windows Phone е ...

InstaSquarer - Еден квадратни фото едитор за Windows Phone

Додека Instagram неодамна ги прошири своите формати на слики за да вклучи пејзажни и портретни слики, многумина ќе се држат со традиционалниот формат на квадрат. InstaSquarer ви нуди средства за додавање на граници на вашите не-квадратни слики за да ги направите Инстаграм-пријателски без потреба да ја исечете сликата. Заедно ...

Ажурирањето на Western Digital My Cloud додава телефон резерви, споделени албуми со пријателите

Мојот обласен оперативен систем 3 додава функции за синхронизирање и споделување кои обично ги поврзувате со Google или Dropbox. Western Digital Digital Western Digital ги презеде функциите за резервна копија со помош на облак обезбедени од други услуги, вклучувајќи синхронизирање на папки и резервна копија на слики од паметен телефон, и ги додаде во нов софтвер ...

Некои корисници на Instagram BETA за Windows Phone не можат да ги обноват аватарите

Ако сеуште ја користите апликацијата Instagram BETA за Windows Phone која не е ажурирана од март 2014, може да доживеете проблем во кој апликацијата не ги освежува вашите извори. Голем број корисници на апликацијата испратија во извештаи за ...

Plex ја ажурира апликацијата Windows Phone со неколку нови функции и поправки

Популарната апликација за споделување на медиуми Plex објави нова верзија на својата апликација Windows Phone, и изгледа дека ова е главна ажурирање со неколку нови функции и поправки. Ова ново ажурирање го носи бројот на верзијата до 2.1.1.1. Додека Plex неодамна ...

Јаболкото можеби нема да има првиот телефон за допир со сила ... има уште еден

Huawei се подготвува да го ослободи Huawei Mate 7S на IFA 2015, а новиот закачка за функцијата наречена "Неверојатен допир" предизвика гласини за интересен нов метод за внесување. На закачка се појави на кинески сајт за социјално вмрежување Weibo (преку GForGames) и сугерира дека ќе ...

Оваа "Мајкрософт" технологија ја претвора секоја телефонска камера во 3D скенер

Додека "Мајкрософт" е зафатен со лансирање на Windows 10, истражувачкиот тим најде начин да ја претвори главната камера на вашиот телефон во скенер 3D. Наречен MobileFusion, "Мајкрософт" вели дека може да користи задната камера на паметен телефон - конкретно RGB можностите на фотоапаратот - да ...

Ако оваа Selfie Emoji стане официјална, јас се враќам на користење на флип телефон

Една од моите омилени работи што треба да направам е да гледам и да видиме што емози стануваат кандидати за ажурирања на Уникод (не судат). Понекогаш тие се навистина одлични, а понекогаш тие се, добро, нервозно. Пред две години, зборот "selfie" беше додаден во речникот, што го направи мојот ден навистина ...

Можете да добиете залак на Андроид 6.0 рибино момче на вашиот телефон во моментов

Ако не можете да почекате да видите како ќе изгледа Андроид 6.0 Маршало на вашиот телефон, можете да му дадете виорот со инсталирање на ажуриран Google Now стартувач на новата верзија. Фрлачот е извлечен од најновиот изградувач на Android Marshmallow и има ...