Таг: преглед

Амазон пожар HD8 (2017) Преглед: Мало ажурирање на голем семеен таблет

Добар достапен пристап до содржини за пристап до содржина на родителска контрола Родителски контролирање Пристоен издржливост на батеријата Приказот со лош буџет Основни перформанси Амазон го ажурира својот Fire HD8 таблет за 2017, нудејќи подобри спецификации, помошник Алекса и сите премиум услуги во еден уред. Еве го нашиот целосен преглед ...

Преглед: CalDigit's Tuff 1 TB SSD носи брзо, цврсто, преносливо складирање на најновите Macs

CalDigit's Tuff линијата на издржливи USB-C надворешни дискови е одлична опција за оние кои бараат да земат дополнително складирање или резервни копии во движење веќе некое време, но покрај постоечкиот 2 ТБ модел со користење на 5400 вртежен момент на вртење на хард дискот, ...

Преглед: Asus ROG Strix GL753VD

На гејмерски лаптопи кои се бутне на наслови чини многу илјадници фунти и имаат малку тешкотии кинење преку репери. Проблеми е, малкумина од нас се подготвени да потрошат такви раскошни износи, па и за сите оние кои живеат надвор од ентузијастичките кругови, како ...

Преглед: EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3

Гласини за лозјето лозје укажуваат на тоа дека AMD ќе се бори да одговара на брзината на GeForce GTX 1080 Ti кога неговата сосема нова Vega архитектура доаѓа да го издржи за неколку месеци. Ова е причината зошто, кога бевме надвор во Тајван за Computex, повеќето ...

Преглед: Adata SD600 надворешен SSD

Што е тоа што ги прави солидните предмети толку привлечни? Не сакам да одам на дожд, но сепак сакам добри парови Gore-Tex чизми, и иако нема да се качувам на Еверест во скоро време, јас сакам јакна која може да издржи ураган-сила ...

Преглед на Dirt 4

Нечистотијата секогаш беше позиционирана како серија "Colin McRae Rally" "погласно, бодлив потомство, земајќи прекрасни плочки теренски тркачи на Codemasters и давајќи им тежок американски аранжман (во исто време, вреди да се запамети, кога починатиот шкотски суперѕвезда ги возел навивачите низ Атлантикот со неговото шоу ...

WipEout Омега колекција преглед

22 години од PlayStation оригиналот и повеќе од пет години од последната рата, WipEout се чувствува како вкус на иднината. Бродовите со изгореници со јаглени извиткуваат низ беспрекорни брусни бетонски траки што се движат под футуристички облакодери, манекенки на 100-нога и пулсирачки Токио неонски; стил како овој ...

"ARMS" Преглед: Забавен, длабоко борбен систем кој е светло на еден играч акција

Една од околните игри кога Nintendo Switch беше целосно откриен во јануари беше борбената игра, ARMS. АРМС е нова IP адреса која целосно ја користи Nintendo Switch контролата на движење, но она што навистина ја прави играта издвоен е нејзините ликови и ...

Најдобра буџетска камера телефони 2017: Најголемите мобилни snappers за £ 299 и под

Сакате убиец за камера за паметни телефони, но со ограничен буџет? Ние ги откриваме најдобрите мобилни телефони со најдобра вредност, кои спакуваат паметна, функционална и сигурна камера, за буџети под £ 300 без SIM картичка. Во 2017, повеќе нема да морате да го извадите за скапи паметни телефони на ...

Sony Xperia XA1 преглед: во длабочина

Доброто Прекрасно, компактен дизајн Импресивна камера Долго траење на батеријата Лош Не најбрзиот Без сензор за отпечатоци од патот Sony's affordable Xperia XA1 паметен телефон има сериозен стил во пријатно компактна рамка. Нашите Sony Xperia XA1 преглед ги нуди нашите длабоки мисли по повеќе од една недела ...

Долгорочен преглед на Apple AirPods: Зошто сакате да станете воздушна глава

Долгорочен преглед на Apple AirPods: До неодамна, навистина, безжичните слушалки за уши останаа во царството на Холивуд, но сега е постигната точка на превртување, легитимирана од изгледот на Apple на местото на настанот со неговите препознатливи AirPods. Еве што откривме по четири месеци од носење. Apple AirPods ...

Sony Xperia XZ Премиум Преглед: Во длабочина

Приказ на добра класа Исклучителна камера Најдобро перформанси Технологија на паметни батерии Лош режим со нерамни раце Магнет на отпечаток Скапи тешки Sony Xperia XZ Преглед Преглед: Xperia XZ Premium ја продолжува линијата која ја започна Z2015 Premium на 5 и со такво име, ние не очекуваме ништо помалку ...

Acer Leap Вер рацете на преглед: првиот кружен Acer носене

Acer Leap Ware преглед на рацете: Acer не се наметнува погоден за носене уште од 2015, па дури и тогаш неговите слепи маркери за марки од Leap не секогаш ги постигнаа на нашите фер брегови, но компанијата само го претстави новиот член на семејството, погрешно -менет Acer Leap Wear Ware. Скок ...

Samsung Galaxy Tab S3 Преглед: во длабочина

Добар остри, живописни екран Точни S Pen Потполно долго траење на батеријата Лошот неисцрпувачки дизајн Тастатура се продава одделно. Нашата детална ревизија на Samsung Galaxy Tab S3 внимателно го разгледува овој премиум Андроид таблет, дизајниран да ги преземе на Apple iPad Pro и Microsoft's Surface Pro ...

Sony Xperia XZ долгорочен преглед: преглед на 2017 на водечкиот телефон на Sony

Шест месеци откако Sony го лансираше Xperia XZ, повторно го преиспитуваме овој предводен паметен телефон, за да видиме дали го држи против противничките Android мобилни телефони. Во деновите на Samsung Galaxy S8 и LG G6, дали телефонот на Sony уште е достоен купувач? Еве го нашиот долгорочен Xperia XZ ...

Преглед: Суштински Ballistix Sport LT 16GB DDR4-2666

Неодамна се зголеми разговорот за позитивните ефекти за извршување побрза компјутерска меморија. Иако испораката без интегрирана графика, која често се користи за да се потенцираат придобивките од побрза RAM меморија, AMD рече дека користењето на висококвалитетна RAM меморија има јасни придобивки од скалирање на мемориските фреквенции на своите ...

Преглед: OWC Thunderbolt 3 Dock дава вашиот MacBook Pro 13 Повеќе пристаништа за работа со

Минатиот ноември, долгогодишниот производител на Mac, OWC, беше меѓу првите бран на компании кои објавија Thunderbolt 3 доковите дизајнирани да ги прошират можностите на новиот MacBook Pro. Тоа е потребно за да се финализира дизајн на производи, тестирање и производство, но OWC Thunderbolt 3 Dock е ...

Чест 8 Pro Review: Во длабочина

Добар голем вредност Прекрасен екран Слични перформанси Специјално спакуван Лошата Сериозно голема камера има недостатоци Honor 8 Pro review: Честа има само надградена и супер-големина на оригиналниот Honor 8 паметен телефон, а резултатот е супер-премијата Honor 8 Pro. Ова може да биде најскапо од Honor ...

Asus Transformer Mini T102HA Преглед: во длабочина

Добра флексибилна цврста, компактна тастатура Голема трајност на батеријата Stylus Опсег на пристаништа Лошото ограничено работење Ниско-res екран Ако сте по разновидност и вредност за парите, Transformer Mini T102HA е солиден избор. Нашиот целосен преглед на најновата Asus најновата трансформаторска табла зазема близок ...

Снајперски дух воин 3 преглед

За сите свои недостатоци, Sniper Ghost Warrior 3 сигурно расте на вас. Мора да видите низ најлошите проблеми пред да стигне до таму. Таа започнува груба, присилно хранење на експозиција и не задржувајќи се додека не ви дозволи да изгубите на прво ...