Таг: софтвер

Најдобар Windows 10 софтвер за подобар аудио

Постојат различни Windows 10 апликации кои можете да ги користите за да го подобрите вашиот аудио и во оваа статија сакаме да истакнеме некои од најдобрите. Ќе ги разгледуваме некои од најдобрите изедначувачи, некои од најдобрите софтвер за виртуелна ...

6 Најдобри ранливи алатки за скенирање и софтвер

Никој не сака мрежата на која тие успеваат да станат цел на малициозни корисници кои се обидуваат да украдат корпоративни податоци или да предизвикаат штета на организацијата. За да го спречите тоа, треба да пронајдете начини за да се осигурате дека постојат неколку начини за да можат да ...

Објавено на TeXstudio 2.12.12, како да го инсталирате во Ubuntu

Отворен извор LaTeX уредник TeXstudio објави верзија 2.12.12 денес. Еве како да го инсталирате во Ubuntu 18.10, Ubuntu 18.04, Ubuntu 16.04, Ubuntu 14.04. TeXstudio 2.12.12 објави нагласува: подобрување на макро ракување, обезбеди Gui дека директно преземање на макроа од github.com/texstudio-org/texstudio-macro додадете нејасни завршување на владата додадете cwls поправи ретко ...

PlayOnLinux 4.3 е издаден со компатибилност на POL 5 Winebuild

PlayOnLinux, графички интерфејс за слојот за компатибилност на софтвер за вино кој им овозможува на Линукс да инсталира апликации базирани на Windows, објави верзија 4.3 пред неколку дена. Додека Phenicis PlayOnLinux 5 моментално е во фаза на развој, POL 4.3 е порака за грешка, која исто така го носи Phenicis (POL 5) винарии ...

Топ 5 слободен GoPro софтвер за уредување за Windows 10

Претходно, луѓето можеа да си дозволат софистицирани фотоапарати, а вообичаените камери би го замаглиле видеото ако уредот тресел додека снимал - нешто што е вообичаено при снимањето на спорт и авантура. GoPro ја смени сцената со акциони видеографија. Додека е буџетска камера, таа има ...

Совети за уредување видео: Како да ги подобрите вашите снимки од 4K

VideoProc е лесна алатка за да ги максимизирате вашите снимки на 4K - прочитајте го нашиот водич и пробајте го со слободен клуч за лиценца. Видео е најголемата пречка за податоци на интернет веќе неколку години, а како резолуции се зголемуваат, тој проблем е само ...

Најдобра бесплатна дупликат Фото почиста и софтвер за отстранување за Windows

Сите ние сакаме да чуваме копии од слики што ги снимаме за време на нашите патувања, празнични сезони и забави. Како што постојано се акумулира, на крајот имаме повеќе копии од истата слика овде, и таму. Сето ова започнува со земање многу простор на вашиот компјутер, ...

Како да се запре Windows 10 од автоматски ресетирачки апликации

Повеќето од мајчин апликации во Windows 10 се поставени како стандардни апликации. На пример, Edge е стандардниот веб прелистувач и читач на PDF, а апликацијата Photos е стандарден прегледувач на слики во Windows 10. Како и претходните верзии, Windows 10 исто така ви овозможува да ...

3 Топ апликации за користење на Instagram на вашиот компјутер

Instagram го отежна пристапот до поголемиот дел од нивните функции надвор од нивната мобилна апликација. Кога си надвор и за, ова не е проблем, но може да биде непријатно кога си дома дома на вашиот компјутер. За среќа, постојат голем број на ...

Windows 10 Совет: Како да го блокирате веб-сајтот без 3rd партиски софтвер

Се чини дека прелистувачите не имаат вградена листа со несакани содржини за да ги блокираат овие непријатни и несакани веб-страници надвор од кутијата без помош на екстензии. Ако ви треба да блокирате одредени веб-страници на целиот компјутер, без оглед на кој пребарувач да го користите и не сакате да ...

Инсталирај GNU Пари Сметководство Софтвер На Линукс Убунту

Инсталирај го GNU Cash финансиски-сметководствениот софтвер за Linux Ubuntu. GNU Cash е дизајниран да биде лесен за користење, но моќен и флексибилен, GnuCash ви овозможува да ги следите банкарските сметки, акции, приходи и трошоци. Како брзо и интуитивно да се користи како регистар на чекори, се базира на ...

Samsung Galaxy S8, S8 + ажурирање на софтверот на T-Mobile, Sprint носи Мајкрософт за безбедност на лепенка

T-Mobile, Sprint Samsung Galaxy S8 и S8 Plus уреди почнаа да добиваат официјално софтверско ажурирање, според сликата од екранот на дневникот за промена објавен од Phone Arena на својата веб-страница во средата. Ажурирањето вклучува надградби за Bixby, подобрување на стабилноста за SD картички, како и мај ...

OpenSnitch: апликацијата Мала коса како алатка за огнениот ѕид за Линукс

Малку Snitch е традиционален софтверски огнен ѕид за macOS. Можете да го користите за следење на апликации, спречување или дозволување на нив да се поврзете со прикачените мрежи преку напредни правила. OpenSnitch е порта на ГНУ / Линукс на заштитниот ѕид на апликацијата Мала коса, напишана во Python. Софтверот сеуште ...

Што да правам по инсталирањето на Ubuntu 17.04 Zesty Zapus

Ако сте нов корисник на Ubuntu во 17.04 Zesty Zapus порака, тогаш добредојде, овој напис е за вас. Ова ги воведува некои опции што можете да ги направите откако ќе завршите со инсталирањето на Ubuntu. Постојат 13 опции кои можете да ги изберете, главно за апликации и некои tweakings. Ќе најдете ...

Како да направите клучни зборови со Википедија

Моќта на Википедија за истражување на клучни зборови Најголемото онлајн складиште за информации на интернет е исто така убиствен извор на клучни зборови. Размисли за тоа. Википедија е глобална соработка, повеќејазична, бесплатна интернет-енциклопедија со бесплатна содржина. Со 30 милиони статии и 18 милијарди пати месечно, веројатно е ...

Боја берач слободен софтвер и онлајн алатки за да се идентификуваат HTML бои HEX, RGD, итн, кодови

Доста често, треба да ја идентификуваме бојата на веб-страница или во некоја апликација, за да можеме да го користиме и на нашите блогови или апликации. Во таков случај, треба да користиме алатки за да ги идентификуваме кодовите за боја. ...

28 најдобар слободен софтвер преземања за вашиот лаптоп

1. Најдобри бесплатни преземања на софтверот за вашиот лаптоп: Messenger-пораки За оние кои не сакаат постојано да испраќаат пораки напред и назад, има многу апликации за пораки со десктоп пораки кои ќе го направат многу полесно за соработката, без разлика дали станува збор за групен проект или за ...

Како да инсталирате апликација за часовник со часовници 'Капу' во Ubuntu 16.04 и повисоко

Kapow е бесплатна програма со слободен софтвер со отворен код која работи на Linux, Windows и Mac OS. Kapow е програма со часовници за бучава дизајнирана за лесно следење на вашите часови, без разлика дали работите на еден проект или многу. Едноставно часовник во и надвор со ...

Како да инсталирате Емби Медиумски Сервер на Линукс

Постојат многу различни начини за управување со медиумите на Линукс. Plex е едно моќно решение што можете да го пробате. Ќе најдете дека ги исполнува речиси сите ваши потреби. Се разбира, Plex не е единственото решение таму. Ти си расипан за избор, а Еми е одличен избор ...

Како да ги вратите датотеките од недостапен USB или хард диск

Корумпиран или оштетен хард диск може да ја опише катастрофата за вас и евентуално за целата ваша компанија, особено ако не сте навикнати да создавате резервни датотеки. Сепак, сè уште постои надеж за оштетен или недостапен USB или хард диск. Ти можеш …