Таг: Твитер

'Твитер за Твитер' е апликација за оддалечување од Твитер за вашата работна површина

Апликација базирана на послужавник за испраќање твитови Ако сакате да твитиш многу, но не ми се допаѓа забавата на твитови, тиради и тривијали на другите луѓе, читај понатаму. Открив прекрасен малку стан наречен Твитер послужавник. Твитер Твитер е десктоп Твитер стан кој ви овозможува ...

Вашиот водич за Топ 5 социјални медиуми Опции за рекламирање

Постигнувањето на вистинската публика на социјалните медиуми веќе не е за вештина. Денес играта е pay-to-play. Со заситени платформи, органските дофати за бизнисите преземаа срам. Тоа не значи дека бизнисите треба да се откажат од 2.6 милијарди луѓе активни на социјалните медиуми низ целиот свет. Ти ...

Како да се проследат MLB Games: Фејсбук, наводно, планирал да покаже еден натпревар за една недела

Бејзбол сезона е само зад аголот, и 2017 може да донесе ново место за поминување на времето во Америка. Според извештајот на Ројтерс, Фејсбук е во преговори со Бејзбол на Лигата на големи лиги за да преживее некои од игрите на лигата за време на претстојната сезона. Договорот ќе ...

Како да ја избришете вашата сметка на Твитер

Како да ја избришам мојата Твитер сметка? Со патување на веб-страница на Твитер, всушност. Без разлика на причината, може да ги најдете вашите денови на tweeting од шеги, фаворизирање одговори, споделување на фотографии од вашите омилени меми, и ретвитирање на напуштање завршија. Ако ...

Твитер сега ги покажува резултатите од пребарувањето врз основа на релевантност наместо обратен хронолошки редослед

Претходно оваа година, Твитер го смени начинот на кој твитови се прикажуваат на каналите на корисниците преку сортирање на нив според релевантноста користејќи алгоритам. Денес, услугата за микро-блогирање исто така ја носи истата промена на тоа како ги прикажува резултатите од пребарувањето. "Во многу случаи сепак, најновата ...

Како да ги гледате наградите за игри 2016 во живо на PlayStation, Xbox Live, Фејсбук во живо и Твитер

Наградите за игри почнуваат на 8: 30 pm EST во четврток, декември 1, но нема да можете да гледате на телевизиски мрежи. Еве како можете да ги пренесувате наградите за игри на PlayStation, Xbox, PC и социјални медиуми како Фејсбук, Snapchat, Twitch, Твитер и YouTube. ...

Твитер ги зајакнува своите алатки за неми и политиките за злоупотреба кои ќе ви помогнат проактивно да ги замолчат троли

Твитер ги зголеми своите алатки за борба против онлајн омраза и малтретирање. Во последниве месеци, критичарите го повикаа Твитер за да не прават доволно за да ја спречат онлајн злоупотребата. Сега Твитер се бори против сў поголемиот впечаток дека социјалната мрежа станува премногу витриолитичка. ...

Како да направите резервна копија и да ги преземете вашите омилени лози како датотеки MP4

Лозата е затворена. Твитер го објави ова пред викендот. Корисниците веќе нема да можат да снимаат и да поставуваат нови лози. Твитер соопшти дека ќе ги задржи старите лози за да не се изгубат засекогаш. Со оглед на тоа дека лозата е затворена ...

Дали е малтретирањето на Mirai зад Dyn DDoS нападот?

Малициозен софтвер поврзан со IoT може да доведе до прекин на Твитер, Spotify и Reddit Mirai, ботнет-вирусот на ботнет кој беше отворен со отворен код на почетокот на овој месец, наводно стои зад нападот DDoS кој ги извади Twitter, Github и Spotify, меѓу другите, во петокот . Нападот, кој ...

Твитер алфа препишува кратенки за апликации и круг икони за да ги искористат предностите на Android 7.1

Твитер се собира со најновите карактеристики овозможени од Андроид 7.1. Алфа-верзијата на Твитер сега користи кратенки за апликации, кои забрзуваат листа на брзи дејства кога ја допирате и држете на иконата. Скокнете право во една од трите акции благодарение на ...

Заклучување на лозата на Твитер: што значи тоа за компанијата?

Твитер во четвртокот објави затворање на видео апликацијата "Вино". Апликацијата, која е исто така самостојна социјална апликација, беше купена од страна на Твитер во 2012 за $ 30 милиони, им овозможува на корисниците да споделуваат видео клипови со 6-секунда. Објавувањето на исклучувањето на Вине е едно во низа негативни ...

Гугл се шпекулира дека е во преговори за купување на Твитер

Новиот извештај сугерира дека пребарувачкиот гигант Google е во разговори за купување платформа за социјално вмрежување Твитер. Според извори кои зборуваат за CNBC, "друштвото за социјални медиуми е ангажирано во разговори со потенцијални додворувачи за кои се вели дека вклучуваат Google и Salesforce.com, меѓу другите технолошки компании". ...

Како да се потврди на Твитер [Инфографика]

Што имаат заеднички Ана Кендрик, Серена Вилијамс и Дармеш Шах? Освен фактот што може да се слушне од сите три во INBOUND 2016, секој од овие луѓе има потврдена сметка на Твитер. Знаете, малата сина ознака? Таа сина "потврдена" ...

Corebird 1.3.3 Released, Како да го инсталирате во Ubuntu 16.10, 16.04

Објавена е GTK 3 твитер апликацијата Corebird 1.3.3. Еве како да го инсталирате во Ubuntu 16.10 и / или Ubuntu 16.04. Corebird 1.3.3 changelog: Поддршка за подолги твитови на уште неколку места Правилно избегајте ги амперсанд ликовите во корисничкото споменување за да ги поправат предупредувањата на GtkLabel за погрешен бегство ...

Проток на Мајкрософт: Креирај работен тек со користење на образец

Во денешниот Прашајте го администраторот, ќе ви покажам како да се регистрирате за протокот на Microsoft и да поставите едноставен тек на работа користејќи еден од многуте достапни шаблони. Протокот на Мајкрософт им овозможува на корисниците да ги автоматизираат работните процеси без да разбираат како да работат со јавно достапни API-и ...

Фејсбук тестира функција како Твитер за да поттикне поголем разговор

Фејсбук има навика да позајмува карактеристики од Твитер, како што се хаштагови, живи храна, значки за верификација и следбеници. Сега, компанијата тестира нова функција која е близу како Фејсбук може да стигне до создавање верзија на Твитер. Новата опција е ...

Мајкрософт го олеснува пријавувањето на говор на омраза на Xbox и други услуги

Мајкрософт можеби нема да има социјален дофат на Фејсбук или Твитер, но компанијата, сепак, се бори против говорот на омраза, кој може да се појави на своите услуги со полесен начин за пријавување. Во петокот, "Мајкрософт" објави поедноставена веб-форма за да пријави омраза ...

Седум иновативни алатки за маркетинг на социјални медиуми што треба да ги користите

Дали вашата рекламна кампања за социјални медиуми е малку изненадна? Дали добивате резултати, но не речиси на скалата што би ја претпочитале? Многу продавачи се соочуваат со овој проблем, особено со оглед на постојано развивање на природата на социјалните медиуми. Она што ги прави социјалните платформи толку уникатни е тоа што тие се ...

Твитер суспендира уште 235k сметки за да го спречи тероризмот

Компанијата, исто така, ги објави мерките што ги презема за да го идентификува екстремизмот. Твитер ги затвори 235,000 сметките за активности поврзани со тероризмот во текот на изминатите шест месеци, земајќи го вкупниот број сметки суспендирани на 360,000 во минатата година. "Дневните суспензии се над ...

Твитер ги суспендира 360,000 сметките за терористички врски

Твитер продолжува да се бори да ги задржи терористичките групи и симпатизерите да ја користат својата услуга. Социјалната мрежа објави денес дека во последните шест месеци ги суспендира сметките на 235,000 за кршење на своите политики поврзани со промоција на тероризмот. Во февруари, Твитер објави дека ...