Таг: видео

Како да преземете и зачувате Фејсбук видеа

Во текот на изминатата година, "Фејсбук часовник" забележа значителен успех - од почетокот на 2018, вкупното време поминато гледање видеа во Watch се зголеми за 14x. Facebook Watch нуди илјадници импресивни, висококвалитетни видеа за забавни и образовни цели. Исто така, обезбедува содржина ...

Како да пренесете VHS касети на дигитални медиуми

Пренесувањето на вашите VHS ленти до дигиталните медиуми денес може да биде глава-гребнатина од повеќе причини. Првиот и најважен е дали имате пристап до видео кој всушност функционира, а вториот е ваш избор за снимање на оние сакани спомени, да ...

SMPlayer го олеснува преносот на видеа од вашиот компјутер на Android Phone

Најновата верзија на медиа плеер со отворен код SMPlayer ви овозможува да пренесувате видео од вашиот компјутер на Android телефон или таблет - сите со еден клик! SMPlayer го олеснува преносот на видео од компјутер на Андроид преку WiFi Прирачникот значи дека можете да ...

Апликација за сечење видео 'VidCutter' 6.0 е издаден со нови функции

Видео сечење и приклучување на софтверот VidCutter 6.0 беше објавен пред еден ден со одлични нови функции и подобрувања во перформансите. VidCutter 6.0 особини за ослободување: Додајте видео филтри -> BLACKDETECT во менито на апликациите: креирајте клипови преку откривање на црна рамка. Автоматски поглавја креирани по клип во вашата листа Додај ...

Конвертирај ги видеата за крст платформата за гледање: Wondershare Video Converter [Преглед]

Во свет каде постои VLC плеер, би помислил дека формати на медиумски датотеки повеќе не биле важни. Во најголем дел, мислиме дека луѓето се загрижени само за гледање медиумски содржини. VLC плеер го покрива сето тоа. Дури и апликацијата Филмови и ТВ во Windows 10 поддржува една ...

Nokia паметен телефон со двојни фотоапарати забележани во протекоа видео

Има многу hubbub околу претстојните високо-крајот Nokia паметни телефони на HMD Глобал, но компанијата сè уште не објави ништо. За среќа, официјално промо видео за новиот Nokia телефон е обелоденето, давајќи им на сите прв поглед во претстојниот high-end паметен телефон на Nokia Android. Промотивниот ...

Јаболко ја започнува новата веб-страница и видеа со карактеристики на iPhone 7 фотографирање

Apple го лансираше новиот веб-сајт и видеа со можност за фотографирање на iPhone 7. Apple денес лансираше нова видео серија на iPhone 7 под наслов "Како да снимате на iPhone 7", во која се прикажани голем број видео клипови кои се поставени на нова веб-страница и на неговиот канал на YouTube. ...

Како да споделите исчезнување на фотографии или видеа на Фејсбук

Со цел да се зголемат социјалните интеракции помеѓу корисниците, Фејсбук работи напорно за да додаде карактеристики на својата платформа. Меѓу нив, споделувањето на исчезнување на фотографии и видеа е една од најпознатите уникатни и забавни. Оваа нова функција се вика Мој ден, и ви овозможува ...

Твитер носи видео апликација за Roku уреди

Твитер најдобро би можел да биде познат како сервис за микроблогирање, но наскоро ќе се упати кон уште една видео-платформа. Року и Твитер во четвртокот објавија дека видео апликацијата на Твитер сега ќе биде достапна на уредите Року. Преку апликацијата, корисниците ќе можат да ги следат tweets и, ...

Инсталирај LiVES видео едитор 2.8.5 На Ubuntu Linux

Издаден LiVES видео уредник 2.8.5. Инсталирај LiVES видео едитор и алатка VJ на Linux Ubuntu Systems. LiVES ги меша перформансите на видео и нелинеарно уредување во една професионална апликација за квалитет. Тоа ќе ви овозможи да започнете уредување и правење на видео веднаш, без да се грижите за формати, ...

Како да ги користите кратенките за репродукција во VLC, MPC

Кога ќе испратиме видео на YouTube, ни се нудат три сликички, избрани од некој алгоритам на Google, но имате избор и за поставување на вашата сопствена минијатура. Поради таа причина, меѓу другото, ми требаше да најдам начин на преглед преку ...

"Неправда 2 'Џокер игра видео протекување онлајн пред да се открие

Игра видео на Џокер во неправедноста 2 го објави онлајн и го прикажува кловновитеот принц од Готам со нов дизајн и релативно познати потези. Неуспешната 2 протекување на видео беше откриена во текот на NeoGaf и покажува игра од француската верзија на борбите ...

Оригинален начин: Како да добиете повеќе прегледи на видеата на YouTube

Здраво на сите, По долго време пишувам блог на мојата веб-страница сакам да пишувам блог, но јас сум многу зафатен со мојот бизнис, па затоа не можев да се концентрирам на блог, од денес па натаму се обидувам да напишам барем 3 пост една недела уживам ...

LongoMatch софтвер за анализа на видео со отворен код

LongoMatch е софтвер за видео анализа со отворен код со повеќе платформи и поддржува анализи во реално време и пост-снимање. Верзијата на OpenOffice на LongoMatch е достапна за Windows, Mac OS X и разни дистрибуции на Линус. Се бара да преземете и инсталирате пакет за кодек, исто така, како ...

Хибрид: крос-платформски видео конвертор

Hybrid е повеќе-платформски видео конвертор за Linux, Mac OS X и Windows кој користи разни алатки за конвертирање на мултимедијални датотеки. Има многу алатки таму што може да ги користите за да конвертирате видео датотеки. Ние разгледавме еден куп од нив во текот на ...

Ninja Download Manager е бесплатна алтернатива на Интернет-менаџер за преземање

Честопати треба да преземеме софтвер, музика и видео од мрежата. Очигледно, оригиналната функционалност за превземање на веб-прелистувачот е добра опција за да се одлучи кога треба да преземете нешто. Сепак, проблемот започнува кога треба да преземете нешто во ...

"Лига на легенди" Галио Ред: Ново видео го покажува исклучивиот глупак

Галио на Лигата на Легендите конечно добива преработка. Видовме закачка за големиот минатата недела, но ново видео на страната на Лигата на Фејсбук го покажува во акција, зголемувајќи се и удирајќи го ноќното задник. На mopy гаргула со лошо држење на телото е ...

"Mass Effect: Андромеда": Финалето на Иницијативата Андромеда, кое ќе биде објавено, ќе се погрижи за награда

Масовниот ефект: веб-страницата на Андромеда го објави својот финален видео-спот за да го комплетира брифингот за иницијативата Андромеда, со што ќе добиете награда: ексклузивна кацига со патна точка, ако сте најавени на вашата EA сметка додека гледате. Видеото ве води низ некои од Златните светови - планети ...

Overclocker der8auer го измачува процесорот AMD Ryzen за да открие залемени TIM

Еден од најпознатите професионални оверклокери на светското коло објави видео во кое ја измачува Ryzen 7 1700 процесорот. Der8auer го започнува своето видео со предупредување дека не треба да го пробате ова дома, што е мудрец совет за две причини откриени подоцна ...

Како да додадете Emoji на WhatsApp слики или видеа

Додавањето емоти или карикатури на слики или видеа направени од WhatsApp може да биде одличен начин да ја покажете вашата креативност и да го зачините разговорот. Научете како да го направите тоа во овој чекор по чекор упатство. Како на ова пишување, способноста да додадете емоции или да ...