Таг: Windows 8

Дали Office 2019 е компатибилен со Windows 7 и Windows 8 / 8.1?

Претходно денес, Microsoft го најави Office 2019 за Windows и Mac. Како и претходните верзии, Office 2019 исто така вклучува и апликации за Word, Excel, PowerPoint, Access, Visio, Project, Outlook и Publisher. Office 2019 ги вклучува сите карактеристики кои се додадени во Office 365 од пуштањето на ...

Како да ја смените големината на текстот во Windows 10

Класичниот прозорец за боја и изглед на прозорецот, кој ни овозможи да го смениме фонтот и големината на фонтот на разни предмети во Windows 7 и претходните верзии, не е дел од Windows 10 и Windows 8. Во раните верзии на Windows 10, може да се промени ...

Windows 10 брзи совети - Заклучи екран

Екранот на Windows Lock беше воведен во сега познатата верзија на Windows 8. Се чини дека луѓето имаат измешани чувства околу тоа - некои како да гледаат убава слика кога го стартуваат нивниот компјутер, додека други го гледаат како непотребно навреденост што вклучува уште еден ...

Windows 10 & нови процесори политика - Објаснување

Еве еден интересен. Неодамна, Мајкрософт објави дека нема да ги поддржува оперативните системи пред-Windows 10 на новата генерација Intel и AMD процесори, познати по нивните популарни имиња Kaby Lake и Ryzen. Ова звучи како страшно сценарио. Како и секогаш, Интернетот е ...

Превземи Есен остава тема за Windows 10, 8 и 7

Падот ги остава темите со 11 слики со висок квалитет за декорирање на вашата работна површина. Оваа убава themepack беше првично создадена за Windows 7, но можете да ја користите во Windows 10, Windows 7 и Windows 8. ПРЕПОРАЧАНО: Кликни тука за да ги поправите грешките на Windows и да ги оптимизирате перформансите на системот ...

Мајкрософт ја прекинува продажбата на ОЕМ на Windows 7 Pro и Windows 8.1

Како октомври заврши, така Мајкрософт дистрибуција на два оперативни системи на ОЕМ. Windows 7 Professional и Windows 8.1 ги имаат достигнато крајот на продажбата преку компјутери со претходно инсталирани Windows. Корисниците на овие оперативни системи се уште имаат време да ги користат и да имаат корист од ...

Мајкрософт ја прекинува продажбата на Windows 7 и 8.1 OEM лиценците

Мајкрософт сега е се-во-во на Windows 10. Компанијата престана да продава ОЕМ лиценци на Windows 7 Professional и Windows 8.1 на партнерите за производство, ефикасно ограничувајќи ги сите нови системи на најновиот оперативен систем на Microsoft. Партнерите на Мајкрософт имаа време да се подготват за крајот на ...

Како да ги конфигурирате поставките за јазик во Windows 10

Ако сте надградени до Windows 10 директно од Windows 7, неговите нови јазични опции може да изгледаат чудно за вас. Како Windows 8, Windows 10 доаѓа со UI-интерфејс за поставувања за јазик во контролната табла. Најзначајните промени се направени на начинот на кој корисниците ...

Како да ја ресетирате апликацијата за пошта на Windows 10 Mail

Без разлика дали ви се допаѓа или не, апликацијата за пошта е стандардна и прв пат е воведена во Windows 8. Беше ужасно во Windows 8, иако почна да се подобрува во Windows 8.1. Меѓутоа, сега, во Windows 10, драматично се подобри. За жал, сè уште има проблеми со ...

Мајкрософт за поддршка на Skylake на Windows 7 и 8.1 по сите

Мајкрософт објави во јануари дека идните процесори ќе бидат поддржани само од оперативниот систем Windows 10, а не претходните верзии на Windows. Ова беше изненадување за многу корисници и бизниси, бидејќи Windows 7 и Windows 8.1 се уште се поддржани од ...

Како да заштедите веб страница како PDF датотека во Microsoft Edge

Windows 8 и претходните верзии на оперативниот систем Windows не ги поддржуваат PDF датотеките надвор од кутијата. Додека постоеше вградена апликација за читање на PDF-датотеки во Windows 8 / 8.1, корисниците мораа да користат алатки од трети страни за да зачувуваат веб-страница и документи како PDF-датотеки. Зачувување на веб-страници во ...

[Совет] Како да ги менувате фонтовите на менијата, дијалогот и другиот текст во Windows 8 и подоцна

Како да ги менувате фонтовите на менија, дијалог и друг текст во Windows 8 и подоцна ПРЕГЛЕД: Ова упатство ќе ви помогне во менувањето на стандардниот фонт "Segoe UI" на различни менија, контекстни (десен-клик) менија, дијалог-кутии и други видливи текст во Windows 8, Windows 8.1 ...

Природа HD # 50 тема за Windows 8 и Windows 10

Природа HD # 50 тема за Windows 8 и Windows 10 нуди неверојатни, прекрасни природни и пејзажни слики во висока резолуција. За да ја добиете оваа тема, кликнете на линкот за преземање подолу, а потоа кликнете Отвори. Ова ќе ја примени темата на вашата работна површина. Совет: Ако сте Windows 7 ...

Како да направам резервна копија на Windows 10 активирањето?

Додека ги користеле претходните верзии на оперативниот систем Windows, како што се Windows 8.1, Windows 8 и Windows 7, многу корисници користеле резервна копија за активирање откако успешно ја активирале нивната копија на оперативниот систем Windows. Основните придобивки од поддршката за активирање на Windows е тоа што ...

Мајкрософт ја проширува поддршката за Skylake на Windows 7 и Windows 8.1

Назад во јануари, Мајкрософт направи изненадувачки најава дека го менува модел на поддршка за постари оперативни системи што работат на најновиот хардвер Skylake. Како дел од соопштението, оди напред, најновите процесори и чипсети ќе бидат поддржани само на тековната верзија ...

Samsung Galaxy S6 со ажурирање на маршмаловите на Google Android 6.0

Самсунг Галакси S6 со Google Android Андроид 6.0 Неодамна Samsung започна да го ажурира Гугл Андроид 6.0 Marshmallow (MM) ажурирање на S6, S6 Edge, S6 Edge +, Note 5, S5, итн уреди и јас исто така го добив истото ажурирање во мојот Galaxy S6 телефон. Ажурирањето беше огромно во ...

Земете Windows 10 Patch обновено повторно

Во јуни на 2015, "Мајкрософт" лансираше специјално ажурирање кое требаше да направи надградба до Windows 10 од Windows 7 или Windows 8.1 многу полесно. Она што следеше е парче код кој редовно се ажурира и кога се ажурира остава бес на лути ...

Кутија Умен со зачувување на вашите датотеки во облакот

Постојат многу облак услуги кои ви дозволуваат да испратите и да ги преземете вашите податоци од било каде и Box е уште едно мулти-платформско решение со апликација за апликација за Windows 8. Кутија е веќе неверојатно популарна, со околу 25 милиони корисници и компании 225,000 кои го користат, ...

Мајкрософт препорачува да не го користите само нивниот бесплатен антивирусен производ

Ако сте прашале што е најдобриот антивирусен производ на пазарот, ние ќе ви кажеме дека треба да ги користите Microsoft Security Essentials. Тоа е најненаметлив, лесен и едноставен производ кој не ве поттикна да ја надградите до платената верзија, бидејќи тоа е ...

Мајкрософт се потпира, проширувајќи ја поддршката за Skylake персоналните компјутери со постари верзии на Windows

Мајкрософт денеска соопшти дека ги менува своите опции за поддршка за корисниците кои сакаат да ги користат најновите процесори Intel Skylake на Windows 7 или Windows 8.1. Мајкрософт ќе ги прошири своите специјализирани опции за поддршка за една година и ќе понуди повеќе надградби за оние корисници кога ...