Таг: Windows Phone

Ажурирањето на годишнината до крај: Windows 10 Mobile ги поттикнува корисниците да ги "обноват своите компјутери"

Мајкрософт престана да го турка оперативниот систем Windows 10 Mobile. Мобилниот оперативен систем, кој започна со тресне, сега е мртов. И покрај постепената смрт на оперативниот систем во близина, "Мајкрософт" сè уште испраќа месечни безбедносни закрпи и печ во вторникот. Сега, корисниците чиј уред има верзија 1607 и ...

Како да инсталирате Pokemon GO на Windows Phone (W10M)

Pokemon Go е реалност базирана игра која го презеде светот на паметни телефони. Тоа е зависност и врз основа на легендарниот Покемон. Тоа се фалат низ целиот свет. Оваа игра брзо стана позната по нејзиното лансирање, кршејќи ги евиденциите што ги држеше сагата за бонбони ...

HP шпекулира дека работи на потрошувачот Windows Phone за февруари 2017

Сигурен германски Windows сајт Д-р Windows известува дека тие добиле "конкретни докази" дека HP работи на Windows 10 мобилен телефон за потрошувачки пазар како следење на HP Elite X3. Развојот на мобилен телефон е очигледно тесно партнерство помеѓу HP и ...

WhatsApp Бета за Windows Телефон ажурирани со објави на канали, повеќе

Најновата верзија на WhatsApp бета додаде некои нови и корисни функции. Апликацијата е ажурирана до верзија 2.16.292 и доаѓа без нов менувач, но следните нови функции се очигледни. Соопштенија за канал. Способност за споделување на ZIP датотеки Ново копче за ...

Како да го добиете WhatsApp Бета за Windows Phone без да се регистрирате

WhatsApp е една од најшироко користените социјални пораки на сите популарни мобилни платформи. WhatsApp исто така редовно се ажурира со нови функции и овие нови функции бараат одредено ниво на тестирање пред да можат да се навикнат на сите. Оттука. WhatsApp нуди ...

Најновиот WhatsApp Бета за Windows Phone има нова кратенка на камерата

Тоа е конечно некои добри вести за корисниците на Windows Phone кои сакаат да го користат WhatsApp. Најновиот WhatsApp бета за Windows Phone ја донесе многу очекуваната икона на камера која овозможува брзо споделување на фотографии и видеа од вашата галерија. Ажурирањето (верзија 2.16.208) додава ...

WhartonBrooks ќе одржи настан за претстојниот Windows Phone уред на септември 10

Неодамна известивме за претстојниот Windows Phone уред од компанија наречена WhatronBrooks. Компанијата планира да го лансира уредот оваа есен, и ќе има Continuum за телефони. Покрај тоа, компанијата наведува дека тоа ќе биде "молња брзо", што е многу интересно. Покрај тоа, ...

Мајкрософт објаснува зошто повеќе не ги ослободува броевите на Windows Store

Минатата недела напишав статија за мислење за Windows Store, истакнувајќи дека "Мајкрософт" се чинеше дека има проблеми со прифаќањето на програмерите на Windows продавницата. Едно од наведените проблеми беше недостатокот на квалитативни броеви за квантитетот на нови апликации во продавницата на Windows ...

Како да пребарувате и да пребарувате Instagram од компјутер

Instagram, кој е во сопственост на Фејсбук, е една од најпопуларните услуги за споделување на фотографии. Апликацијата е достапна на повеќе платформи, вклучувајќи iOS, Android и Windows Phone. За жал, нема официјален десктоп клиент за Windows или Mac, дури и по сите овие години. Има …

Новата универзална апликација за Windows 10 на Року ги избегнува Windows Phones

Стриминг сет-топка творецот Roku неодамна објави сосема нова универзална Windows платформа (UWP) стан за Windows 10. Но, како што видовме и кај други компании, верзијата на Windows Phone не е на повидок и покрај "универзалното" име. Наместо тоа, новата апликација Roku е за лаптопи ...

Што е Универзалната Windows платформа на Microsoft (UWP)

Уште откако Мајкрософт го лансираше својот Windows Phone оперативен систем (ОС) назад во 2010, се бореше да го намести мобилниот простор. Проблемот беше, програмерите не беа подготвени да потрошат време создавање на апликации за платформа со ниски кориснички броеви, а корисниците не беа подготвени да ја напуштат ...

Мајкрософт ги преврти Windows 10 мобилните уреди на Windows Phone 8.1

Патувањето на Windows 10 Mobile од огласот до објавувањето сигурно е чудно. Самиот оперативен систем беше објавен приближно пред една година, а околу тоа Мајкрософт изјави дека ќе го направи својот пат до постоечките Windows Phone 8.1 уреди во декември. Како ...

Интерактивни плочи во живо кои доаѓаат во Windows 10?

Од Оливер Хаслам | Март 27th, 2016 Ако има едно нешто што нè тера да размислиме за модерниот Windows, тоа е Live Tiles на Microsoft. Првично го прават своето деби како дел од Windows Phone, а потоа мигрираат кон нешто што Мајкрософт може да ги вметне во, Live ...

Windows 10 Redstone Изградба на 14295 за мобилен и компјутер издаден на инсајдерите

Мајкрософт денеска го објави Windows 10 Redstone Build 14295 на Windows Инсајдерите во Fast Ring за PC и Mobile. Ова доаѓа на петиците од минатонеделниот Redstone Build 14291 кој вклучува поддршка за продолжување за Microsoft Edge, како и други нови функции. Ова се гради ...

[Совет] Како силно да го рестартирате обесениот мобилен телефон со неотстранлива батерија

Како силно да се рестартира обесениот мобилен телефон со неотстранлива батерија Речиси сите од нас користат паметни телефони и секогаш кога нешто тргне наопаку во нашиот телефон или кога телефонот почнува да работи бавно, само го рестартираме мобилниот телефон за да го освежиме инсталираниот оперативен систем без разлика дали ...

Vaio Совети Windows 10-базирани "Телефон Биз"

Засега, сепак, вториот паметен телефон на Vaio доаѓа само во Јапонија. Vaio денес го претстави својот прв Windows 10 телефон, The Phone Biz, кој е наменет за претпријатието. Phone Biz, првпат пријавен од The ​​Verge, е вториот обид на Vaio на паметен телефон после ...

Апликацијата на Microsoft Power BI додава популарна нова функција за корисници на Windows и на iPhone

И Windows 10 Mobile и iPhone верзиите на мобилната апликација на Microsoft Power BI се ажурирани со нова функција оваа недела; можноста за преглед на извештаите директно на мобилни уреди. Во прилог на насловите на таблата кои обезбедуваат широк преглед на податоци, ...

Што е Проектен стогодишнината?

Проектен стогодишен: Колекција на алатки што им овозможува на програмерите за десктоп да ги пакетираат и ги објавуваат своите постоечки Windows апликации базирани на .NET и Win32 во Windows Store. Програмерите исто така можат да го користат Centennial за да повикуваат заеднички UWP API и услуги. До сега, повеќето од нас се запознаени со две Мајкрософт ...

Еве што ќе изгубите кога ќе го надградите Windows Phone 8.1 на Windows 10 Mobile

Денот кога навивачите на Windows Phone чекаа, конечно пристигна и Windows 10 Mobile сега почнува да се тркалаат за да се изберат уреди низ целиот свет. Надградбата е добра работа што носи многу нови функции и пристап до Universal Windows Apps, но исто така треба да ...

Апликацијата за Windows 10 Photos ги собира интеграциите

Ова е ажурирање што не сум ја видел: Мајкрософт ја додаде интеграцијата Sway на апликацијата Фотографии во Windows 10. Ова значи дека сега можете лесно да ги конвертирате албумите во Фотографии во интерактивни приказни Sway со само неколку кликања. Уште подобро, за корисниците на Lumia: Sway сега поддржува ...