Таг: надградба на Windows

10 Essential Windows навики треба да се посветам

Навики. Сите ние ги имаме. Но дали се добри или лоши? Дали имате навика да не ги зачувувате вашите датотеки на повеќе места или да ги исчистите сите стари работи? Што е со тие потсетници за ажурирање, дали имате навика да ги игнорирате? Добри навики ...

Samsung да издаде лепенка за враќање назад на Windows Update Блокирање на Samsung компјутери

Претходно, објавивме дека услугата за ажурирање на Самсунг во компјутерите на Samsung го блокираше Windows Update. Сега, Самсунг потврди дека ќе издадат закрпи што ќе го поправат проблемот. Прочитајте ја изјавата од Samsung подолу, Samsung има заложба за безбедност и продолжуваме да ...

Мајкрософт изданија ажурирање за да го надминат грешката што го спречи ажурирањето на Windows од откривање на нови Windows 10 гради

Мајкрософт објави нов ажурирање KB3070677 кој го реши проблемот во кој Windows Update можеби нема да открие нови гради на Core Edition на Windows 10 Insider Preview. Размислете за следново сценарио: Вие инсталирате Core Edition на Windows 10 Insider Preview. Ќе се извршува Изградба ...

Добрите и лошите страни на присилното ажурирање во Windows 10

Ажурирањата ќе се променат во Windows 10. Токму сега можете да изберете и да одберете. Финалната верзија на Windows 10 Home ќе го принуди секое ажурирање врз вас, иако однесувањето ќе се разликува во другите изданија. Ова може да звучи добро, бидејќи секој автоматски ќе ги добие најновите безбедносни надградби, ...

Самсунг: "Не е точно дека го блокиравме ажурирањето на оперативниот систем на Windows 8.1 на нашите компјутери"

Неодамна, неколку корисници и Microsoft MVP известија дека Samsung го оневозможува Windows Updates на своите компјутери. Компанијата тврди дека ги доставува сите ажурирања на Windows, како што се возачот и нејзините софтверски ажурирања преку сопствена алатка за ажурирање на софтверот. Сепак, оневозможувањето на Windows Update е ...

Windows 7 и Windows 8 корисниците можат да ги надградат до Windows 10

Корисниците на персонален компјутер кои работат на најнови копии на Windows 7 и Windows 8.1, надградбата до Windows 10 ќе бидат бесплатни за првите дванаесет месеци од животот на новиот оперативен систем. Ако купите нов компјутер, исто така ќе купувате нова копија од ...

Windows 10 Инсајдерите може да добијат бесплатни Windows 10 RTM и други случувања

Како што денот на достапноста на Windows 10 на јули 29th се приближува, Microsoft денес објави некои од важните промени што доаѓаат со следниот Windows 10 PC изгради. Windows Insider програма и Microsoft Account Ако не сте ја поврзале вашата сметка на Microsoft (MSA) на вашиот ...

Мајкрософт објавува промени во Windows Insider програмата

Ние сме само 40 денови надвор од Windows 10 лансирање - да, навистина, само 40 дена - но ако моето неодамнешно искуство со изгради 10147 е било кој водич, верзиите на компјутерот на овој оперативен систем всушност се обликуваат прилично убаво. Кој го прави времето на оваа вест воопшто ...

Мајкрософт ја менува програмата за прегледување на Windows 10 додека влегува во последниот дел на оперативниот систем

Мајкрософт во петокот соопшти дека наскоро ќе ја подобри програмата за прегледување на Windows 10, додека нејзините инженери притискаат кон лансирањето на финалниот код на јули 29 кон клиентите. Од следниот изградбата на програмата Windows Insider, Мајкрософт ќе бара учесниците да го поврзат својот Мајкрософт ...

Бесплатно надградување на Windows 10 за сите Windows 7 / 8 компјутери

Бесплатна надградба на Windows 10 е понудена на сите корисници на Windows 7 и Windows 8, бидејќи Microsoft се подготвува да изврши продажба на претстојниот нов софтвер Windows 10. Се очекува новата верзија на Windows 10 да се случи на јули 29, 2015. Виндоус 10 може да се пофали ...

Запишете ги поставките на Windows во Windows 10 Start менито

Microsoft повторно внесува соодветно мени за стартување во претстојниот оперативен систем Windows 10 откако ќе го фрли менито за старт во ѓубрето во Windows 8 и ќе го оживее на неразумен начин во Windows 8.1. Почетното мени на Windows 10 се разликува на два основни начини од самиот почеток ...

Подобрување на ефикасноста на мрежата во Windows Server и клиентот

Компјутерските корисници (и администраторите) се нестрплив куп. Не сакаме да чекаме за ништо. Доколку се потребни неколку секунди за вчитување на страница, датотека за преземање, или порака за да се помине, стануваме вознемирени. Сите оние изгубени секунди се додаваат до ...

Windows мрежни трикови и совети

Овде споделувам неколку совети и трикови поврзани со вашата мрежа како корисник да ги искористите во Windows. Двајца совети разговараат за можностите што дебитираа во Windows 8 и 8.1, додека другите може да ги користите во Windows 7 и подоцна. Направи …

Топ 5 совети за Windows 8 мрежи

Во оваа статија ги споив моите 5 врвни совети за мрежно поврзување со Windows 8. Ова се работи што ги научив, нови функции за кои можеби не знаете, или алатки кои ќе го направат вашиот живот (како корисник на Windows 8) полесен. Зедов нурнува ...

Спецификации на Windows 10

Ова се за претходно објавена верзија на Windows 10 и се предмет на промена. Системски барања Ако сакате да надградите до Windows 10 на вашиот компјутер или таблет, тука е она што е потребно. Најнови оперативен систем: Проверете дали ја користите најновата верзија или Windows 7 ...

Овие карактеристики ќе бидат отстранети од Windows 7 и Windows 8 кога ќе се надополни со Windows 10

Microsoft го прави Windows 10 достапен како бесплатна надградба за квалификувани Windows 7, Windows 8.1 и Windows Phone 8.1 уреди. Ќе биде достапен почнувајќи од јули 29, 2015; луѓето можат да резервираат бесплатна надградба денес. Имате само до јули 29, 2016 да ја искористите оваа понуда. Еднаш ти …

Како да ги блокираме известувањата за надградба на Windows 10 во претходните верзии на Windows

Корисниците на Windows 7 и 8.1 кои го започнале нивниот систем денес може да забележат ново известување за ажурирање во областа на системската лента на оперативниот систем што им овозможува да резервираат надградба на претстојниот оперативен систем на Microsoft Windows 10. Microsoft Windows 10 ќе биде понуден како ...

Како да ги отстраните надградбите за надградба на Windows 10 во Windows 7 и 8

Мајкрософт ќе го испрати Windows 10 подоцна оваа година и со тоа доаѓа бесплатна понуда за надградба на постоечките верзии на Windows на оперативниот систем. Бидејќи поголемиот дел од корисниците на Windows веројатно не знаат за таа понуда, бидејќи можеби нема да читаат технолошки сајтови ...

Мајкрософт повторно го преиспитува контроверзниот Windows 10 patch KB 3035583

Кога Мајкрософт прв пат го објави КБ 3035583 на март 27, бев мистифициран. Не можев да разберам зошто "Мајкрософт" издаде опционален пакет со наслов "Ажурирањето овозможува дополнителни можности за известувања за Windows Update во Windows 8.1 и Windows 7 SP1" и опишувајќи го само со краток приказ: ...

Windows 10 Home и Pro: автоматските ажурирања би можеле да станат задолжителни

Ако извршите изглед на изглед на Windows 10 на компјутер во моментов, можеби сте забележале дека не е можно да го модифицирате однесувањето на оперативниот систем. Единствената опција што ја имате покрај автоматските ажурирања е "известување за рестартирање на распоредот". Преземање на ажурирања и ...